Bez kategorii

Bebok – dni z grami fabularnymi i planszowymi

Bebok – dni z grami fabularnymi i planszowymi

Bebok

Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów planszówek z Polski, a zwłaszcza ze śląska i okolic! Bebok to aż dwa dni z grami planszowymi i fabularnymi. Jest to idealna okazja, aby zagrać w ulubione gry, poznać nowych ludzi i nowe gry planszowe. Wspaniałe konkursy z nagrodami oraz giełda gier używanych to idealny moment by zgarnąć nowe planszówki.

„Bebok to nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon słowiański. W wierzeniach ludowych na Górnym Śląsku Bebok mieszka w okolicach ludzkich zabudowań. Spotkać go można w zakazanych, niedostępnych miejscach gdzie nie powinny chodzić dzieci. Znak rozpoznawczy Beboka to wielki pysk, ostre zęby i owłosione kopyta. Beboka podejrzewa się o porywanie do brudnego worka niegrzecznych dzieci, które nie słuchają rodziców. Niektóre agresywniejsze Beboki dodatkowo tłuką dzieci kijem. Aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców.”

Bytomski Bebok (11-12 listopada) zbliża się wielkimi krokami. Dwa dni fantastycznej zabawy z grami planszowymi i fabularnymi, turnieje, konkursy – świetny pomysł na spędzenie najbliższego weekendu, prawda?

Bebok

O tym sympatycznym stworku wiemy już całkiem sporo. Przygotował dla swoich uczestników, m.in. takie atrakcje – kliknij tutaj:

  • turniej eliminacji Mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex oraz Marco Polo,

  • turnieje Timeline: Polska, Sherlock oraz Imionki,

  • prezentacje gier wydawnictw Thistroy Games, Egmont, Granna oraz Nasza Księgarnia,

  • larp „Kontener A” (prowadzenie: GRART),

  • sesje RPG,

  • Giełdę Gier Używanych.

Chwili wytchnienia między atrakcjami zaznacie natomiast w przytulnej kawiarence prowadzonej przez profesjonalnych baristów z Fokusa Kawowego. Imprezę wspierają kolejni partnerzy, a pula nagród w konkursach już teraz prezentuje się bardzo okazale!

plakat marco polo

Konwent Bebok to impreza skierowana także do osób chcących poznać magię gier planszowych. Na konwencie udostępniamy uczestnikom Pokój Gier, w którym będzie można zobaczyć różne nowoczesne planszówki oraz rozegrać partię na miejscu. Wszystko to za darmo, bez potrzeby ponoszenia jakiejkolwiek dodatkowej opłaty. Jeżeli nie wiesz w co chciałbyś zagrać, w naszym Pokoju Gier obecni będą koordynatorzy, którzy pomogą Ci dobrać grę odpowiednią do Twoich preferencji orazw prosty i przystępny sposób wytłumaczą Ci jej reguły.

Bebok zapowiada jednak, że to nie wszystko!

Strona internetowa – kliknij tutaj.

Fanpage – kliknij tutaj.

Lista gier – kliknij tutaj.


Czas i miejsce:

Termin: 11-12 listopada 2017

Godziny: 10.00-19.00 (oba dni)

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 znajdujący się przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom.

plakat Bebok8

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *