Planszowy Express

Planszowe nowinki #15

12 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Kolejna część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Nowy numer Rebel Times – tym razem w nowym odświeżonym wydaniu. A4 Quest już po polsku – drukować i grać. Tajniacy Marvel, czyli podbój rynku ciąg dalszy. Gaia Project, to zapowiedź wielkiej gry od Games Factory Publishing – czyżby murowany hit? A także nowości od 2 Pionków – Diamenty i Morze Chmur. Dodatek do gry Znak Starszych Bogów – Omeny Głębin.


Rebel Times 117

Rebeltimes117

Nowy numer Rebel Times już dostępny, a w nim tematem numeru zostaje Great Western Trail, a także recenzje takich gier jak: Kharnage!, Nippon, Ogródek, Soul Hunter, dodatek do Tzolkina – Tribes & Prophecies, Wyspa Kwitnącej Wiśni, Wyścig Tytanów. Relacja z Pionka i inne ciekawe artykuły.

Nowy numer znajdziecie tutaj.


A4 Quest po polsku

A4 Quest First Journey

W sieci pojawiła się w końcu polska wersja świetnie wyglądającej i ciekawie się zapowiadającej (nie grałem, ale mam już wydrukowane) gry print and play. Wystarczy wydrukować na drukarce, bądź w drukarni i możemy zacząć zabawę.

Cała paczka do pobrania tutaj

A tutaj link do strony twórców na Facebooku

a4questboard


Codenames Marvel

CodenamesMarvel

Kolejna odsłona hitu Vlaady Chvatila- tym razem zostajemy przeniesieni do uniwersum Marvela. Trzon rozgrywki pozostaje niezmieniony, a jak sam podtytuł wskazuje, będziemy mieli okazję zagrać w Tajniaków, gdzie na kartach znajdą się słynne postacie Marvela oraz znane lokacje z tego świata. Jestem ciekawy wyglądu kart i chętnie zagrałbym w tę odsłonę.


Gaia Project

Gaia_Project

Gaia Project to tak naprawdę Terra Mystica w nowej odsłonie. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, będziemy mieli do dyspozycji, aż 14 frakcji, które będą żyły na siedmiu różnych planetach. Każda z frakcji jest przywiązana do swojej planety macierzystej, ale aby się rozwijać i rosnąć w siłę, trzeba terraformować sąsiednie planety na styl swojego środowiska domowego. Jednak nie będzie to takie proste, bo będziemy rywalizowali z innymi grupami. Ponadto planeta Gaia może być eksplorowana przez wszystkie frakcje i przez każda z nich może zostać skolonizowana.

Wszystkie z frakcji mogą ulepszać się w sześciu różnych obszarach rozwoju – terraformacji, nawigacji, sztucznej inteligencji, „gaiaformacji”, ekonomii. Obszar gry składa się z dziesięciu sektorów, co pozwala za zmienną konfigurację, a tym samym pozwala na jeszcze większą regrywalność niż w przypadku Terra Mystica.

Grze przyjrzał się jeden z blogerów portalu Z nad planszy:

Link do artykułu

Wydawcą gry w Polsce będzie Games Factory Publishing – premiera w IV kwartale tego roku.


Diamenty i Morze Chmur od 2 Pionków

Diamenty

Diamenty to gra, która została również wydana jako Incan Gold. Jest to bardzo ciekawa produkcja w której główną mechaniką jest push your luck. Także będziemy podróżnikami, którzy będą zapuszczać się w głąb kopalni odkrywając kolejne korytarze. W korytarzach znajdziemy tytułowe diamenty, jednak w głębi czyhają na nas różne straszydła. Gdy natrafimy po raz drugi na straszydło, które już raz spotkaliśmy to zaczynamy uciekać w popłochu i gubimy po drodze wszystkie diamenty, które udało nam się zebrać. Każdy krok w głąb wiąże się z coraz większym ryzykiem. Czy zdołasz się w porę wycofać? Incan Gold już teraz możecie przetestować na portalu Board Game Arena.

Produkt już się drukuje więc powinien się pojawić w sklepach w okolicach lipca lub sierpnia.


Morze_Chmur

W Morzu Chmur jako kapitan latającego statku będziemy zatrudniali załogę, zbierali różne relikty i starali się odnaleźć najlepszej jakości rum. Naszą załogę piratów będziemy wysyłali na pokład wrogich statków, celem ich złupienia i zdobycia cenny skarbów.

Premiera w połowie sierpnia


Znak Starszych Bogów – Omeny Głębin – Zapowiedź

Omeny_głębin

Dzięki temu rozszerzeniowi będziemy mogli rozbudować nasz egzemplarz gry Znak Starszych Bogów o całkiem nowych wariant rozgrywki „Wynurzenie R’lyeh”. Badacze wyruszają na Ocean Spokojny, aby odkryć przedwieczne tajemnice kryjące się w morskich odmętach, unikając jednocześnie armii Istot z Głębin, która próbuje zniszczyć ich okręt. W trakcie swych przygód badacze muszą odnaleźć brakujące kawałki zniszczonego amuletu, który prowadzi ich do straszliwego miasta R’lyeh i czającej się w nim grozy. To rozszerzenie wprowadza do gry potężne misje oraz nowe przedmioty, zaklęcia, umiejętności i sprzymierzeńców. Zamknijcie włazy i przygotujcie się na wyprawę w głębiny!


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *