Zapowiedzi

Zapowiedź #3 trzecia seria recenzji już wkrótce na Diceland

W ciągu najbliższych kilku dni zrecenzowane zostaną następujące tytuły: Patchwork, Ulm, Winnica i Skull

Gra nr #1 Patchwork

Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe kawałki materiału w większą całość, tworząc nowy wzór. W przeszłości wykorzystywano ją, żeby zagospodarować niechciane ścinki i skrawki.

Dziś jest formą sztuki – z cennych tkanin projektanci wyczarowują cudowne włókiennicze kreacje. Największe arcydzieła powstają z nierównych kawałków materiału, dlatego tę właśnie technikę przyjęła większość artystycznego światka.

Stworzenie pięknej kołdry nie jest jednak łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musisz więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Ci zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.


Gra nr #2 Ulm

Promienie wschodzącego słońca oświetliły powstającą wieżę katedry w Ulm. Projekt był ambitny, wymagał nowatorskich rozwiązań, ale efekt wart był całego trudu.  Do dnia dzisiejszego katedra, której wieża mierzy sobie 161 i pół metra wysokości, jest najwyższą chrześcijańską sakralną budowlą na świecie. Miasto powoli budziło się do życia, obłoki leniwie przemierzały nieboskłon, a w oddali słychać było pianie zaspanych kogutów. Wdzięczni za pobudkę rybacy wsiadali na swoje łodzie, by wypłynąć na spokojne wody rzeki Dunaj i zarzucić sieci. Załadowane po brzegi barki powoli dopływały do zabudowy miasta. Kościelne dzwony rozdzwoniły się, zapowiadając kolejny dzień ciężkiej pracy dla mieszkańców miasta. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ciche i puste miasto, zalała fala wrzawy i zgiełku. Uderzenia kowalskich młotów, tenden końskich kopyt, sprzeczki kupieckie to naturalne środowisko stolicy handlu.

Ulm jest grą strategiczną przeznaczoną dla od 2 do 4 osób.

Gracze starają się zebrać jak najwięcej punktów zwycięstwa poprzez wykonywanie akcji w różnych dzielnicach Ulm. Gra ma jedną podstawową zasadę: gracz aktywny wpycha 1 pociągnięty żeton akcji w wewnętrzną szachownicę 3×3 obszaru katedry, po czym może wykonać trzy wskazane akcje. Gra kończy się po 10 rundach.


Gra nr #3 Winnica

Na słonecznych stokach południowej Francji dojrzewają właśnie najlepsze winogrona. Czas rozpocząć winobranie !

Przed Tobą prawdziwe wyzwanie – organizacja pracy w Twojej winnicy. Rusz szlakiem najlepszych winogron i dołącz do grona najznakomitszych mistrzów francuskiego winiarstwa!  W grę może zagrać jednocześnie nawet kilkanaście osób!! Urządź turniej dla całej rodziny i przyjaciół!


Gra nr #4 Skull

Skull to gra dla ludzi o mocnych nerwach.Blef i pokerowe zagrywki są tu na porządku dziennym, a emocje sięgają zenitu. Blefuj, podpuszczaj innych i walcz o wygraną. Uważaj! Twoi przeciwnicy też zastawiają sidła… Gdzieś czyha na Ciebie czaszka!

Wszyscy gracze dostają po 4 żetony: 3 z kwiatami i 1 z czaszką. Każdy wykłada na stół po jednym żetonie, a następnie jeszcze po jednym – aż do momentu, kiedy któryś z graczy zdecyduje się podjąć ryzyko i rozpocząć licytację. Licytacja polega na podaniu liczby żetonów kwiatów, które zostaną odkryte w trakcie ruchu gracza. Inni gracze mogą podbić stawkę lub spasować.

Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy dwukrotnie odkryje wylicytowane kwiaty lub wszyscy gracze – poza jednym – stracą swoje żetony. Odkryj grę, która podbiła serca graczy i zdobyła tytuł Gry Roku we Francji.

 

Serdecznie zapraszam 🙂

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *