Planszowy Express

Planszowe nowinki #8

21 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Ósma część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Na wspieram.to ruszyła akcja gry Stworze, nagroda „Kinderspiel des Jahres” dla gry IceCool, pojawiła się polska instrukcja do gry The Godfather, oraz ostatnie dni Lords of Hellas na kickstarterze.


!!! Uwaga !!! stała forma emisji serii Planszowych Nowinek !!!

Uwaga seria planszowe nowinki od teraz będzie pojawiała się regularnie 2 razy w tygodniu. Pierwsza dawka świeżych informacji w środku tygodnia (najczęściej środa, godzina 19:00), a druga w weekend (najczęściej w sobotę o godzinie 9:00). Zachęcam do regularnych odwiedzin.


Na wspieram.to pojawiła się gra Stworze.

„Przygodowa gra planszowa STWORZE, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem. W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z ośmiu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie.

Zwycięzcą zostanie to Stworze, które pierwsze zrealizuje wszystkie misje ze swojej talii Misji. Każda misja wymaga wykonania akcji, zaś każda akcja – podjęcia działań na planszy. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wpływów danego Stworza w Krainie i w konsekwencji do zostania jej jedynym Opiekunem.

W ramach akcji można m.in. pomagać lub szkodzić ludziom, wykonać zadanie albo nasłać ludzi na leża innych Stworzy. Dodatkowo wybranie konkretnej akcji przybliża wszystkie Stworza do aktywacji Wydarzenia – takiego jak np. Dziady czy Jare Gody.”

Dodatkowo gra otrzymała niezwykle klimatyczny i świetnie wykonany trailer, oby więcej takich w świecie planszówek:

Pomysł na grę STWORZE zrodził się prawie 1,5 roku temu. To właśnie wtedy grupa pasjonatów zebrała się, zakładając inicjatywę wydawniczą Underworld Kingdom. Zespół składający się z grafików, rzeźbiarzy, ilustratorów, projektantów mechaniki i specjalisty od marketingu rozpoczął pracę pełną parą.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o grze, lub chciałbyś ją wesprzeć, a warto bo gra zapowiada się niezwykle klimatycznie i sądzę, że mało jest gier w klimacie słowiańskiej mitologii, więc jest to najlepsza okazja by powiększyć ten segment gier planszowych, kliknij w link poniżej:

Stworze na wspieram.to


 Nagroda „Kinderspiel des Jahres” dla gry IceCool

W dniu 19 czerwca w hotelu Atlantic w Hamburgu odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono zwycięzcę plebiscytu „Kinderspier des Jahres 2017″. Nagrodę otrzymała gra „IceCool”.

W przezabawnej „pstrykance” IceCool będziecie ścigać się po korytarzach i klasach zaśnieżonej szkoły, starając się zebrać po drodze jak najwięcej smakowitych ryb dla Waszych pingwinków. Uważajcie na woźnego, który zrobi wszystko, żeby Was zatrzymać!

Gra niedawno miała swoją premierę, wydawcą gry w Polsce został Rebel. Jeśli lubisz mroźne klimaty, kochasz pingwinki i uwielbiasz pstrykać, to jest to właśnie gra dla  Ciebie. Poniżej prezentacja gry:

Więcej o grze na stronie Rebel.


Instrukcja do gry The Godfather

W grze The Godfather: Imperium Corleone 2 do 5 graczy kieruje mafijnymi rodzinami, walczącymi o wpływy w Nowym Jorku w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Gracze wysyłają Członków Rodziny oraz Gangsterów do firm w całym mieście, aby wymusić uzyskanie Pieniędzy, Nielegalnych Towarów i innych korzyści. Można ich następnie użyć do wykonania rozmaitych zadań dla Dona Corleone, do przekupienia sojuszników, pozyskania większych ilości pieniędzy oraz różnych zdolności specjalnych. Wojny terytorialne dają rodzinom kontrolę nad dzielnicami miasta, przez co w miarę postępu gry zdobywa się dodatkowe przywileje.

O tym, czy twoja rodzina wygra tę grę, zdecydują zdobyte przez ciebie pieniądze. Jednak często to, co masz na ręku, będziesz musiał oddać Donowi Corleone jako haracz – te środki nie przyczyniają się do twego zwycięstwa. Musisz znaleźć sposób na wypranie brudnych pieniędzy i ukrycie ich – by, bezpieczne, przeleżały w walizce do końca gry. Na koniec można zdobyć dodatkowe pieniądze za kontrolę nad danym Terytorium oraz za ukończenie największej liczby Zleceń danego koloru. Rodzina o największym majątku będzie rządzić Nowym Jorkiem!

Bezpośredni link do instrukcji gry


Lords of Hellas – ostatnie dni na kickstarterze

Koniecznie zajrzyj na kickstarter – klik.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o grze obejrzyj recenzję BoardGameGirl:

Link do kanału BoardGameGirl


Czerwcowe planszowe nowinki:

Planszowe nowinki 1      Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3      Planszowe nowinki 4

Planszowe nowinki 5      Planszowe nowinki 6

Planszowe nowinki 7


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

2 thoughts on “Planszowe nowinki #8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *