Planszowy Express

Planszowe nowinki #13

8 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Trzynasta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Zapowiedzi nowych gier od wydawnictwa Granna: Niezłe Ziółka, Wyspa Smoków, Imionki i Rekin, a także Star Realms, które zostanie wydane w polskiej wersji językowej przez Games Factory Publishing.


Niezłe Ziółka

Niezłe Ziółka

Jakie zioła zasadzić w swoim własnym ogrodzie, a jakie we wspólnym? Kiedy zebrać najwspanialsze, najbardziej aromatyczne okazy? Jak zostać najlepszym ogrodnikiem? Niezłe ziółka to sympatyczna, pełna wdzięku rodzinna gra karciana, która korzystnie wpłynie na Twój nastrój i zapewni Ci doskonałą rozgrywkę!

Planowana data premiery gry: Lipiec


Wyspa Smoków

 

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w uroczej krainie było sobie małe królestwo. Cieszyło się ono ciszą i spokojem, pewnego dnia pojawiła się tam banda smoków. Od tej pory nic już nie było takie samo. Pomóż mieszkańcom zbudować zamek, który ochroni ich przed smokami. To wielka kooperacja, gdzie liczy się spryt i szybkość. Pozbierajcie wszystkie elementy zamku z planszy nim smoki dotrą do łąki.

Planowana data premiery gry: Sierpień


Imionki

Imionki

Biedne IMIONKI! Zupełnie zapomniały, jak się nazywają. Pomóż im, wymyślając dla nich nowe pseudonimy. Gromadka zabawnych stworków liczy na Twoją wyobraźnię! IMIONKI to kreatywna gra karciana dla małych i dużych. Świetnie sprawdzi się w rodzinnym gronie, w podróży, a także na przyjęciu.

Planowana data premiery gry: Lipiec


Rekin

Rekin

Na małe rybki czyha niebezpieczeństwo – zbliża się rekin i jego banda! Ławica rybek próbuje znaleźć bezpieczne schronienie na rafie. Pomóż im pokonać wyznaczoną drogę, umknąć drapieżnikom i szczęśliwie dotrzeć do celu!

Planowana data premiery gry: Sierpień


Star Realms

Star Realms

 

Wybuduj swoją własną planetę, zbuduj wojsko i użyj swojej potężnej floty okrętów wojennych, aby chronić to co należy do Ciebie, albo zabierz to czego pragniesz od innych. Star Realms to gra o statkach kosmicznych, zaprojektowana przez Magic Pro Tour Champions, Hall of Famers Darwin Kastle i Roba Dougherty (twórcę i współtwórcę gry Ascension Deckbuilding Game).  Gra oferuje wiele emocji. Zagraj potężnymi statkami, zniszcz bazy wroga lub rozbij przeciwnika na drodze do zwycięstwa! Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy i zawiera 128 kart. Aby zwiększyć liczbę graczy, wystarczy użyć dodatkowej talii z kolejnego egzemplarza gry. Sama gra doczekała się już masy różnych dodatków i jest bardzo popularna na całym świecie. Ciekawe czy wydawca pokusi się o spolszczenie tytułu. Wydawcą gry w Polsce został Games Factory Publishing.


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *