Planszowy Express

Planszowe nowinki #7

17 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Siódma część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Mamy pierwsze zdjęcia elementów z dodatku do gry Splendor, na Kickstarterze ruszyła kampania polskiej produkcji Blood and Dust, oraz nowość od wydawnictwa Galakta – Gildie.


!!! Uwaga !!! stała forma emisji serii Planszowych Nowinek !!!

Uwaga seria planszowe nowinki od teraz będzie pojawiała się regularnie 2 razy w tygodniu. Pierwsza dawka świeżych informacji w środku tygodnia (najczęściej środa, godzina 19:00), a druga w weekend (najczęściej w sobotę o godzinie 9:00). Zachęcam do regularnych odwiedzin.


Nowe zdjęcia z dodatku Splendor Miasta.

Orient – nowe karty

Miasta – nowe cele

Placówki handlowe – niesamowite moce

Twierdze – nowe interakcje


Akcja na KickStarterze polskiej produkcji Blood and Dust

Za Blood and Dust jest odpowiedzialne Krakowskie wydawnictwo Officina Monstrorum, znane przede wszystkim z gry Wygnańcy Oblężenie. Będzie to gra strategiczno-przygodowa, która pozwoli wczuć się graczom w średniowieczne armie.

Gra ma wiernie odzwierciedlać zmagania armii z tamtego okresu historycznego:

  • szarże ciężkiej kawalerii przełamującej szeregi wroga,
  • zabójcze salwy łuczników,
  • brutalne walki piechoty,

Ty, jako gracz musisz dobierać odpowiednią strategię formując odpowiednie szyki i atakować w określony sposób, z flanki lub od tyłu. Ważne również będzie wykorzystywanie cech danego terenu oraz zdolności naszych przywódców i bohaterów.

Gra będzie przeznaczona dla od 2 do 4 graczy. Do dyspozycji będziemy mieli gotowe scenariusze, przygotowane przez twórców gry, jak i możliwość tworzenia własnych ciekawych scenariuszy. Początkowo będziemy dowodzili małą grupką żołnierzy, będziemy poszukiwać nowych rekrutów, werbować ich do naszej armii i zdobywać niezwykle cenne doświadczenie w toczonych przez nas bitwach.

Link do kampanii na Kickstarter


Zapowiedź gry Gildie od wydawnictwa Galakta

 

„Krwawa wojna Siedmiu Królestw dobiegła końca. Podpisano traktat pokojowy, dzięki któremu królestwo Anderis znów może swobodnie się rozwijać. Kupcy i rzemieślnicy szybko bogacą się, doskonaląc się jednocześnie w swym kunszcie. W całym kraju powstają nowe drogi, pałace, pomniki i ogrody. Anderis staje się celem kupieckich karawan z odległych królestw, które po powrocie do swych ojczyzn opiewają jego niezwykły rozkwit kulturalny i architektoniczny.”

Nowość od wydawnictwa Galakta – Gildie to gra kupiecka, dla od dwóch do czterech graczy, w której wcielimy się w zamożnych lordów, a naszym zadaniem będzie przyciągnięcie do gildii najważniejszych osobistości w całym królestwie.

Rozgrywka potrwa około 60-90 minut.

Każdy z lordów będzie zarządzał swoim złotem, rozbudowywał własną gildię, oraz starał się przekonać ważnych ludzi, by dołączyli do ich szeregów. Wszystko po to, aby nasz biznes stał się największą potęgą w Królestwie Anderis. Gra toczyć się będzie na rynku podczas wielkiego festiwalu na którym gracze rozstawili swoje namioty. Złotem i podarunkami, będziemy starali się przyciągać kolejne osobistości oraz mistrzów rzemiosła, którzy pozwolą rozwinąć skrzydła naszej gildii. W grze będzie występowała licytacja. Ten z graczy, który jest w stanie zaoferować najwięcej, zwróci na siebie największa uwagę danej osoby i pozyska jej przychylność. Każda z postaci będzie posiadała jakieś określone funkcje, które pomogą nam w dalszej grze.

W trakcie gry będziemy również pozyskiwali nowe plany architektoniczne, by za pomocą nich rozbudowywać naszą kupiecką siedzibę. Nowe pomieszczenia zapewnią dodatkowe punkty po spełnieniu określonych warunków podczas rozgrywki.

Gildie będą pięknie ilustrowaną grą dla niedzielnych graczy, jak i zarówno dla planszówkowych wyjadaczy. Dzięki licytacji, sytuacja może się diametralnie zmieniać przez całą grę.

Gildie pojawią się w sklepach pod koniec czerwca.


Czerwcowe planszowe nowinki:

Planszowe nowinki 1

Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3

Planszowe nowinki 4

Planszowe nowinki 5

Planszowe nowinki 6


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

 

 

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *