Artykuły i Reportaże

Melodice – więcej klimatu przy planszówce

Planszówka przy telewizorze, przy jakimś dobrym serialu, a może jakaś audycja radiowa w ulubionej stacji. Nie! Stanowcze nie!!!

Pozwól, że zadam Ci jedno krótkie pytanie.

Czy kiedykolwiek szukałeś jakiejś muzyki, utworu czy też podkładu muzycznego do grania w grę planszową – myślę, że tak. Zawsze podczas grania w planszówki chciałem, uzyskać jeszcze większą głębie doznań. Jednak nie zawsze wiedziałem do końca, jaki utwór będzie najbardziej pasował do danego tytułu i samo szukanie go mogło zajmować trochę czasu. Na ratunek jednak przybywa Melodice – portal, który zabija swoją prostotą i minimalistycznym interfejsem.

Wystarczy w okienku wyszukiwania wpisać aktualnie grany tytuł w języku angielskim i od razu dostajemy gotową playlistę utworów z YouTube, przygotowaną przez innych członków omawianego serwisu. Może portal nie posiada rozbudowanych opcji, ale jego wykonanie jest absolutnie wystarczające. Poniżej link do omawianego serwisu.

LINK DO SERWISU MELODICE

Jeden z przykładowych soundtracków do gry Terraformacja Marsa:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=leZCZvHDt30&w=560&h=315]

do Dixita:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=MoITDyCb1xs&w=560&h=315]

czy też niezwykle klimatycznej gry Tokaido:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=roHLFh67T3g&w=560&h=315]

 

Dodatkowym atutem strony jest to, że sami możemy dodawać pasujące wg nas kawałki do danej gry. Jednakże warto zwrócić uwagę na drugą opcję, która pozwala na kliknięcie w przycisk „WRONG SONG?”, daje on nam bezpośrednią możliwość niezgodzenia się z aktualnym utworem – ale róbmy to w sytuacji, gdzie faktycznie dana melodia nie będzie pasowała klimatycznie do danej gry. Serwis więc jest tworzony przez nas, a baza gier jest ogromna. Oczywiście nie do każdego tytułu znajdziemy klimatyczną muzyczkę. Próbowałem wpisać Abalone i Scrabble – jednak jest to oczywiście zrozumiałe 😀

Polecam bardzo wszystkim osobom szukającym większego klimatu przy planszówce.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *