Planszowy Express

Planszowe nowinki #1

2 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Pierwsza część nowego cyklu Planszowych nowinek, a w nim: Pionek – festiwal gier planszowych, nowy Rebel Times oraz dodatek do świetnej i bardzo popularnej gry Splendor.


Pionek

Już jutro startuje największe planszówkowe wydarzenie na południu Polski – Pionek. Organizatorami Pionka są PortalGames i 2Pionki. Miejscem tegorocznego „Pionka” będzie hala MOSiR w Zabrzu, która znajduje się przy ulicy Matejki 6.

Event rozpocznie się w sobotę o godzinie 10, a jego planowany koniec przewidziany jest na godzinę 19. Natomiast w niedzielę hala będzie otwarta dla nas również od godziny 10, ale tym razem potrwa do godziny 17.

Pojawią się tam najnowsze gry planszowe – przygodowe, karciane i wiele innych. Na Pionku będziemy mieli niesamowitą okazję, zaopatrzyć się w nowe tytuły gier. Pojawią się również różnego rodzaju prezentacje, czy też wystawy gier. Podczas wydarzenia mają pojawić się specjalni goście z Czech –  wydawnictwo Czech Games Edition, którzy są największym wydawcą gier w sąsiednim kraju, a znani są przede wszystkim z takich tytułów jak Cywilizacja: Poprzez Wieki czy też Alchemicy. Będzie również specjalna strefa dla dzieci, także możemy się tam wybrać z naszymi pociechami i dobrze się bawić przy dużej liczbie dostępnych gier.

Historia Pionka sięga roku 2006, gdzie pierwsza jego edycja miała miejsce w Gliwicach – mieście, gdzie swoją siedzibę ma PortalGames. Pierwszym inicjatorem tego wydarzenia był słynny Ignacy Trzewiczek – założyciel PortalGames. Koszt wejścia na imprezę to jedyne 5 zł, a bilet ten możemy dostać już na miejscu.

Pierwszego dnia głównym daniem będzie prezentacja słynnej polskiej gry komputerowej This War of Mine, która tym razem została przeniesiona na planszę. W sobotę także ma się odbyć szalony konkurs wiedzy dla drużyn dwuosobowych – jak bardzo szalony? zobaczymy. Drugiego dnia odbędzie się aukcja starszych gier planszowych, gdzie ich ceny będą zaczynały się od symbolicznych 2-3 zł, a także warsztaty dla właścicieli sklepów gier planszowych. Do zobaczenia na Pionku.


Rebel Times nr 116, Maj 2017

Na stronie Rebel.pl pojawił się nowy numer miesięcznika Rebel Times, numer 116. Tematem tego numeru jest gra Yamatai, która jest nowym dzieckiem Bruno Cathali, twórcy gry Pięć Klanów. Gra też, swoją mechaniką nawiązuje do tego tytułu. Czy warto zainteresować się tą grą? Zajrzyj do nowego miesięcznika Rebel Times i przekonaj się – kliknij tutaj.

W numerze tym znajdziemy również spojrzenie na planszówkowe akcesoria, relację z festiwalu Pyrkon a także recenzje takich gier i dodatków jak:

  • Cyklady: Monumenty,
  • Kanagawa,
  • London Dread,
  • The Arrival,
  • Unlock!,
  • Złodzieje.

Splendor Miasta

To pakiet 4 dodatków do jednej z najpopularniejszych gier tzw. otwarcia (Gateway). Splendor wreszcie doczeka się pełnoprawnego dodatku, na który będą składać się 4 mniejsze, każdy z nich jest niezależny i można dołączyć do gry tylko jeden z nich lub wszystkie na raz. Pozwoli nam to dokonać najciekawszego wariantu dla nas, co jest bardzo ciekawe.

  • TWIERDZE: pierwszy mini-dodatek ma dodać więcej interakcji między graczami. Do tej pory mogliśmy tylko podbierać żetony i karty przeciwnikom, a także zgarnąć szybciej arystokratów na których polowali nasi przeciwnicy, a teraz będziemy mogli spowolnić naszych przeciwników i przyśpieszyć nasze akcje.
  • MIASTA: drugi ma dodać miasta, które zastąpią arystokratów, na których będziemy umieszczać różne elementy.
  • PLACÓWKI HANDLOWE: trzeci z nich wnosi do gry planszetki gracza, które będą pozwalały nam używać specjalnych mocy oraz zmodyfikują nieco zasady samej gry, po zebraniu określonych kart.
  • ORIENT: ostatni, czwarty dodatek wnosi zupełnie nowe karty ze specjalnymi zdolnościami, które na początku należy wtasować do podstawowych kart i rozłożyć je jak zawsze, pozwolą nam one na nowe strategie podczas gry.

Seria planszowych nowinek:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 10 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *