Planszowy Express

Planszowy Express #75

Planszowy Express 75

10 czerwca 2018 roku

Witaj w Planszowym Expressie! Przygotowaliśmy dla Ciebie najciekawsze wiadomości ze świata gier planszowych.

W tym tygodniu: Aeon’s End, Ex Libris, Ethnos, Mage Knight, Bolidy, Scarabya, 8Bit Box, Gizmos, Muza, Grajeczka, Monolith Arena, Detektyw, Robinson Crusoe: Niesamowite Opowieści, Cthulhu: Death May Die, najpopularniejsze gry tygodnia na BGG i wiele innych.


Zajrzyjcie koniecznie do naszych najnowszych artykułów/recenzji:


Zagramw.to: Strażnicy Xobos (Imagine Realm)

Strażnicy Xobos

Do końca kampanii Strażników Xobos pozostało już tylko 9 dni, a wciąż brakuje około 9000 zł aby gra się ufundowała. Jeśli jeszcze się nie zdecydowaliście, to powinniście się śpieszyć.

O wszystkim dotyczącej samej gry jak i przebiegu kampanii dowiecie się na stronie w linku poniżej. Znajdziecie tam sporo recenzji, zarówno tych pisanych jak i w wersji wideo.

Link do kampanii na Zagramw.to


Zapowiedź: Aeon’s End (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (18)

„Przebój Kickstartera, blisko 3000 wspierających i nominacje do Golden Geek w kategorii najlepsza gra kooperacyjna oraz najlepsza gra solo 2016 wreszcie w polskiej wersji językowej!”. Polska wersja gry przygotowana jest w oparciu o drugie, poprawione wydanie oryginału. Aeon’s End to gra kooperacyjna oparta na ciekawej mechanice deckbuilding bez tasowania talii, w której gracze walczą z potworami – idealna dla fanów gier komputerowych takich jak Diablo, Warcraft czy Bloodborne.

Premiera gry w pierwszej połowie lipca


Zapowiedź: Ex Libris (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (19)

Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

Premiera w III kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Ethnos (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (20)

Wspaniała gra strategiczna oparta na mechanice kontroli terenu. Gracze walczą o kontrolę nad prowincjami mistycznej wyspy wykorzystując do walki antyczne rasy Trolli, Gigantów, Orków i innych bestii ze światów fantasy. Gra jest zilustrowana przez Johna Howe, twórcę ilustracji do powieści Władca Pierścieni.

Premiera gry w III kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Mage Knight (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (21)

Mage Knight – legendarna, ogromna gra planszowa stworzona przez weterana branży – Vlaadę Chvátila. Buduj swoją armię, stwórz własną talię akcji i czarów, zdobywaj miasta, eksploruj podziemia… Graj w wielu różnych trybach rozgrywki! Wydanie gry zawierać będzie podstawową wersję gry oraz WSZYSTKIE rozszerzenia. Zagraj w najlepszego planszowego RPGa wszechczasów w powiększonej edycji Mage Knight!

Premiera gry w IV kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Bolidy (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (22)

Emocjonująca gra wyścigowa dla 2 do 6 graczy, w której to nie szybkość decyduje o zwycięstwie, a strategia… i hazard. Bolidy to wyścigi o wielkie stawki – przyjdzie ci obstawiać miliony na pojazdy, tak swoje, jak i przeciwników. Wszak nikt nie mówi, że musisz grać czysto – wykorzystaj ambicję oponentów i pozwól im wygrać na ostatniej prostej, tylko po to, żeby zgarnąć za to największą nagrodę. Obstawiaj, zagrywaj karty, korzystaj ze zdolności specjalnych twoich bolidów i zgarnij wszystkie nagrody!

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: Scarabya (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (17)

Jako kierownik zespołu archeologów, przyjdzie ci przygotować wyprawę i rozbić obóz, by określić obszary wykopalisk. Twoim celem będzie zebrać jak największą liczbę złotych żuków, które pomogą ci odkryć tajemnice Scarabii!

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: 8Bit Box (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (1)

8Bit Box to tytuł, który przeniesie cię do złotej ery gier komputerowych! Każdy z graczy dzierżyć będzie pada, na którym programować będzie swoje poczynania, używając trzech pokręteł odpowiedzialnych za kierunek, symbol i wartość.

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: Gizmos (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (10)

Najbardziej tęgie umysły naszych czasów zbierają się na Wielkim Sympozjum Naukowym. Wszyscy ciężko pracowali nad swoimi wynalazkami, ale tylko jeden z nich może stać się zwycięzcą. Uczestnicy zawodów muszą improwizować i na bieżąco przebudowywać swoje maszyny, aby pokonać konkurentów. Czyj projekt zwycięży? Kto zbuduje najbardziej efektywny silnik i zdobędzie najwięcej punktów?

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: Muza (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (11)

Inspiruj swoich współgraczy tajemniczymi wskazówkami i abstrakcyjnymi obrazami! Muza to piękna gra imprezowa, w której znajdziesz ponad sto w pełni ilustrowanych kart.

Jako muza, nakierujesz współgraczy do stworzenia arcydzieła. Jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odkryć sens wskazówki i wybrać prawidłowe dzieło sztuki. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i kreatywność, uważnie słuchaj innych i pozwól swej muzie pokierować cię ku prawdziwej sztuce!

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: Grajeczka (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (12)

Witajcie w Grajeczce, w magicznym królestwie, przez które odważna Księżniczka, lojalny Książę i przerażający Smok podróżują w poszukiwaniu przygód. Potrzebują twojej pomocy, aby zbadać swoje królestwo! Pomóż im dotrzeć w najdalsze zakątki świata, by mogli spełnić swoje przeznaczenie, gdy ty będziesz tworzyć i opowiadać ich historię.

Grajeczka to nie tylko gra, w którą grasz, to także baśń, którą opowiadasz z każdym kolejnym ruchem!

Premiera gry w 2018 roku (bliżej nieustalona)


Zapowiedź: Monolith Arena (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (13)

Monolith Arena to taktyczna gra fantasy, oparta na mechanice Neuroshimy HEX, autorstwa Michała Oracza. Gra zawierać będzie cztery różnorodne frakcje, z których każda dysponować będzie unikatowym zestawem zdolności i jednostek. Każdy gracz będzie ponadto dysponował tytułowym Monolitem, pełniącym funkcję sztabu armii – Monolit skrywa potężne moce, które gracz będzie mógł w trakcie gry wykorzystać, by zaskoczyć nimi przeciwnika! Monolith Arena oferuje wszystko to, co fani pokochali w Neuroshimie HEX w połączaniu z własnym, oryginalnym podejściem do rozgrywki, czyniąc z gry tytuł, którego nie może zabraknąć w żadnej kolekcji!

Premiera gry podczas Essen Spiel 2018


Zapowiedź: Detektyw (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (14)

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa to w pełni kooperacyjne, wciągające, detektywistyczne przeżycie. To gra wymagająca bystrości i dedukcji, a także całego wolnego wieczoru – pojedyncza rozgrywka może trwać ponad 3 godziny. Proste zasady oznaczają, że nic nie rozprasza twojej uwagi – możesz w pełni oddać się komunikacji w zespole, wytężyć szare komórki i rozwiązać każdą sprawę!

Premiera gry w drugiej połowie 2018 roku


Zapowiedź: Robinson Crusoe: Niesamowite Opowieści (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (15)

Drugie, duże rozszerzenie do Robinsona Crusoe wprowadza do gry nowe mechaniki szaleństwa i horroru! Spotkaj nowych bohaterów, nowe potwory i przeciwników, oraz karty tajemnic. Rozszerzenie zawiera pięć scenariuszy łączących się razem w mroczną, ale i epicką kampanię, którą możecie rozegrać niezależnie, albo połączyć z podstawową wersją gry! Jak daleko się zapuścisz, aby odkryć pradawne tajemnice? Ile (lub kogo) jesteś w stanie poświęcić, aby zwyciężyć?

Premiera gry w IV kwartale 2018 roku


Zapowiedź: Cthulhu – Death May Die (Portal Games)

Plany Wydawnicze Portal 2018 2 (16)

Stań ramię w ramię z innymi śledczymi, którzy tropią wpływy przedwiecznych. Staniecie do walki ze złem ostatecznym! Każdy z was zaczyna grę nieco szalonym, bo trzeba być szalonym, aby zwalczać przedwiecznych i ich pomioty. Przerwijcie wspólnie potężny, mroczny rytuał, a potem nakopcie wszelkim pradawnym bogom, jacy będą próbować pożreć nasz świat…

Premiera gry w 2019 roku


Gry, które w tym tygodniu zyskały największą popularność:

Terraformacja Marsa

  1. Terraformacja Marsa – skok z na miejsce, obecnie 4.
  2. Ganz schön clever – skok z 1769 na 1424 miejsce, obecnie 1335.
  3. Decrypto skok z 1156 na 966 miejsce, obecnie 907.
  4. Projekt Gaja – skok z 13 na 11 miejsce, obecnie 11.
  5. Luxor – skok z 5732 na 4918 miejsce, obecnie 4659.

Szybkie informacje:

  • Zostały wydane takie gry jak: Geniusz Extreme, Horror w Arkham: Gra karciana LCG – Labirynty obłędu, 
  • Stellium (Cube Factory of Ideas) – premiera w 2018 roku,
  • Niepodległa (IPN) – premiera w IV kwartale 2018 roku,
  • Gremlins Inc. (Czacha Games) – w czerwcu startuje kampania na zagramw.to.

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.


Zapraszamy również na kanał Krainy Gier Planszowych, gdzie znajdziecie wideo-recenzje i unboxingi gier planszowych:

Kraina Gier

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

One thought on “Planszowy Express #75

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *