Zapowiedź #1 pierwsze recenzje na blogu

Pierwsze recenzje na blogu Diceland

W ciągu najbliższych dni zrecenzowane zostaną następujące tytuły:

Gra nr #1 Carcassonne: Edycja Jubileuszowa

Pomysłowa gra dla 2-5 graczy powyżej 8 lat, autorstwa Klausa-Jürgena Wrede. Pierwotnie wydana w 2000 roku, natomiast już rok później doczekała się najbardziej prestiżowej nagrody w świecie gier planszowych Spiel Des Jahres. Po 10 latach gry na rynku, autor zdecydował się na wydanie jubileuszowe tej kultowej gry – więcej już wkrótce.


Gra nr #2 Wilki i Owce

Gra autorstwa Philippe des Pallieres, pierwotnie wydana w 2002 roku, w Polsce gra ukazała się w 2006 roku dzięki wydawnictwu Granna. Gra opowiada o odwiecznym konflikcie owiec i wilków, jednakże w tej grze każdy z nas wciela się w rolę pasterza, którego zadaniem jest opieka nad stadem owieczek. Do zadań gracza należeć będzie ogrodzenie jak największej liczby owieczek danego koloru (każdy gracz ma swój kolor stada) i ochrona ich przed wygłodzonym wilkiem – jak to wypada w praktyce – już niedługo recenzja na blogu.


Gra nr #3 Eurobiznes

Kultowa już gra, która jest znacznie tańszym odpowiednikiem równie dobrze znanej gry Monopoly. Gra została po raz pierwszy wydana 1983 roku i do tej pory ląduje na naszych stołach. No może na moim już nie, ale kiedyś często się w nią zagrywałem z przyjemnością. Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać reguł tej gry. Już niedługo recenzja na blogu.

Serdecznie zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *