Planszowy Express

Planszowe nowinki #3

Planszowe nowinki #3 – 12 czerwca 2017 roku.

Planszowe Nowinki

Trzecia część nowego cyklu Planszowych nowinek, a w nim: kolejne zapowiedzi gier wydawnictwa Rebel, takich jak – IceCool, Piraci 7 Mórz, Legendarni Wynalazcy oraz mocno wyczekiwanego dodatku do Terraformacji Marsa – Hellas i Elysium, a także dwie akcje na wspieram.to.


IceCool

Planowana data premiery: 13 czerwca 2017 (gra została już wydana)

W ostatnich dniach swoją premierę miała bardzo ciekawa gra – IceCool. Gra swoją fabułą opowiada o zaśnieżonej klasie pingwinków, gdzie kilka urwisów urywa się z jednej z lekcji i wyrusza na polowanie rybek. Każdy chce dorwać dla siebie jak najwięcej smakowitych kawałków, dlatego staramy się być zawsze przed naszymi przeciwnikami. W IceCool będziemy pstrykać nasze pingwinki w taki sposób, aby dostać się do kolejnych korytarzy, jednak nie będzie to takie proste jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Pingwinki są niestandardowego kształtu, co dodaje bardzo fajnego smaczku w grze, a dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy podkręcać nasze pstryki, na niezliczone sposoby. Jednak, aby nie było tak łatwo, po szkole krąży woźny, który pilnuje porządku. W każdej z rund, to właśnie jeden z graczy będzie wcielał się w rolę niesympatycznego woźnego i będzie się starał złapać pozostałe pingwinki. Rybki będziemy zbierać poprzez przechodzenie przez kolejne drzwi, im więcej takich drzwi uda nam się pokonać, tym nagroda w postaci rybek będzie większa. Gra kończy się w momencie gdy jeden z graczy zbierze wszystkie rybki w swoim kolorze, bądź też gdy woźnemu uda się złapać wszystkie pingwinki. Plansza w grze jest modułowa, także kolejne rozgrywki mogą różnić się od siebie. Gra zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Nie wiem jak Wy, ale ja bym sobie popstrykał.


Piraci 7 Mórz

Planowana premiera: lipiec 2017

Już w lipcu za pośrednictwem wydawnictwa Rebel, będziemy mieli okazję zagrać w grę Piraci 7 Mórz. W grze wcielamy się w kapitana pirackiego statku, który będzie pływać po tytułowych 7 morzach. Będziemy łupili statki kupców, odwiedzali porty i przeszkadzali innym graczom w wyścigu o miano najlepszego kapitana. Nasze wzbogacanie musi odbywać się jak najmniejszym nakładem pracy. Każdego dnia naszej żeglugi będziemy decydowali się na wsparcie kolejnych postaci, a mamy ich do dyspozycji aż 7:

  • Cieśla okrętowy – dzięki niemu zakupimy kolejne statki do naszej floty,
  • Gubernator – umożliwi nam zostanie korsarzem w jednym z 4 państw i pozyskanie nowej floty,
  • Kapitan – pozwoli na atakowanie karawan kupieckich wypełnionych towarami,
  • Wyspiarka – wskaże nam drogę do kolejnych portów,
  • Szaman – przeszkodzi innym graczom, rzucając na nich klątwy,
  • Kupiec – odkupi od nas skradzione towary,
  • Kartograf – dostarczy nam nowe karty ze stosu talii.

Wyborów musimy dokonywać rozważnie, ponieważ wybrana postać staje się niedostępna do momentu ponownego pojawienia się na lądzie. Ważne jest również zwrócenie uwagi na to, że jeśli uda nam się wybrać postać, która nie została wybrana przez innych graczy to jej pomoc będzie dla nas efektywniejsza. Walki na morzu będą odbywały się na wieczku od metalowego pudełka gry, tam też znajduje się mapa całego wodnego akwenu. Statki będą reprezentowane przez sześciościenne kości, a walki będą rozpatrywane na zasadzie odległości między nimi.

Sercem gry jest umiejętne wykonywanie akcji i dobieranie odpowiednich postaci, tak aby zoptymalizować nasze ruchy. Gra pod względem wykonania prezentuje się niezwykle dobrze, grafiki są piękne, a klimat pirackich starć wręcz wylewa się z pudełka. Jesteście gotowi na pirackie starcia na akwenie 7 mórz?

 

 


Legendarni Wynalazcy

Planowana premiera: III kwartał 2017 roku

W końcu w Polsce zostanie wydana polska wersja anglojęzycznej gry Legendary Inventors – Legendarni Wynalazcy, a nastąpi to w III kwartale 2017 roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel. W grze od 2 do 5 graczy przyjdzie nam się wcielić w zespół tytułowych legendarnych wynalazców.  Spotkamy tam takie postacie jak: Marię Skłodowską Cuire, Jamesa Watta, Galileusza, Archimedesa, Guntenberga, Alberta Einsteina i w wielu innych wybitnych postaci. Każdy z graczy będzie przewodził czteroosobową grupą wynalazców, których zadaniem będzie wynalezienie użytecznych przedmiotów ulepszających świat. Naszym zadaniem będzie ścigać się z przeciwnikami w opatentowaniu kolejnych wynalazków i zwiększaniu wiedzy naszych wynalazców. Wygra ten z graczy, który opatentuje najwięcej użytecznych przedmiotów, a jego ekipa będzie składała się z najwybitniejszych umysłów.  Jesteście gotowi by zrewolucjonizować świat?


Dodatek do gry Terraformacja Marsa – Hellas i Elysium

Planowana premiera: II/III kwartał 2017 roku

Już wkrótce światło dzienne ujrzy dodatek do niesamowitej gry Terrafomarcja Marsa. Gra zdobyła w Polsce tytuł gry roku oraz tytuł gry roku w kategorii zaawansowanej. Dodatek Hellas i Elysium wprowadza do nową dwustronną planszę z dwoma nowymi obszarami na Marsie.

Na mapie Elysium przeniesiemy się na drugą stronę równika Marsa. Dostaniemy dostęp do północnych obszarów, wypełnionymi licznymi nizinami, na których będziemy mogli stworzyć akweny wodne. Na południu zaś spotkamy tereny obfite w różne minerały, które pomogą nam w rozwoju naszej korporacji. Dodatkowo na mapie tej znajduje się najwyższy szczyt w całym układzie słonecznym – Olympus Mons. Gdy któryś z graczy umieści tam swój obszar to otrzyma aż 3 dodatkowe karty.

Druga strona planszy to obszar zwany Hellas. Z regionem tym graniczy biegun południowy Marsa oraz wielki krater, który będzie rozciągał się, aż na siedem heksów. W tym miejscu oczywiście będziemy tworzyli ogromny ocean. Gdy będziemy umieszczali nasze obszary wokół bieguna, to uzyskamy liczne premie w postaci ciepła i wody.

Na każdej z map dostaniemy nowe tytuły i nagrody do zdobycia, które oczywiście będą współgrały z danym regionem.


Karciane Podziemia

Na wspieram.to ufundowała się gra od wydawnictwa Czacha Games – Karciane Podziemia. Do końca akcji pozostały jeszcze 2 dni, także każdy chętny ma jeszcze okazję wziąć udział.

Link do Karcianych Podziemi na Wspieram.to

Game Troll TV

Na wspieram.to niedawno rozpoczęła się akcja wsparcia kanału Game Troll TV. W kilka dni udało się osiągnąć próg, jednak jeśli lubisz ten kanał to wesprzyj go koniecznie, jest jeszcze sporo czasu. Ekipa z GT TV zbiera tym razem na nowy sprzęt, by materiały, które udostępniają były jeszcze lepszej jakości.

Link do akcji Game Troll TV na Wspieram.to


Seria planszowych nowinek:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 10 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *