Planszowy Express

Planszowe nowinki #4

13 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Czwarta część nowego cyklu Planszowych nowinek, a w nim: dodatek do 51 stan Master Set – Zgliszcza, przedsprzedaż i instrukcja gry Guns&Steel: Historia Ludzkości, opóźnienia w Portalu oraz gorąca premiera gry Tajniacy Bez Cenzury.


51 Stan: Master Set – dodatek „Zgliszcza”

Od jakiegoś czasu w sklepach dostępny jest już pierwszy dodatek do odświeżonej wersji 51 stanu. Zgliszcza bardzo szybko znikają ze sklepowych półek i już niebawem może ich nie dostaniemy. W dodatku tym dostajemy, aż 50 nowych kart – dodają one nową mechanikę do gry. Dzięki „Zgliszczom” będziemy mogli przeglądać stos kart odrzuconych, by ponownie użyć porzucone przez nas lokacje. Gra dzięki nowym kartom staje się jeszcze bardziej klimatyczna. Dodatek jest inspirowany dodatkiem do oryginalnego 51 stanu – Ruiny. Jest to pierwszy tzw. „Pakiet Stanowy”.

 


Guns & Steel: Historia Ludzkości

Guns & Steel: Historia Ludzkości to gra z gatunku „budujemy swoją cywilizację”, zawarta w małym poręcznym pudełku. W grze wcielamy się w rolę przywódcy wschodzącej cywilizacji i do naszego zadania należy sprawne zarządzenie zasobami, tak by dzięki nim zyskiwać nowe technologie, co pozwoli nam na zyskanie przewagi nad konkurentami.

Aktualnie trwa przedsprzedaż gry. Grę między innymi można zakupić w sklepie Portal Games – link.

Już teraz możemy zapoznać się z zasadami gry, by od razu po zakupie cieszyć się rozgrywką, gdyż Portal Games udostępniło instrukcję na swojej stronie.


Opóźnienia w Portal Games

Niestety w wyniku opóźnienia drukarni, kilka gier Portalu zaliczy mały poślizg. Opóźnienia dotyczą między innymi takich tytułów jak:

  • dodruk 51 stanu: Master Set (przełożone na wrzesień),
  • Pierwsi Marsjanie (przełożone na końcówkę czerwca – wysyłka 3 lipca),
  • dodruk armii Neuroshimy Hex 3.0 (przesunięte na lipiec),
  • dodruk Robinsona Crusoe (przełożony na ostatnie dni czerwca),

Portal zapewnia, że pracuje nad tym, by takowe opóźnienia w przyszłości się nie pojawiały.


Premiera gry Tajniacy Bez Cenzury

Gra Tajniacy zdobyła w Polsce i na całym świecie bardzo duża popularność, dlatego też powstał samodzielny dodatek do tej gry Tajniacy Obrazki. Teraz na fali popularności gry, twórcy postanowili wypuścić kolejną wersję Tajniaków – tym razem w gorącym wydaniu „Bez Cenzury”. Rebel ostrzega, że ze względu na tematykę i słowa występujące na kartach – poleca się tę grę tylko osobom powyżej 18 roku życia. Także jeśli kochacie tajniaków, ta wersja również musi znaleźć się na waszych półkach, tym bardziej, że karty z tej wersji można łączyć z poprzednimi – co znacząco wpływa na i tak ogromną regrywalność tego tytułu.

A już na horyzoncie „Tajniacy Duet” wersja dla dwóch graczy. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać.


Seria planszowych nowinek:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *