Planszowy Express

Planszowy Express #76

17 czerwca 2018 roku

Witaj w Planszowym Expressie! Przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze wiadomości ze świata gier planszowych.

W tym tygodniu: Strażnicy Xobos, Sztama, Solar City, Cubirds, Concordia: Salsa, Azul Giant, Kto Wygrywa, Star Wars: Rebelia – Imperium u Władzy, Kung Fu Panda, najpopularniejsze gry tygodnia na BGG i wiele innych.


Zajrzyjcie koniecznie do naszych najnowszych artykułów/recenzji:


Zagramw.to: Strażnicy Xobos (Imagine Realm)

Strażnicy Xobos

Jesteśmy praktycznie na crowdfundingowej mecie jeśli chodzi o Strażników Xobos i wiecie co? Udało się!!! Gra została ufundowana tuż przed końcem kampanii zbierając ponad 60 000 zł. Pamiętajcie jednak, że wciąż jeszcze macie czas by wesprzeć projekt, któremu patronujemy. Ostatnią nowością w kampanii jest specjalna nakładka na planszę ze źródłem energii posiadająca trójwymiarowy efekt.

O wszystkim dotyczącym samej gry jak i przebiegu kampanii dowiecie się na stronie w linku poniżej. Znajdziecie tam sporo recenzji, zarówno tych pisanych jak i w wersji wideo.

Link do kampanii na Zagramw.to


Premiera: Sztama (Granna)

Wcielamy się w pełne zapału do pracy bobry, które biorą udział w corocznych mistrzostwach w budowaniu tam. Każda tama wymaga, by do jej konstrukcji użyć różnych rodzajów drewna. W trakcie pracy wykorzystujemy kłody, dzięki którym możemy przeskakiwać do najlepszych pni i gałęzi dryfujących po rzece.  Musimy też koniecznie unikać odpadów, które wrzucono do wody – im więcej ich weźmiemy na naszą budowę, tym więcej punktów ujemnych otrzymamy na koniec gry. Na szczęście do pomocy możemy zatrudnić bobra ekologa, który pomoże nam pozbyć się śmieci lub przyda się przy tworzeniu wspaniałej tamy.

Sztama! to przesympatyczna gra z mechaniką set collection i odrobiną push your luck, która skradnie serce niejednemu miłośnikowi szybkich karcianek.

Gra jest już dostępna w sklepach


Zagramw.to oraz Kickstarter: Solar City (Games Factory)

Oładka Solar City PL

Solar City to solarpunkowa gra planszowa z unikalną mechaniką „Buduj i Blokuj”, autorów mocno docenionego w 2017 roku Alien Artifacts, w której gracze stają na czele zespołu architektów, na usługach jednej z globalnych korporacji, aby przekształcić dawną zabudowę miejską w tętniące życiem ekologiczne miasto. Gra wystartowała ze swoją kampanią niemal równocześnie na polskiej stronie zagramw.to oraz ogólnoświatowej Kickstarter. Nie trzeba było długo czekać aby gra się ufundowała. Z racji tego, że obie kampanie wpływają na siebie nawzajem, bardzo szybko odblokowane zostały bardzo ciekawe cele. Bardziej szczegółowe informacje o grze w linku poniżej:

Link do kampanii gry na zagramw.to


Zapowiedź: Cubirds (Hobbity.eu)

W 2018 swoją światową premierę będzie miała gra „Cubirds”. Jest to szybka gra karciana oparta na mechanice „set collection”. Naszym celem jest zebranie zestawu kart przedstawiającego 7 różnych gatunków ptaków lub dwa różne zestawy kart po 3 ptaki w każdym. Chcąc to uczynić, należy odpowiednio zagrywać i dobierać karty, niejednokrotnie wybierając nieoczywiste rozwiązania tak, aby przechytrzyć przeciwników. Jednak jeden ptaszek gry nie czyni, więc w „Cubirds” znajdziecie aż 8 różnych gatunków ptaków.

Premiera gry w IV kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Concordia – Salsa (Egmont Games)

Na planszówkowym horyzoncie widać już pierwszy duży dodatek do wspaniałej gry Concordia, który będzie nosił tytuł „Salsa”. Znajdziemy w nim dwie zupełnie nowe mapy (Bizancjum i Hiszpanię), drewniane elementy szóstego towaru (sól), dodatkowe tokeny miejskie oraz 27 kart forum. Karty te można zdobywać w trakcie rozgrywki. Dzięki nim gracze staną przed nowymi wyzwaniami strategicznymi. Niektóre z nich mają trwałe efekty, inne wracają na stos zaraz po użyciu. Dodatek ten będzie kompatybilny zarówno z grą podstawową jak i wydanymi do niej nowymi mapami.

Premiera gry w IV kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Azul Giant (Lacerta)

Azul Giant to o 200% większa wersja niż klasyczna, znana nam ze sklepowych półek. Gra jest umieszczona w dobranej walizce z usuwalną wypraską i neoprenowymi matami dla graczy.  Przedsprzedaż tej unikatowej produkcji potrwa do 21 czerwca do północy i tylko do tego momentu macie czas by się zdecydować. Po tym czasie zakup nie będzie już możliwy. Dostawa powinna nadejść za około 5 miesięcy. Dla większości osób barierą nie do przeskoczenia może być bardzo zaporowa cena 1 250 zł. Jeśli jesteście zainteresowani to poniżej znajdziecie link do sklepu:

Link do zakupu Azul Giant


„Kto Wygrywa” i Mundialowy Konkurs

Chcecie wygrać Eksplodujące Kotki i znacie się dobrze na sporcie lub po prostu macie sporo szczęścia? Macie super okazję by wziąć udział w specjalnym konkursie przygotowanym przez fanpage „Kto wygrywa”. Co więcej, zabawa będzie trwała przez cały Mundial, do wygrania będzie w sumie aż 20 gier, a ostateczną nagrodą będzie Charterstone od wydawnictwa Rebel. Szczegóły konkursu poznacie bezpośrednio na stronie „Kto Wygrywa”.

Link do strony „Kto Wygrywa” tutaj


Premiera: Star Wars: Rebelia – Imperium u Władzy (Galakta)

Imperium u władzy dostarcza graczom wiele nowych, emocjonujących opcji do gry planszowej Star Wars: Rebelia. Bohaterowie i złoczyńcy z filmu Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie oraz ulubione postaci fanów takie jak Hutt Jabba wnoszą nowe umiejętności, niezwykle przydatne w walce o los galaktyki. Ponadto nowe pojazdy oraz zasady walki w formacie kinowym pozwalają na rozegranie trzymających w napięciu bitew przepełnionych ekscytującymi sytuacjami rodem z filmów.

Gra jest już do kupienia w sklepach


Kickstarter: Kung fu Panda (Modiphius Entertainment)

W Kung Fu Panda wcielisz się w jedną z szóstki postaci znanych z ekranów: Pandę, Tygrysa, Małpę, Ważkę, Żurawia lub Żmiję. Wspólnie z innymi graczami staniecie do walki z Tai Lungiem i innymi złoczyńcami znanymi z filmów Kung Fu Panda Pokonując złoczyńców, wykonując kolejne zadania i pomagając innym, gracze otrzymają karmę, która posłuży poprawie umiejętności waszych postaci. Każdy bohater otrzyma swoją unikatową figurkę.

Link do Kickstartera tutaj


Gry, które w tym tygodniu zyskały największą popularność:

  1. Ganz schön clever – skok z 1424 na 1269 miejsce, obecnie 1220.
  2. Decrypto skok z 966 na 869 miejsce, obecnie 860.
  3. Die Quacksalber von Quedlinburg  skok z 2986 na 2710 miejsce, obecnie 2620.
  4. Space Base – skok z 2010 na 1839 miejsce, obecnie 1768.
  5. Pioneer Days – skok z 3004 na 2769 miejsce, obecnie 2698.

Szybkie informacje:

  • Anno Domini 1666 (Wargamer Games Studio LTD) – premiera w kwietniu 2019 roku,
  • Vudulhu (Black Monk Games) – premiera w lipcu 2018 roku,
  • Descent: Wędrówki w Mroku – Mgły Bilehall  (Galakta) – premiera w III kwartale 2018 roku,

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.


Zapraszamy również na kanał Krainy Gier Planszowych, gdzie znajdziecie wideo-recenzje i unboxingi gier planszowych:

Kraina Gier

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *