Planszowy Express

Planszowy Express #31

2 września 2017 roku

Planszowy Express 31

Witamy w kolejnym Planszowym Expressie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was:

Amun-Re, Azul, nowy Rebel Times, The Sanctuary: Endangered Species, Indian Summer, Sushi Go Party!, Estrella Drive, Pandemic: Rising Tide.


Amun-Re

Amun-Re: Gra Karciana będzie miała swoją światową premierę na SPIEL ’17. Gra będzie w języku francuskim i angielskim, a wydawcą jest Super Meeple. Reiner Knizia postanowił uaktualnić wcześniejsze wydanie tej gry. W grze na początku każdej rundy będziemy przeprowadzali aukcje. Dzięki tej mechanice będziemy budowali kolejne piramidy, staniemy się właścicielami żyznych pól oraz wypełnimy cele kart uprawnień. Wszystko po to aby osiągnąć dominację w prowincjach piaszczystego i starożytnego Egiptu.

Premiera światowa – październik.


Azul

Azulejo to cienkie ceramiczne płytki, najczęściej kwadratowe, pokryte nieprzepuszczalnym i błyszczącym szkliwem. Powierzchnia azulejo jest jedno lub wielokolorowa, gładka lub z fakturą. Płytek azulejo używano jako elementów mozaik składających się z wielu, czasem ponad kilku tysięcy elementów, pokrywających całe ściany, oraz jako oddzielnych kompozycji dekoracyjnych. Motywy wykonywane z azulejo miały postać scen historycznych, mitologicznych, ikonografii religijnej, oraz całej gamy elementów dekoracyjnych zarówno geometrycznych, jak i roślinnych. Mozaiki bardzo często pokrywały całe ściany i podłogi w pałacach, ogrodach, kościołach, klasztorach, a także mieszkaniach czy miejscach użyteczności publicznej.

W grze Azul gracze będą przemieszczać kolorowe płytki bezpośrednio od dostawców na ich plansze. Następnie będziemy zdobywali punkty w oparciu o to, w jaki sposób płytki te, zostały umieszczone na naszym dekorowanym pałacu. Punkt otrzymujemy za konkretne wzory i komplety. Dodatkowo jeśli zmarnujemy jakąś dostawę, to odbije się to na nas negatywnie. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa. Gra autorstwa Michaela Kieslinga.

Premiera jeszcze w tym roku.


Nowy Rebel Times 120 Wrzesień 2017

RT120

A w nim tematem numeru został The Godfather: Imperium Corleaone, a dodatkowo recenzje takich gier jak: Kowale Losu, Królestwo, Najemnicy: Parszywa Drużyna, Uczta dla Odyna, Ulm, Vikings Gone Wild i inne ciekawe artykuły.

Pobierzecie tutaj


The Sanctuary: Endangered Species

„The Sanctuary: Endangered Species to strategiczno-taktyczna gra planszowa, w której gracze prowadzą placówki, mające na celu ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Celem graczy będzie rozwój ośrodka, przyjmowanie do niego zwierząt potrzebujących pomocy oraz opieka nad nimi.”

A tymczasem twórcy dzielą się z nami pierwszą grafiką elementów.


Indian Summer

Nadchodzi kolejna gra kafelkowo puzzlowa od Uwe Rosenberga, gdzie motywem przewodnim będą zwierzęta żyjące dziko w lasach. Podczas spacerów po lesie będziemy odkrywali wszelkiego rodzaju skarby, taki jak: jagody, orzechy, grzyby i piórka. Czasem zatrzymamy się na chwilę by podziwiać nieśmiałe zwierzątka. Lato Indyjskie to druga część trylogii Uwe Rosenberga. Tym razem pozycja przeznaczona dla bardziej doświadczonych graczy. Sercem układanki są otwory na indywidualnych płytkach leśnych, to właśnie tam będziemy ukrywali nasze skarby. Gdy uzyskamy ich więcej na naszą rękę to zdobędziemy przewagę nad naszymi przeciwnikami. Osoba, która jako pierwsza pokryje swoją płytkę, kafelkami – zostaje zwycięzcą.

 Premiera jeszcze w tym roku.


Sushi Go Party!

Z grupą znajomych wybieracie się do baru Sushi. Wysoka jakość współgra z doskonałym smakiem i masą składników. Ale nie to jest najważniejsze. Aby się dobrze najeść, będziecie musieli wziąć sprawy w swoje ręce! 

Celem gry Sushi Go! jest stworzenie najlepszej kombinacji z dostępnych składników. Zdobywaj punkty za zbieranie zestawów odpowiednich kart – Sashimi, wasabi, nigri, tempura i wiele innych tylko czekają na wykorzystanie. Nie zapomnijcie, by zakończyć posiłek przepysznym puddingiem! Sushi Go! wykorzystuje znaną mechanikę dobierania kart z 7 Cudów Świata dodatkowo upraszczając i skracając ją. Dzieki sprawdzonemu sposobowi wybierania kart, gra jest dynamiczna i nie ma mowy o przestojach!

Sushi Go Party! pozwala tworzyć wykwintne kombinacje dań w jeszcze większym gronie osób! Teraz do 8 graczy może zasiąść przy stole i wspólnie komponować kulinarne arcydzieła, jednocześnie każda rozgrywka nabiera wyjątkowego charakteru dzięki wprowadzeniu dodatkowych kart menu!

Premiera w I kwartale 2018 roku


Time Stories – Estrella Drive

Kolejna część niezwykle klimatycznych epizodów do gry TIME Stories – tym raz Estella Drive. Póki co nie wiemy zbyt wiele o tej części.

Premiera w 2018 roku – grę wyda Rebel


Pandemic – Rising Tide

W Pandemic: Rising Tide, twoim celem jest za wszelką cenę uniknąć tragedii, budując cztery nowoczesne struktury hydrauliczne w strategicznych lokalizacjach, które pomogą Ci bronić kraju przed zalaniem przez ocean. Powstają ogromne burze, co sprawia że morze jest niespokojne. Całą swoją uwagę skupisz na tym, aby kontrolować przepływ pojawiającej się wody. Wszystko po to aby zapewnić przyszłość Holandii.


Szybkie info:

  • Czacha Games informuje o opóźnieniu gry Keyflower.
  • 4 września na wspieram.to startuje kampania dodatków do gry Wojownicy Midgardu: Valhalla i Mroźne Góry,
  • Duże i Włochate – nowość od Trefl Joker Line,
  • Na horyzoncie dodatek do Marco Polo,
  • Battle of Rokugan to kolejna zapowiedziana nowość od FFG.

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnego Planszowego Expressu już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *