Planszowy Express

Planszowe nowinki #6

15 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Szósta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Nowość od wydawnictwa Games Factory Publishing – Magazyn 51, a także zapowiedzi gier od Galakty: This War of Mine, Tajemnica Whitehall oraz seria gier EXIT.


!!! Uwaga !!! stała forma emisji serii Planszowych Nowinek !!!

Uwaga seria planszowe nowinki od teraz będzie pojawiała się regularnie 2 razy w tygodniu. Pierwsza dawka świeżych informacji w środku tygodnia (najczęściej środa, godzina 19:00), a druga w weekend (najczęściej w sobotę o godzinie 9:00). Zachęcam do regularnych odwiedzin.


Premiera gry Magazyn 51 od Games Factory Publishing

Na dniach w sklepach pojawi się nowa gra od wydawnictwa Games Factory Publishing – Magazyn 51. Jest to karcianka dla od 3 do 5 graczy. Gra przenosi nas do roku 2038, gdzie Stany Zjednoczone po licznych zapożyczeniach od innych państw w końcu bankrutują. Rząd postanowił wystawić na licytację niezwykłe artefakty, które były przechowywane w sekrecie w tytułowym magazynie. Jako gracz wcielasz się w miliardera, który przed całym światem chcę pokazać swoją potęgę finansową. Jednak miliarderzy przybywają z całego świata i będziemy musieli się z nimi zmierzyć w licytacji, więc zgromadzenie upragnionych artefaktów nie przyjdzie z łatwością.  Dodatkowo nie wszystkie ze skarbów są autentyczne i kupując je, możemy wyrzucić pieniądze w błoto. Ten bogacz, który zgromadzi najcenniejszą kolekcję artefaktów, zostaje zwycięzcą.


Zapowiedź wielkiego hitu od Galakty This War of Mine

This War of Mine: Gra planszowa będzie bezpośrednio nawiązywać do polskiej produkcji – gry komputerowej o tym samym tytule, która odniosła wielki sukces w Polsce i na świecie, oraz zgromadziła licznych fanów.

Nadeszły ciężkie czasy, jest wojna, a ty musisz walczyć o przetrwanie w zniszczonym świecie. Brakuje jedzenia, wody i leków, dlatego moralność ludzka schodzi na dalszy plan. Opuszczając naszą kryjówkę, będziemy przeszukiwali liczne ruiny celem znalezienia wartościowych rzeczy, ale pamiętajmy, że ulice nie są bezpieczne, możemy tam spotkać żołnierzy i inne grupy, które szukają tego samego co ty – szansy na przetrwanie.

Każda runda to nie tylko ciężka walka o przeżycie, ale również wiele trudnych wyborów moralnych. Czy obrobimy z wszystkich zapasów rodzinę z dziećmi? Czy może zabierzemy im tylko część zapasów? Pamiętajmy, że każdy wybór będzie miał swoje konsekwencje w przyszłości. W grze nie znajdziemy obszernej instrukcji, po otwarciu pudełka ujrzymy małą, krótką książeczkę, która szybko przeprowadzi nas przez zasady gry i od razu możemy siadać do rozgrywki. Zobaczymy czy to rozwiązanie rzeczywiście się sprawdzi i czy krótka instrukcja rozwieje wszystkie wątpliwości graczy. Jestem bardzo ciekaw, jak twórcy rozwiązali ten problem.

Ponoć w grze wszystko będzie wyjaśnione na kartach wydarzeń, dlatego też od razu będziemy mogli wczuć się w klimat i historię, a nie myśleć nad regułami gry. Klimat będzie wręcz wylewał się z pudełka, każdy wybór ma duże znaczenie. Każda napotkana postać ma swoje imię i własną historię, a my stajemy się jej częścią. Po raz pierwszy, ty jako gracz będziesz miał tak duży wpływ na tworzącą się historie gry. W Księdze Skryptów znajdziemy ponad 1900 możliwych dróg rozwoju naszej osobistej wojennej historii. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać, klimat to jest to czego zawsze szukam w grach planszowych. W This War of Mine: Gra planszowa zagramy w drugiej połowie tego roku, dokładna data nie jest jeszcze bliżej określona.


Zapowiedź gry Tajemnica Whitehall od wydawnictwa Galakta

Już 22 czerwca tego roku w sklepach pojawi się nowa gra od wydawnictwa Galakta – Tajemnica Whitehall. Gra jest inspirowana i utrzymana w wiktoriańskim klimacie Listów z Whitechapel.

„To było krótko po trzeciej popołudniu. Właśnie schodziłem do piwnicy po parę desek, kiedy zauważyłem tę paczkę. Opakowana w papier, miała jakieś pół metra na metr. Co za czort? Rozpakowałem i pod spodem znalazłem coś owiniętego w czarny materiał. Zanim zobaczyłem, co było w środku, uwolniony z pudła smród zdradził wszystko.”

– Frederick Wildborn, stolarz

Londyńska dzielnica Whitehall, znowu została sparaliżowana, wszystko wskazuje na to, że Kuba Rozpruwacz powrócił po tym jak przed komisariatem policji zostaje odnaleziony korpus kobiety. Pozostałe 4 kończyny morderca obiecał zostawić gdzieś w mieście. Zadaniem nowej drużyny ze Scotland Yardu jest wytropienie bestialskiego mordercy i doprowadzenie go przed oblicze sprawiedliwości. Musimy się bardzo postarać, bo być może jest to ostatnia szansa na dorwanie Kuby Rozpruwacza.

Gra jest od 2 do 4 osób. W grze możemy wcielić się w Kubę Rozpruwacza, a także jego nowych tropicieli: dziennikarza, chirurga i sierżanta. Przed rozpoczęciem rozgrywki, morderca wybiera w tajemnicy przed innymi graczami cztery sceny zbrodni w których zostawi odcięte kończyny. Jeśli uda mu się podrzucić wszystkie cztery to zostaje zwycięzcą, a to oznacza, że drużyna poszukiwaczy poległa.

Gracze dodatkowo mogą wykorzystać elementy z gry Listy z Whitechapel, także jeśli podobała ci się ta produkcja i chcesz więcej sięgnij już niedługo po Tajemnicę Whitehall.


Zapowiedź serii gier EXIT (typu escape room) również od Galakty

Gra EXIT w końcu trafia do Polski za pośrednictwem wydawnictwa Galakta. Rozgrywka typu Escape Room będzie wypełniona mnóstwem kreatywnych zagadek do rozwiązania. Tym razem nie musimy się przenosić do specjalnie przygotowanych pomieszczeń, gdyż wszystko czego potrzebujemy znajdziemy w pudełku do gry EXIT. Seria EXIT będzie składała się z 3 różnych gier, a w każdej z nich przyjdzie nam się zmierzyć z nowym fascynującym zadaniem. Ucieczka z tajemniczej chatki szaleńca, odkrycie tajemnicy laboratorium i próby przetrwania w grobowcu faraona to rzeczy z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wstęp fabularny nakreśli nam początkową sytuację, a reszta będzie zależeć tylko od nas i naszych wyborów.

Zawsze gdy podczas rozgrywki nie będziemy wiedzieli co dalej zrobić, to skorzystamy ze specjalnych kart podpowiedzi, jednak wpłynie to bezpośrednio na końcowy wynik naszej rozgrywki. Podobnie jak w grze Pandemic: Legacy, będziemy giąć i rysować po kartach. Sprawdzimy najbardziej nieoczywiste rozwiązania. Przyjdzie nam kodować, dekodować, układać, odwracać i kolorować, ale czy uda się znaleźć rozwiązanie zagadki? A co jeśli zagadka ta ma drugie dno?

Wkrótce więcej informacji o grze na stronie Galakty.


Czerwcowe planszowe nowinki:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4

Planszowe nowinki 5


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

 

 

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *