Bez kategoriiPlanszowy Express

Planszowe nowinki #2

3 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Druga już część nowego cyklu Planszowych nowinek, a w nim: zapowiedzi czerwcowych gier i dodatków wydawnictwa Rebel, takich jak – Ocaleni, Kowale Losu, dodatku do Wybuchowej Mieszanki oraz Pokoju 25.


Ocaleni

Planowana data premiery: 19 czerwca 2017

Jest to postapokaliptyczna gra dla 2 do 4 graczy, gdzie w zniszczonym przez nuklearną wojnę świecie zaczyna brakować wody, co ma bezpośredni wpływ na ciągle malejącą populacje ocalałych przy życiu ludzi. Gracz wciela się w jedną z czterech ocalałych grup, które znalazły schronienie pod ziemią, ale wciąż walczą o przetrwanie. Ich jedyną szansą na ocalenie jest organizacja „Konwój”, która poszukuje godnych ludzi, którzy dołączą do społeczności podmorskich miast. Jednak tylko jedna z grup może dołączyć do Konwoju, a będzie to ta która jest w stanie zapewnić największą ilość sprzętu i ludzi z umiejętnością przetrwania. W grze mamy 6 rund (6 dni) na przygotowania, po tym czasie Konwój przybędzie i zabierze tylko najlepszą grupę. Rozgrywką zapowiada się całkiem fajnie i bardzo klimatycznie.


Kowale losu

Planowana premiera: czerwiec 2017

Kowale losu to gra dla 2 do 4 graczy. W grze przyjdzie nam się wcielić w bohatera, który będzie walczył z potworami. Będziemy również zdobywać mityczne artefakty oraz zgarniać za to punkty chwały. W grze mamy fantastyczne kości, które z czasem będą ewoluować i stawać się coraz silniejsze, dzięki mechanizmowi wymiany na nich ścianek. W głównej mierze będziemy oceniali prawdopodobieństwo różnych zdarzeń i to od naszych decyzji będzie zależeć jak potoczy się nasz los.  Będziemy również mieli istotny wpływ na zmianę biegu wydarzeń w całej krainie.  Gra będzie posiadać  przepiękne klimatyczne wykonanie i innowacyjne kości, dlatego warto na nią czekać.

 


Wybuchowa Mieszanka: Piąta Ingrediencja (dodatek)

Planowana premiera: czerwiec 2017

Piąta ingrediencja to pierwszy dodatek to świetnej familijnej gry planszowej jaką jest Wybuchowa Mieszanka. Gra była nominowana do tegorocznej gry roku w kategorii gry rodzinne. Dodatek ten będzie się składał z:

  • nowych płytek eliksirów, które będzie można dołączyć do podstawowych płytek – dzięki nim dostaniemy nowe mechanizmy w grze,
  • żetony nagan i pochwał, które pozwolą nam na odkrycie nowych sposobów punktowania,
  • plansze upiornego kotła i uniwersalne kulki ingrediencji, dzięki którym będzie powstawać jeszcze więcej reakcji łańcuchowych na podajniku,
  • żetony profesorów, zmieniające zasady podstawowej wersji i jeszcze bardziej urozmaicające rozgrywkę.


 Pokój 25: Escape Room (dodatek)

Planowana data premiery: I połowa czerwca

Drugi już dodatek do gry Pokój-25. Tym razem do gry zostanie dodanych kilka mniejszych dodatków, które będzie można ze sobą łączyć w wybrany przez gracza sposób. Dokładnie mówiąc znajdziemy w nim zasady transformacji budowli, z których będzie można skorzystać w każdym trybie podczas rozgrywki, zupełnie nowe pomieszczenia, oraz 2 tryby kooperacyjne:

  • Escape Room – w  tym trybie będziemy pozyskiwać karty enigmy w 8 efemerycznych pokojach i używać ich jako pomoc do aktywacji 4 zakodowanych pokojów. Aby ucieczka była możliwa, będziemy zmuszeni do rozszyfrowania wszystkich 4 kodów. Gracze będą musieli nastawić się na tryb logicznego myślenia i dużej kooperacji. W trybie tym stopień trudności będzie narastający – będzie ciekawie.
  • Łamigłówki – podczas eksploracji 8 efemerycznych pokoi będziemy zdobywać kart mapy. W trybie tym również będziemy łamać kody, ale tylko poprzez umieszczenie pokoi w odpowiednim miejscu w budynku. Działania te będą wymagały ścisłej synchronizacji między uczestnikami zabawy.


Seria planszowych nowinek:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *