Planszowy Express

Planszowy Express #92

Witaj w Planszowym Expressie! Przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze premiery gier planszowych z ostatnich kilku dni.

W tym tygodniu: Obłędny Rycerz, Spirit Island, Morskie Opowieści, No to smacznego!, Potworek Głodomorek, Wyścig Balonów, Nemesis, Mandala, Narcos: Gra Planszowa.

Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB


Obłędny Rycerz (Fox Games)

Niesamowita gra kooperacyjna, w której liczy się przede wszystkim zręczność i współpraca zespołowa.

Gracze muszą przejść 20 poziomów, aby wygrać. Aby tego dokonać, gracze muszą przechylać pudełko za pomocą specjalnych dźwigni, aby w ten sposób poruszać rycerzem. Każdy poziom to inna trasa, którą musi przejść rycerz i na której znajdują się najróżniejsze przeszkody, takie jak dziury, płoty czy łuki.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Spirit Island (Lacerta) – zapowiedź

Wydawnictwo Lacerta zapowiedziało, że wyda na polskim rynku bardzo popularną grę jaką jest Spirit Island. To świetna nowina. Co więcej, zapowiedziane zostały również dodatki do tej gry.

W skrócie czym jest Spirit Island:

Spirit Island to złożona i tematyczna gra o współpracy w obronie wyspy przed kolonizacją najeźdźców. Gracze są różnymi duchami ziemi, z których każdy posiada własne, unikalne siły. W każdej kolejce gracze jednocześnie wybierają, które z kart mocy zagrają płacąc za nie energią. Korzystanie z kombinacji kart mocy, które pasują do żywiołów ducha, może przynieść bezpłatne efekty bonusowe.


Morskie Opowieści (Lucrum Games) – zapowiedź

Morskie opowieści to dynamiczna gra karciana pełna blefu i wzajemnych złośliwości. Celem graczy jest jak najlepiej wykorzystać zdolności swoich pirackich załogantów i zdobyć jak najwięcej złota. Dzięki przeróżnym kombinacjom postaci każda rozgrywka dostarcza świetnych emocji i generuje tytułowe, niezapomniane morskie opowieści.


No to smacznego! (Lucrum Games) – zapowiedź

Celem rozgrywki w No to smacznego! jest zamówienie najbardziej ekskluzywnego i luksusowego posiłku. Każdy z graczy będzie korzystał z posiadanych klejnotów, próbując złożyć korzystniejszą ofertę niż rywale i wykupić interesujące dania. Każda pozyskana karta dania dostarczać będzie punktów na koniec rozgrywki, wiele z nich zapewni też zniżkę przy zakupie niektórych innych dań. Po zlicytowaniu wszystkich posiłków uczta się kończy, a gracz, który zjadł dania o największej łącznej wartości zostaje zwycięzcą!


Potworek Głodomorek (Lucrum Games) – zapowiedź

„Najwyższa pora zjeść śniadanie. Małe i duże potworki już nie mogą się doczekać, aż napełnią swoje puste brzuszki.

Nakryto do stołu, w powietrzu unosi się zapach wspaniałych smakołyków… Potworki szykują się do szalonego wyścigu dookoła stołu, by spróbować ich wszystkich.

Pokieruj sprytnie dwoma swoimi potworkami i zaspokój ich niepohamowany apetyt.”


Wyścig Balonów (Fox Games) – zapowiedź

Wyścig Balonów rusza już w październiku! Jest to gra, która zwyciężyła w konkursie Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku. Autorem jest Grzegorz Buźniak, a ilustratorem Ossi Hiekkala znany m.in. z grafik do Wielkiej Pętli.

„Balony to połączenie gry kościanej i wyścigowej. Na początku rozgrywki uczestnicy w tajemnicy poznają kolor swojego balonu. Zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej dotrzeć do mety, ale zaliczyć przy tym jak najmniej kolizji, które przyniosą punkty karne. W swojej kolejce gracz rzuca kostkami i w ciągu 30 sekund przydziela je do odpowiednich balonów, nadając im tym samym kierunek lotu.”


Nemesis (Rebel) – zapowiedź

Nagle wybudzasz się z hibernacji. Gdy powoli odzyskujesz świadomość i kontrolę nad własnym ciałem, przypominasz sobie, że jesteś na statku kosmicznym „Nemesis”. Podróżujesz na Ziemię z górniczej planety Dantis umiejscowionej w systemie planetarnym Trappist-1. Zaskoczony i zaniepokojony zdajesz sobie sprawę, że komputer wybudził Cię w trybie awaryjnym tuż przed ostatnim nadprzestrzennym w kierunku Ziemi. Zaniepokojony, stanem statku i załogi, żądasz od komputera pokładowego więcej informacji. Na odpowiedź czekasz zdecydowanie zbyt długo, ale w końcu dane zaczynają napływać. Nie wiesz nic odnośnie statku, a stan całej załogi wydaje się być w porządku… całej, poza jedną osobą. Serce natychmiast skacze Ci do gardła…

Nemesis jest grą przygodową typu „survival horror” przeznaczoną dla od 1 do 5 graczy. Gracze wcielają się w rolę członków załogi kosmicznego transportowca „Nemesis”, który po wykonaniu swojej misji obrał kurs powrotny na Ziemię. 

Nagle wydarzyło się coś, co na stałe odmieni los tej misji – komputer statku uruchomił procedury awaryjne: zatrzymał „Nemesis” i przywrócił świadomość załodze.

Wciąż odurzeni zbyt szybkim wybudzeniem próbujecie dowiedzieć się, co spowodowało ten alarm. Sprawdzacie stan załogi i okazuje się, że biomonitor jednego z członków załogi nie wysyla żadnego sygnału. Sprawdzacie stan statku i odkrywacie, że poza uszkodzonymi silnikami, będziecie musieli jeszcze manualnie ustawić cel podróży. I nie jest to ostatnie z waszych zmartwień…

… bo na pokładzie znajdują się Intruzi.

Dopóki procedura awaryjna jest aktywna, możecie zapomnieć o powrocie do domu.

Nemesis jest grą kooperacyjną, której głównymi motywami są blef, zdrada i to, co uwielbia każdy fan gatunku survival horror – przygoda pełna niebezpiecznych spotkań i trudnych decyzji.

Premiera w tym miesiącu.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj

Mandala (Rebel)

Mandala – symbol starożytnego i świętego rytuału. Kolorowy piasek rozkłada się w taki sposób, by stworzyć symboliczną mapę świata, a następnie niszczy się układ podczas specjalnej ceremonii, a sam piasek wyrzuca do rzeki.

W dwuosobowej grze karcianej Mandala będziesz robić wszystko, by zyskać więcej punktów niż przeciwnik. Problem polega na tym, że wartość poszczególnych kart będziecie ustalać dopiero w trakcie gry! Czeka Was zatem opracowywanie strategii i przemyślane wykładanie kolorowych kart w taki sposób, by wyciągnąć jak najwięcej z zebranych zestawów.

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj

Narcos: Gra Planszowa (Portal Games)

Narcos, gra planszowa oparta na serialu o tym samym tytule, przenosi gracza w świat wielkich pieniędzy, zbrodni i narkotyków. Gracze wcielają się w role najbardziej wpływowych postaci i frakcji, odtwarzając wydarzenia stojące za sukcesem i upadkiem El Patrón. Jedna osoba wciela się w El Patrón, starając się zbudować własne narkotykowe imperium i ukryć swoją pozycję na planszy. Pozostali gracze wcielają się w opozycję – DEA, policję, Kartel z Kali i partyzantów. Czy zdołają przezwyciężyć swoje wzajemne animozje i współpracować, by dopaść i pogrążyć El Patróna?

Kolumbijski handel narkotykami kwitnie. Cegły kokainy regularnie wyjeżdżają z kraju, przemycane na pokładach samolotów na całym świecie. Dzięki bezwzględnemu zastraszaniu, przebiegłemu planowaniu i utrzymywaniu się w ukryciu przed wrogami, większość tego przemysłu prowadzi jeden człowiek znany jako El Patrón. Z wielu różnych kryjówek i warowni działa on poza prawem. Ale prawo nie będzie po prostu siedzieć bezczynnie i pozwalać mu kontynuować nielegalny handel. Zwłaszcza, że w drodze do władzy Patron stworzył sobie długą listę wrogów. Polowanie trwa, ponieważ wielonarodowa grupa zamyka się wokół Patróna i jego dzieł. Ale czy będzie w stanie ponownie prześlizgnąć się przez sieć, jak to często czyni? A co z mieszkańcami Kolumbii? Wielu z nich czci Patróna jako bohatera i chętnie wybrałby go na El Presidente. Czy tym razem władze go pojmą, czy też Patrón znów będzie mógł wyślizgnąć się i kontynuować swoją pracę?

Plansza zawiera mapę Kolumbii. Na całej mapie znajduje się sieć lokalizacji, od różnych miast w kraju, po wszystkie odległe osady rolnicze. Patrón może być ukryty w dowolnym miejscu, a od graczy Factions zależy, gdzie on się znajduje. Odbywa się to w serii rund, zwanych Pory Roku. W trakcie sezonu gracze wykonują naprzemiennie tury, zaczynając od Patróna.

Narcos: Gra planszowa to gra sprytu, dedukcji, przebiegłości i ukrycia. Czy frakcje będą w stanie zamknąć sieć wokół nieuchwytnego Patróna? Czy może raz jeszcze wymknie się w zarośla dżungli, aby zdobyć moc z każdym mijającym sezonem?

Grę w najlepszej cenie kupisz tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *