Planszowy Express

Planszowy Express #99 – zapowiedzi Lucky Duck Games na 2024 rok.

W tym odcinku: zapowiedzi Lucky Duck Games na 2024 rok. Informacja o grach przesuniętych z 2023 na 2024 rok, o kampaniach społecznościowych, dodatkach i kontynuacjach serii oraz zupełnych nowościach od Lucky Duck Games.


Współpraca reklamowa z Ceneo.pl


Na początek gry przesunięte z 2023 na 2024 rok

Point City

„Point City” to gra w dobieranie kart i tworzenie najlepszych kombinacji. Proste zasady, zarządzanie zasobami i budowanie silniczków sprawiają, że gra jest łatwa do nauczenia, ale stanowi wyzwanie dla każdego! „Point City” to gra dla 1–4 graczy o dobieraniu kart i budowaniu z nich swojego miasta. Gracze na przestrzeni wielu tur zbierają zasoby i stawiają nowe budynki, tworząc własne miasta i walcząc o punkty. Budynki są źródłem punktów i trwałych zasobów, które pomogą graczom w rozbudowie miasta w kolejnych turach. Zwycięzcą zostaje gracz, który stworzy miasto warte najwięcej punktów! „„Point City” to kontynuuacja popularnej gry „Point Salad”. Wykorzystuje tę samą prostą metodę dobierania kart i budowania najlepszych kombinacji, dodając do tego nowe sposoby zarządzania zasobami i budowanie silniczka. Choć „Point City” ma proste zasady, wygrana może stanowić wyzwanie!”

MARVEL Dice Throne

„„Dice Throne” to szybka gra karciano-kościana, która sprawi, że twoje serce zabije mocniej. Gra opiera się na mechanice bestsellerowej serii „Dice Throne” i pozwala wcielić się w bohaterów Marvela: Scarlet Witch, Thora, Lokiego lub Spider-Mana. Każdy bohater ma swój zestaw kości, talię i planszę. Rzucaj kośćmi, aktywuj potężne zdolności i atakuj przeciwników. Zdobywaj punkty walki i wydawaj je na ulepszenia lub karty akcji.

Wszyscy bohaterowie są kompatybilni z całą serią „Dice Throne”.”    „Miles Morales nie jest duży, ale za to potrafi odpalić niezłą kombinację ciosów. W przeciwieństwie do innych może stać się niewidzialny, co pozwala mu nie tylko unikać obrażeń, ale też zaatakować z zaskoczenia. Za pomocą wyrzutni sieci usidla swoich wrogów, ułatwiając wymierzanie sprawiedliwości.

Pagan

„Pagan: Tajemnica Roanoke” to dedukcyjna gra karciana osadzona w kolonialnej Ameryce z roku 1587. Istotą tej asymetrycznej gry jest starcie pomiędzy Wiedźmą a Łowcą czarownic. Podczas gdy Wiedźma stara się przeprowadzić rytuał, Łowca czarownic próbuje ją wytropić i odkryć jej tożsamość. Każdy z graczy ma do dyspozycji modyfikowalną talię złożoną z 50 kart i wykorzystuje inne zasoby w celu pokonania drugiej strony. Zwycięstwo w tej walce dwóch sił będzie wymagać sięgnięcia po przeróżne strategie. Fikcyjna historia zaginionej kolonii Roanoke ożywa dzięki mrocznym grafikom autorstwa Maren Gutt.

Amerykańska wioska Roanoke, 1587. Do wioski przyjeżdża Łowca Czarownic, w poszukiwaniu niebezpiecznej Czarownicy. Dziewięciu mieszkańców wioski jest podejrzanych i tylko grający Czarownicą wie, kto jest prawdziwą wiedźmą. W każdej turze dwóch graczy używa swoich pionków akcji na aktywnych mieszkańcach wioski, aby dobierać karty, zagrywać karty i zdobywać wpływy. Co więcej, wiedźma może warzyć potężne mikstury, ulepszać swoich chowańców oraz rzucać zaklęcia, podczas gdy łowca czarownic werbuje sojuszników, zdobywa strategiczne lokalizacje i bezwzględnie przesłuchuje wieśniaków. Czy Czarownica zdoła przeprowadzić magiczny rytuał, zanim Łowca ją zdemaskuje i zgładzi?

Pagan: Tajemnica Roanoke to asymetryczna gra karciana dla dwóch graczy. Pudełko podstawowe zapewnia całkowicie regrywalną rozrywkę, natomiast seria dodatków pozwoli jeszcze bardziej rozszerzyć świat Pagana i prezentuje graczom zupełnie nowe możliwości.

Kieszonkowe Podziemia

Kieszonkowe podziemia to jedyna w swoim rodzaju gra typu dungeon crawler, która zmieści się w twojej kieszeni. Każdy notes jest generowany losowo, więc każde pudełko zawiera niepowtarzalną grę. Po prostu rzuć ołówkiem K6 i narysuj linię, by wyruszyć na przygodę. Zdobywaj skarby, kupuj potężne przedmioty i pokonaj liczne potwory w swojej drodze ku chwale!    „Kieszonkowe podziemia to wyjątkowa przygoda dla jednego gracza, która mieści się w małym notesie. Na końcu rozbudowanych podziemi czeka wspaniały skarb – rzuć kością, rusz głową i znajdź drogę przez niebezpieczne lochy.

Każdy notes jest unikatowy dzięki losowo generowanym poziomom. Oznacza to, że nie ma dwóch takich samych gier – po przejściu swoich podziemi możesz sięgnąć po kolejny notes i zacząć przygodę od nowa! Do zestawu dołączyliśmy ołówek, który jednocześnie jest kością k6 – wystarczy go poturlać, aby otrzymać wynik. Możesz też używać dowolnej sześciościennej kości ze swojej kolekcji.

Nieświadomy Umysł

Wciel się w członka Środowego Towarzystwa Psychologicznego, elitarnej grupy naukowców spotykającej się co środę w saloniku samego Zygmunta Freuda. Jego rewolucyjne badania nieświadomego umysłu położyły podwaliny pod nowy, światowy ruch psychoanalizy, a ty jesteś w samym środku wydarzeń.

Twoim celem jest opanowanie technik terapeutycznych, ustanowienie praktyki i poszerzenie grona klientów. Zagłębiając się w sny swoich klientów – ich nieświadome umysły – pomagasz im wyzdrowieć z traum i pokładów żalu. Jednocześnie publikujesz swoje odkrycia, dbając o rozwój wiedzy psychologicznej i jednocześnie – własnej reputacji.

Gra Nieświadomy Umysł łączy mechaniki rozmieszania pracowników, programowania akcji i budowy silniczka. Klimatu dodają przepiękne ilustracje – nastrojowe wnętrza wiedeńskich mieszkań i oniryczne wizje nieświadomych umysłów.

Pieśń Włóczęgi

Wskakujesz na pokład Srebrnego Przewoźnika, ponieważ gonisz za marzeniem albo uciekasz od przeszłości. To, co znajdujesz, to wyciągnięta dłoń – biała rękawiczka, naciągnięta skóra… słyszysz w oddali skrzypka grającego niepokojąco zachęcającą melodię. Sprawia, że nigdy nie zechcesz odejść.

W kooperacyjnej grze Pieśń włóczęgi zostaniesz uwięziony w nawiedzonym pociągu. Zmierz się z duszami, które tak jak ty utknęły w jego wagonach. Czy przywrócisz im człowieczeństwo, czy to one wciągną cię na stałe w swoje szeregi?

Każdy z ponad 20 scenariuszy Pieśni włóczęgi stawia przed graczami nowe wyzwania. Pomiędzy scenariuszami będziecie mieli chwilę na odpoczynek, wymianę kart umiejętności i przedmiotów, wyleczenie postaci i przygotowanie do kolejnego starcia na pokładzie Srebrnego Przewoźnika.


Kampanie społecznościowe

Divinus

Nordyccy bogowie wyruszają na podbój starożytnej Grecji. Rozegra się zacięta rywalizacja pomiędzy dwoma panteonami, w wyniku której powstanie nowy boski ład. Gracze, jako ambitni półbogowie, będą starali się wkupić w łaski każdej ze stron, bo jak głosi przepowiednia, gdy opadnie bitewny kurz, tylko jeden ze śmiałków zostanie wywyższony i zasiądzie pomiędzy bogami. Kto będzie tym wybrańcem?

Divinus to gra typu legacy, w której zasady i elementy rozwijają się z partii na partię. Rozgrywka podzielona jest na 12 scenariuszy tworzących fabularną kampanię, a każdy scenariusz rozpoczyna otwarcie pudełka z nowymi komponentami i zasadami gry. Gracze w trakcie kampanii będą modyfikować komponenty, umieszczając na nich naklejki, dzięki czemu kości, kafelki oraz inne elementy gracza będą nieustannie ewoluować. Po zakończeniu kampanii gracze będą mogli grać w swoją unikalną, zmienioną w toku kampanii wersję gry – w regrywalnym trybie „nieskończonym”.

Divinus to rywalizacyjna gra hybrydowa wzbogacona o dedykowaną aplikację i silny element narracyjny. W każdej turze gracze będą wydawać kości ze swoich zasobów, aby odkrywać nowe tereny i układać je na swojej mapie półboga. Wybór krain i zawartych na nich elementów oraz odpowiednie ich ułożenie pozwoli graczom na realizowanie celów i specjalnych zadań scenariusza. Dzięki narracji prowadzonej przez aplikację działania graczy będą  mocno osadzone w kontekście fabularnym.

Uśpieni Bogowie: Odległe Niebo

San Francisco, rok 1937. Twój samolot transportowy przeleciał przez dziwną chmurę i nagle znalazłeś się w innym świecie – surowy krajobraz pełen jest dziwacznych stworzeń, podstępnych bogów i niezliczonych niebezpieczeństw. Czy uda ci się znaleźć drogę powrotną, zanim portal zostanie zamknięty? Uśpieni bogowie: Odległe niebo to samodzielna kontynuacja osadzona w świecie Uśpionych bogów. 

Kampania crowdfundingowa gry odbędzie się w 2024 r.

Wielka Draka + dodatki

“Wielka draka w małym mieście” to kooperacyjna gra o walce z bossem w kreskówkowym miasteczku Eureka-Zdrój.
Waszym celem jest pokonanie grupy zbirów, którzy sieją spustoszenie po przedwczesnej śmierci szeryfa. Zbierzcie sprzęt, eksplorujcie miasto i wymyślcie idealną strategię do pokonania każdego z tych łajdaków.”


Kontynuacje serii

Zapowiedź Paleo Szerszenie + Biały wieloryb

Nauczyliśmy się, jak pożyteczne mogą być pszczoły i ich miód. Teraz jednak szerszenie zaczęły gnieździć się w pobliżu i nie wydają się przyjazne. Uciekać czy stawić im czoła?

Paleo – Biały wieloryb to mini-rozszerzenie do Paleo, które pozwala na obsesyjne polowanie na wieloryba. Sztormy, wzburzone jeziora i inne wydarzenia czekają na ciebie, więc czy ta podróż do tego przerażającego i groźnego morza jest tego warta?


Zapowiedź MikroMakro 4 + dodatek Więcej zbrodni

Witamy w Crime City – mieście, w którym zbrodnia czai się za każdym rogiem. Śmiertelne sekrety, podstępne ataki i morderstwa z zimną krwią są tu na porządku dziennym. MikroMakro to kooperacyjna gra detektywistyczna. Wspólnie będziecie rozwiązywać skomplikowane sprawy kryminalne, ustalać motywy, znajdować dowody i skazywać sprawców. Uważne oko jest tak samo ważne, jak umiejętności kreatywnego kombinowania!

“Ostatnie starcie” to czwarta i ostatnia część serii MikroMakro. Czeka na ciebie nowa mapa miasta z zupełnie nowymi sprawami kryminalnymi. Jest to samodzielna gra. W 16 zawartych tu spraw można grać bez znajomości pierwszych części.

Zapowiedź Diuna Imperium Powstanie

Diuna Imperium Powstanie to samodzielny spinoff do Diuny Imperium, który rozszerza mieszankę budowania talii i rozmieszczania robotników, jednocześnie wprowadzając nowy tryb dla sześciu graczy, w którym dwie drużyny walczą ze sobą w największej jak dotąd walce.

Zapowiedź Warchest – dodatki Oblężenie, Szlachta, Zmrok

3 dodatki, które rozszerzą możliwości w Warchest o jeszcze więcej taktyk!

Zapowiedź Kaskadia: Rzeki i Kaskadia: Wzgórza

To seria łamigłówek typu rzuć kością i narysuj, przedstawiających siedliska i dziką przyrodę północno-zachodniego Pacyfiku! Jednocześnie rzucaj kośćmi, zbieraj dzikie zwierzęta i uzupełniaj karty siedlisk, aby wypełnić różne środowiska w Kaskadii. Użyj specjalnych akcji, aby manipulować kostkami i dynamicznymi kartami uzupełnień, aby odblokować potężne kombinacje!

Zapowiedź Marvel Dice Throne: X-Men

W grze Marvel Dice Throne: X-Men, stajesz się jednym z ośmiu kultowych X-Menów Marvela, w tym Wolverine, Storm, Cyclops, Rogue, Gambit, Psylocke, Iceman i Jean Grey!

Każdy bohater Marvel Dice Throne został starannie zaprojektowany i wyważony, aby zapewnić jak najbardziej tematyczne wrażenia, pozwalając ci naprawdę wcielić się w swoich ulubionych bohaterów, jak żadna inna gra. Wyposażone w zupełnie nowe mechanizmy i asymetryczne projekty, są to jedni z naszych najbardziej innowacyjnych i ekscytujących bohaterów!

Zapowiedź Marvel Dice Throne: X-MEN – Deadpool

Nie ma imprezy bez Wade’a!

Uwaga: Do pełnej rozgrywki potrzebna będzie gra podstawowa Marvel Dice Throne: X-Men

Zapowiedź Pagan – dodatki

Wkrótce więcej szczegółów!


Nowości od Lucky Duck Games

Zapowiedź Toriki

Więcej informacji już wkrótce!

Zapowiedź Nekojima

Witajcie na Nekojimie, japońskiej kociej wyspie. Będziecie musieli wykazać się nie lada zręcznością i sprytem, by połączyć siecią elektryczną wszystkie 4 dzielnice. Zadania nie ułatwią wam futrzaści mieszkańcy wyspy, którzy uwielbiają spacerować po kablach. Zachowajcie czujność i nie pozwólcie, by kable się ze sobą stykały, powodując zwarcie. „Nokojima” to nietuzinkowa gra zręcznościowa, która łączy w sobie taktykę i świetną zabawę! Zachowaj równowagę na kociej wyspie!

„Nekojima” to wykonana z drewna zręcznościowa gra strategiczna. Ma dwa tryby gry – rywalizacji i współpracy oraz kilka różnych wariantów, dzięki którym łatwo ją dostosujesz do swojego towarzystwa. W grze są też koty! Te futrzaki dopiero sprawdzą twoją zręczność!

Rzuć kośćmi i umieść denchu we wskazanych dzielnicach. Denchu to dwa słupy połączone ze sobą sznurkiem. Różnią się one długością sznurka oraz samych słupów, także wybór odpowiedniego denchu jest ważną strategiczną decyzją. Postaw denchu bezpośrednio na planszy lub na innych słupach, tworząc wysokie wieże. Ale uważaj, by nie zawalić instalacji! Solidność zbudowanej instalacji przetestują koty, które w pewnym momencie trzeba będzie zawiesić na sznurkach. Jeden fałszywy ruch i trach! Kto tym razem zawalił konstrukcję?

Zapowiedź Poszły Konie

W grze Poszły konie ty i twoi znajomi udajecie się na wyścigi, aby przez cały dzień kibicować, drwić i obstawiać ulubione konie, których los zależy od każdego rzutu kośćmi.

Rozgrywka w składa się z czterech rund. Każda runda składa się z wyścigu, po którym następuje rozstrzygnięcie zakładu. Podczas każdego wyścigu gracze mogą dowolnie umieszczać swoje żetony zakładów na planszy. Po każdym wyścigu gracze wygrywają lub przegrywają pieniądze za każdy postawiony żeton zakładu, a następnie otrzymują kartę VIP Club, która pomoże im wygrać więcej pieniędzy w kolejnych wyścigach. Po czterech rundach wygrywa gracz z największą ilością pieniędzy!

Zapowiedź Następna Stacja: Londyn

Miasto Londyn zleciło ci przeprojektowanie sieci metra! Zoptymalizuj połączenia, obsłuż jak najwięcej zabytków i wykorzystaj tunele biegnące pod Tamizą. Uważaj, aby przestrzegać specyfikacji określonych przez miasto.

Zapowiedź Cat in the Box

To japońska gra karciana oparta na mechanice kwantowej. Gracze zagrywają z ręki karty o różnych wartościach. Jednak kolor karty nie jest określony, dopóki karta nie zostanie zagrana, a kot nie zostanie wypuszczony z pudełka.

„Hen, hen daleko leży owiany tajemnicą kontynent Aluli. Odkryj niezwykłe regiony wyspy i jej cuda. Poznaj mieszkańców i wypełniaj ich zadania, by zdobyć sławę. Dobrze zaplanuj swoją podróż, bo tutaj będzie się liczyć tylko droga powrotna!

W „Hen daleko” zagrasz przed sobą 8 kart od lewej do prawej. Każda karta daje cele oraz zasoby na spełnienie innych zadań. Musisz dobrze przemyśleć ułożenie regionów, bo karty punktujesz w odwrotnej kolejności do ich wykładania!”    „Witajcie na Aluli, tajemniczym kontynencie, który wciąż zmienia się w rytmie pór roku. Wyrusz za Morze Mgieł, by odkryć cuda wyspy, poznać jej mieszkańców i sekrety. Zdobądź większą sławę niż pozostali podróżnicy.

W „Hen daleko” zagrasz przed sobą 8 kart od lewej do prawej. Karty przedstawiają regiony, które zwiedzisz podczas eksploracji wyspy. Napotkane postacie zapewnią ci punkty sławy, o ile zdołasz spełnić ich zadania. Na koniec gry wracasz tą samą drogą, rozpatrując karty w odwrotnej kolejności do ich wykładania, co jest kluczowe dla strategii. Karty wykładane w trakcie gry zawierają zarówno cele, jak i zasoby potrzebne do spełnienia wcześniej zagranych zadań.

W każdej turze zagrasz 1 z 3 kart z ręki i dobierzesz nową spośród dostępnych na środku stołu. Gracze zagrywają karty jednocześnie, a ich wartość zdecyduje o kolejności wyboru – bycie ostatnim ograniczy możliwości – ale z drugiej strony zagranie wyższej karty niż poprzednio pozwoli zdobyć dodatkowe sanktuarium. W tej dynamicznej grze każdy wybór ma znaczenie.

Uwaga! Gra w kolekcjonerskim, czerwonym pudełku będzie dostępna tylko na naszej stronie. Same elementy gry pozostają bez zmian.

Zapowiedź Halo Wieża

Sky Team to gra kooperacyjna przeznaczona wyłącznie dla dwóch graczy, w której wcielamy się w pilota i drugiego pilota zasiadających za sterami samolotu pasażerskiego. Twoim celem jest współpraca jako zespół, aby wylądować samolotem na różnych lotniskach na całym świecie.

Zapowiedź Art Society

Wcielacie się w role koneserów malarstwa starających się zaimponować kolegom po fachu najznakomitszą kolekcją dzieł! Licytujcie obrazy, a następnie wieszajcie je w osobistych galeriach, starając się wzbudzić zazdrość lokalnego środowiska artystycznego. Uważajcie na kapryśną modę! Niewylicytowane obrazy trafiają do muzeum, co znacząco wpływa na trendy i wartość dzieł.

Zapowiedź Wielce Imponujące Budowle + Dodatek

Wciel się w rolę wielkich przywódców z przeszłości i zbuduj własne starożytne miasto.

Każdy gracz wykorzysta swoje złoto w każdej rundzie, aby zbudować płytki, które zwiększą gospodarkę jego miasta. Miasto, które produkuje więcej żywności i generuje handel, przyciąga więcej mieszkańców. Rozwijaj swoje miasto! Istnieje 5 rodzajów budynków, a każdy z nich zapewnia rodzaj zasobu, który sprawi, że twoje miasto ewoluuje od prostej osady do największego miasta na świecie. Aby postawić nowe budynki w mieście, będziesz potrzebował również wielu dróg. Równie ważne jak budynki są pomniki i żetony cudów. Przyniosą ci one wiele punktów zwycięstwa, ale pochłoną całe twoje złoto. Należy mądrze wybierać, kiedy i gdzie je umieścić. Jeśli twoje złoto się skończy, twoja tura dobiegnie końca. Gdy wszyscy gracze wydadzą swoje złoto, rozpocznie się nowa runda, a nowe budynki i drogi będą dostępne dla wszystkich.

Gdy tylko gracz osiągnie maksymalny limit populacji, przywódca najlepszego miasta w starożytnym świecie zostanie zwycięzcą World Wonders!

Dodatek MUNDO dodaje do Wielce Imponujących Budowli dziewięć nowych cudownych monumentów ze starożytnego świata, a także nowy tryb rozgrywki. Tryb ten zawiera dziewięć kart, które dodają jeszcze więcej strategii do punktacji nowych monumentów, pozwalając na wyższe wyniki w zależności od celów.

Rozszerzenie zawiera również karty do wykorzystania nowych cudów w normalnym trybie gry.

Prasa w druku to gra polegająca na układaniu kafelków dla całej rodziny. Gracze jednocześnie zbierają kafelki gazet, układając je na swoich biurkach, aż uznają, że mają wszystko, czego potrzebują do stworzenia idealnej pierwszej strony. Następnie krzyczą „Planuj!” i zaczynają układać stronę, starannie rozważając rozmieszczenie elementów centralnych, artykułów, zdjęć i reklam. Kiedy wszystko jest w porządku, krzyczą „Drukuj”, aby jako pierwsi opuścić prasę i zyskać wybór elementu centralnego na następną rundę! Ta gorączkowa łamigłówka przestrzenna zawiera ponad 100 unikalnych kafelków gazet, 6 postaci z własnymi specjalnymi zdolnościami, a także 3 talie kart Breaking News – dzięki czemu za każdym razem, gdy grasz, będziesz rozwiązywać nową zagadkę!

Zapowiedź Zwierzęce Rewolucje

To Restaurant week w Bistro Bay! Restauracje rywalizują w wyzwaniach kulinarnych, jednocześnie planując epicki posiłek, aby zaimponować sławnemu krytykowi. Jako jeden z 1-5 graczy będziesz wysyłać swoich szefów kuchni w miasto, aby zbierali składniki do tworzenia niesamowitych posiłków i pokazali, że twoja restauracja jest najlepsza w mieście.

Zapowiedź Jedziemy do Japonii

W grze Let’s Go! To Japan gracz wciela się w podróżnika planującego, a następnie przeżywającego swoje wymarzone wakacje w Japonii.

Gra składa się z trzynastu rund, w których gracze losują karty aktywności ilustrowane przez japońskich artystów i strategicznie umieszczają je w różnych dniach w swoim tygodniowym planie podróży. Te atrakcje turystyczne, których nie można przegapić, sprawią, że będziesz podskakiwać między Tokio i Kioto, próbując znaleźć optymalne zajęcia, aby zmaksymalizować swoje wrażenia, jednocześnie równoważąc swoje zasoby. Gra kończy się ostatnią rundą, w której ostatecznie wyruszasz w zaplanowaną podróż, aktywując po drodze każdą ze swoich kart.

Zapowiedź Mecz Stulecia

Latem 1972 roku, w finałowym meczu Mistrzostw Świata w Szachach w Reykjaviku doszło do ostatecznego starcia: Amerykanin Bobby Fischer zmierzył się z panującym mistrzem świata, Borysem Spasskim ze Związku Radzieckiego. Reklamowany przez media jako najważniejsze wydarzenie sportowe zimnej wojny, rozegrał się niezrównany thriller… a teraz możesz być w samym jego środku.

W grze Match of the Century gracie ze sobą w serii gier, tak jak w prawdziwym meczu o mistrzostwo. Jednak tutaj każda gra trwa tylko kilka krótkich i intensywnych tur, więc każda decyzja ma znaczenie dla zwycięstwa. Zagrywając karty z unikalnymi efektami ze swoich asymetrycznych talii, każdy z was manipuluje wytrzymałością psychiczną drugiej strony i wynikiem każdej szybkiej gry, ale rozważaj swoje opcje ostrożnie, ponieważ tylko rezygnując z przewagi, możesz użyć efektów swoich kart.

Zapowiedź Andromedas Edge

W tej grze dowodzisz zdesperowaną frakcją próbującą zbudować nową cywilizację na Krawędzi Andromedy. Zaczynasz ze stacją kosmiczną, kilkoma statkami i garścią zasobów. Ostrożnie rozmieszczając swoje statki, będziesz zbierać zasoby, zajmować księżyce, zdobywać moduły do dodania do swojej stacji, zaludniać planety i budować na nich rozwój. Będziesz walczyć z przeciwnikami i rywalizować z innymi, aby wspinać się po ścieżkach postępu: Nauki, Przemysłu, Handlu, Cywilizacji i Supremacji.

Zapowiedź Yokohama

W „Yokohamie” gracze wcielają się w role obrotnych kupców walczących o sukces i wpływy w rozwijającym się mieście. Jako prezesi firm poruszają się po ruchliwych ulicach, doglądają zakupu i sprzedaży towarów, zarządzają zespołem oddanych asystentów i zdobywają kluczowe dla rozwoju firmy i miasta technologie.

Gra ma intuicyjne zasady. Umieść 2–3 asystentów na planszy, następnie przemieść swojego prezesa i wykonaj akcję. Siła akcji, będzie zależała od liczby asystentów i budynków na polu – dlatego ważne będzie planowanie swoich ruchów z wyprzedzeniem. Jest wiele możliwości zdobywania zasobów i punktów, a sama gra może skończyć się na różne sposoby.

Dzięki prostym zasadom i bardzo dużej głębi strategicznej gra przypadnie do gustu zarówno średnio, jak i bardzo zaawansowanym fanom planszówek.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *