Inne

Zapowiedź #2 druga seria recenzji już wkrótce na blogu Diceland

Druga seria recenzji na blogu Diceland

W ciągu najbliższych kilku dni zrecenzowane zostaną następujące tytuły: Kingdomino, Dobble! i Trylogia Najemników.

Gra nr #1 Kingdomino

Tym razem Bruno Cathala poszedł w innym kierunku. Postanowił odświeżyć klasyka jakim jest Domino i nadać mu nieco głębi. Gra jest tzw. fillerem, czyli uzupełnieniem między większymi tytułami, ale również dobrze sprawdza się jako gra dla dzieci i gra rodzinna. Czy z połączenia Domina i baśniowego królestwa mogła powstać gra wybitna? Gra została nominowana do tegorocznej gry Roku w kategorii Najlepsza Gra Rodzinna, jednak musiała ustąpić miejsca bardzo popularnej grze Domek.


Gra nr #2 Dobble!

Gra Dobble! to niesamowicie wciągająca gra imprezowała, która również nadaje się do zabawy w mniej licznym gronie. Jednak przy każdej liczbie graczy działa znakomicie. Przy grze towarzyszy spora dawka emocji, a często osoby grające w nią, drą się zdecydowanie za głośno. Zdecydowanie nie zrelaksujesz się przy tej grze.


Gra nr #3 Najemnicy: Parszywa Drużyna

Gra nr #4 Najemnicy: Nieświęte Przymierze

Gra nr #5 Najemnicy: Magią i Mieczem

Cała trylogia Najemników od Lucrum Games już niedługo na blogu Diceland. Każda z części to kompletna i pełni satysfakcjonująca gra. Dzięki posiadaniu całej trylogii, możemy skorzystać z kilku możliwości ich łączenia przez co gra staje się niesamowicie regrywalna. Więcej o grze w zbliżających się recenzjach.

Serdecznie zapraszam 🙂

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *