Planszowy Express

Planszowe nowinki #25

12 sierpnia 2017 roku

Planszowe Nowinki

Kolejna część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

W dzisiejszym odcinku: Jedzie Pociąg z Daleka, Twilight Imperium – 4 edycja, Fallout: The BoardGame, Clank! Zatopione Skarby + Patronat nad grą, Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy, Roll Player na wspieram.to, nowy Rebel Times oraz akcja rekordowa miska.


Jedzie Pociąg z Daleka

Jedzie pociąg z daleka

Kafelkowa gra kolejowa!
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA prezentuje swoją jubileuszową dziesiątą grę, którą zamierza wydać w najbliższym czasie. Wydawnictwo zapewnia, że będzie to gra wyjątkowa, a to z powodu ciągłego ogrywania prototypu i zachwytu nad nim. Duże znaczenie ma również informacja, że jest to gra zagranicznego autora, którą wydają jako pierwsi na świecie! To całkowicie nowa gra, której autorem jest Jeffrey D. Allers. Piękną oprawę graficzną przygotowała Nikola Kucharska.

Gra ma proste zasady, wymagające jednak planowania i śledzenia poczynań przeciwników. Za pomocą kafelków gracz buduje sieć kolejową, po której jeżdżą jego lokomotywy. Każda z nich musi dotrzeć do innego miasta. Im szybciej tam dotrze, tym więcej punktów zdobędzie. Gracz musi jednak bacznie obserwować lokomotywy innych graczy i pilnować, aby nie dojechały do stacji przed jego lokomotywami! Wiele osób ucieszy z pewnością możliwość rozgrywania trybu jednoosobowego! Dodatkowo są przewidziane prezenty dla graczy, które zostaną dołączone do gry:

  • Karta Megamocy zaprojektowaną przez Tomasza Leśniaka. Jest to wyjątkowa karta – pasuje do każdej gry!
  • Naklejka pozwalającą podpisać grę.
  • Woreczek płócienny, do którego można spakować ulubioną grę i zabrać w podróż lub na spotkanie z przyjaciółmi.

Premiera już 13 września tego roku


Nowy numer Rebel Times 118-119

Rebel Times 118-119

Na stronie wydawnictwa Rebel pojawił się nowy podwójny numer miesięcznika Rebel Times, zachęcam gorąco do pobrania i poczytania. W tym miesiącu tematem numeru została gra Ocaleni, a dodatkowo recenzje takich gier jak: Bąbelsy, Century: Korzenny Szlak, Cortex, Małpiszony, Najeźdźcy z Północy i inne.

Link do strony Rebel Times


Fallout: The Boardgame

fallout (4)

Fantasy Flight Games z dumą ogłasza Fallout, post-nuklearną grę przygodową opartą na seriach gier wideo Bethesda. W grze Fallout od jednego do czterech graczy bierze udział w napromieniowanym świecie inspirowanym przez Fallouta 3 i Fallouta 4. Dzięki kilku lokalizacjom wskazanym na mapie, gracze decydują się na współpracę lub indywidualność, po to aby odkryć tajemnicze regiony leżące przed nimi. Po drodze każdy z graczy będzie miał do czynienia z wieloma różnymi wyborami, decydując się na na takie rzeczy jak: doświadczenie, kapsle (które są walutą w grze), zbieranie wyposażenia lub lojalnych towarzyszy, rozwijanie głównej misji lub pobyt w krypcie.

fallout (1)

Gdy gracze poruszają się po planszy, budując swoje umiejętności i wypełniając swoje zadania, frakcje w okolicy zmuszają graczy do przyrzeczenia lojalności lub niezgodności, w celu uzyskania jak największego wpływu na innych w niebezpiecznym postapokaliptycznym świecie.

fallout (2)

fallout (3)

Premiera już w IV kwartale tego roku.


Twilight Imperium – 4 edycja

Już w IV kwartale tego roku ukaże się czwarta edycja legendarnej już gry 4x – Twilight Imperium. Jest to ekonomiczno-strategiczna, gra planszowa o budowaniu imperium i walki o władzę w czasach międzygwiezdnego konfliktu. Gracze przyjmują role przywódców zaawansowanych galaktycznych cywilizacji, z których każda pragnie zdobyć tron imperialny dla siebie poprzez walkę zbrojną, dyplomację lub dominację technologiczną. Twilight Imperium jest nie tylko potężną grą strategiczną, ale też grą w której krok po kroku buduje się imperium przy nieustających negocjacjach z innymi graczami.

Premiera już IV kwartale tego roku.


Wsiąść do Pociągu: Kraje Północy

Wybierz się w bajeczną podróż przez Danię, Finlandię, Norwegię i Szwecję. Zwiedzicie wspaniałe miasta północy – Kopenhagę, Oslo, Helsinki i Sztokholm. Linią Rauma dotrzecie nad piękne norweskie fiordy i w okolice zachwycających gór. Zachłyśniecie się słonym powietrzem w zatłoczonych szwedzkich portach nad Bałtykiem. Przejedziecie się przez duńską wieś, gdzie niegdyś żyli wikingowie. Zaś fińska kolej powiezie Was aż za koło podbiegunowe do krainy dnia polarnego.

Wszyscy znają grę Wsiąść do Pociągu, a część Kraje Północy to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie dla dwóch graczy.

Grę dostaniecie na stronie wydawnictwa Rebel


Clank! – Zatopione Skarby

Już na jesieni za pośrednictwem wydawnictwa Lucrum Games pojawi się najbardziej wyczekiwana gra tego roku – Clank!. Aktualnie wydawnictwo bardzo mocno pracuje nad polonizacją tytułu, angażując w to samych graczy. Każdy ma możliwość wskazania jakiejś kreatywnej nazwy dla kolejnych potworków, które zobaczymy w grze. Więcej na stronie FanPage wydawnictwa – klik. Najświeższą informacją, jaką udało nam się zdobyć to gwarancja, że wraz z premierą podstawki, będzie miała również premiera dodatku do gry Zatopione Skarby. Oj powiem Wam szczerze, że tej jesieni nikt z Was nie będzie się nudził – czekamy z niecierpliwością.

Oficjalne ogłoszenie:

Diceland obejmuje patronat nad grą

Korytarze pod Smoczą Twierdzą stanowią najbardziej niebezpieczne terytorium w całym królestwie. Tylko najwięksi rabusie mogą się tam zakraść, ograbić smoka i dać drapaka, żeby później przechwalać się swoimi wyczynami w każdej tawernie. Grupa śmiałków biegłych w złodziejskim fachu właśnie szykuje się do tej eskapady.

Po drodze będziecie rekrutować sojuszników i zbierać dodatkowe łupy. Ale uwaga… jeden fałszywy krok i… brzdęk! – nieostrożny hałas przykuwa uwagę smoka, a każdy skradziony artefakt wzmaga jego furię. Pozostaje mieć nadzieję, że inni będą zachowywać się głośniej.

Komu uda się ujść z życiem (i najcenniejszymi łupami) ze smoczych podziemi?

Premiera już w IV kwartale tego roku


Roll Player na Wspieram to

Prawdziwi bohaterowie nie pojawiają się ot tak – trzeba ich najpierw stworzyć! Rasa, klasa, charakter, umiejętności, cechy i ekwipunek, każdy szczegół może przesądzić o tym, czy nasz bohater będzie gotowy stawić czoła przeciwnościom i zdobyć sławę i bogactwo.

Pomysł na Roll Player jest prosty – będziecie rzucać kolorowymi kośćmi tak długo, aż  uda Wam się stworzyć kompletną kartę postaci bohatera. Co wcale nie znaczy, że postać ta będzie w najmniejszym stopniu przypadkowa, bo w Roll Player każdy wynik rzutu można przekuć na swoją korzyść. Na przykład do ustalenia cechy inteligencji barbarzyńcy – uwalniając go od nadmiaru egzystencjalnych rozmyślań sprawiamy, że jego szanse na chwałę i bogactwo zdecydowanie wzrosną. A możliwość zakupu odpowiedniego ekwipunku i dodatkowych cech sprawia, że wachlarz opcji taktycznych  mamy na prawdę szeroki. Dzięki temu Roll Player to szybka i łatwa do przyswojenia gra, która jednak potrafi być zaskakująca przy każdym kolejnym rzucie, a żeby wygrać, trzeba będzie nie raz podrapać się po głowie.

Twórcy zapewniają, że od strony technicznej gra będzie najwyższej możliwej jakości.  Ponoć już oryginalne elementy gry naprawdę robią wrażenie, a twórcy dodatkowo podjęli decyzję o produkcji w Polsce, tak aby mieć jak największą kontrolę nad całym procesem.

Roll Player na wspieram.to – kliknij i zobacz więcej.


Seria gier EXIT już w sprzedaży

Exit

Gra EXIT w końcu trafiła do sprzedaży. Galakta miała nosa do tej gry, ponieważ EXIT zdobyła najbardziej prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres. Rozgrywka typu Escape Room będzie wypełniona mnóstwem kreatywnych zagadek do rozwiązania. Tym razem nie musimy się przenosić do specjalnie przygotowanych pomieszczeń, gdyż wszystko czego potrzebujemy znajdziemy w pudełku do gry EXIT. Seria EXIT będzie składała się z 3 różnych gier, a w każdej z nich przyjdzie nam się zmierzyć z nowym fascynującym zadaniem. Ucieczka z tajemniczej chatki szaleńca, odkrycie tajemnicy laboratorium i próby przetrwania w grobowcu faraona to rzeczy z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wstęp fabularny nakreśli nam początkową sytuację, a reszta będzie zależeć tylko od nas i naszych wyborów.

Zawsze gdy podczas rozgrywki nie będziemy wiedzieli co dalej zrobić, to skorzystamy ze specjalnych kart podpowiedzi, jednak wpłynie to bezpośrednio na końcowy wynik naszej rozgrywki. Podobnie jak w grze Pandemic: Legacy, będziemy giąć i rysować po kartach. Sprawdzimy najbardziej nieoczywiste rozwiązania. Przyjdzie nam kodować, dekodować, układać, odwracać i kolorować, ale czy uda się znaleźć rozwiązanie zagadki? A co jeśli zagadka ta ma drugie dno?

EXIT: Chata w lesie

Awaria samochodu zmusiła was do spędzenia nocy w środku lasu. Na szczęście udało wam się schronić przed deszczem w opuszczonej chacie. Jednak rano okazuje się, że drzwi zostały zamknięte, a solidne kraty w oknach uniemożliwiają ucieczkę…

EXIT: Tajemnicze laboratorium

Zgłosiliście się jako obiekty testowe do nowych badań i musicie stawić się w wyznaczonym laboratorium. Na miejscu okazuje się jednak, że jesteście tam zupełnie sami. Nagle z jednej z probówek zaczyna unosić się dziwny dym i tracicie przytomność. Gdy ją odzyskujecie, okazuje się, że zostaliście uwięzieni w laboratorium.

EXIT: Grobowiec faraona

Wizyta w Dolinie Królów to najbardziej emocjonująca część waszej wycieczki do Egiptu. Błądząc po wąskich korytarzach, tracicie z oczu resztę grupy i docieracie do pełnego tajemnic grobowca faraona. Niestety, nie możecie już z niego wyjść – kamienne wrota zamknęły się tuż za wami!

Gry do kupienia na stronie sklepu Galakty – kliknij i zobacz.

Ruszyła akcja „Rekordowa Miska”

Na czym polega Rekordowa miska? Wystarczy że w okresie od 11 sierpnia do 10 września 2017 pobierzemy aplikację mobilną Ceneo.pl, klikniemy w obrazek z psiakiem, a następnie w przycisk „NAKARM PSIAKA”. Każde kliknięcie w przycisk to jedna pełna miska karmy dla Schroniska! Fundatorem karmy karmy oraz głównym partnerem tegorocznej edycji jest firma Royal Canin.

Przejdź tutaj i dowiedz się więcej na temat akcji – to nic nie kosztuje.

Obdarowane zostaną schroniska dla zwierząt w Słupsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Gaju, Wrocławiu, Sosnowcu, Krakowie oraz Rzeszowie.
Finał akcji został zaplanowany na 17 września 2017 we Wrocławiu. Na torze wyścigów konnych na wrocławskich Partynicach odbędzie się oficjalne ważenie zebranej karmy, której towarzyszyć będą liczne atrakcje dla właścicieli i miłośników czworonogów (koncert Micromusic, konkursy dla czworonogów, darmowe konsultacje weterynaryjne i wiele innych).  Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Gdy cała zebrana karma zostanie oficjalnie zważona, jeszcze we wrześniu trafi ona do potrzebujących psiaków.


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

2 thoughts on “Planszowe nowinki #25

  • Jedzie Pociąg z Daleka bardzo mnie zainteresował. Gra na pierwszy rzut oka jest oparta na Tsuro – innej znanej grze, w której pionki graczy wędrują po rozwijającej się planszy, jednakże w przypadku Jedzie Pociąg z Daleka, zarówno tematyka jak i bardzo ładna szata graficzna sprawiają że może to być bardzo dobry tytuł do grania w rodzinnym gronie. Z pewnością będę wyczekiwał pojawienia się gry w księgarniach !

    Odpowiedz
  • Wydaje mi się że Nasza Księgarnia przyjęła sprytną taktykę. Stawiają na lżejsze, ale za to bardzo dobre mechanicznie tytuły. Jestem bardzo ciekawy tej gry 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *