Artykuły i Reportaże

Planszowe Gram Prix 2019

Jak co roku portal Board Times organizuje świetny plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszych gier w różnych kategoriach, ale nie tylko. Są również kategorie dla twórców takich jak my i dlatego też zachęcamy do oddawania głosów, tym bardziej, że macie okazję wygrać mnóstwo ciekawych nagród.

Na naszego bloga możecie zagłosować na na stronie: https://planszowegramprix.pl/ oczywiście zachęcam też do głosowania na innych blogerów jeśli tylko uważacie, że ich wkład i wysiłek na to zasługuje.

Moje głosy lecą do (Adrian):

Najlepsza gra planszowa: Rising Sun – gra, w którą bawiliśmy się najlepiej w ubiegłym roku. Mnóstwo emocji i walki do ostatnich chwil.
Najlepsze rozszerzenie: Wojownicy Midgardu: Valhalla – to dodatek zmieniający grę w taki sposób, że mamy jeszcze więcej przyjemnego kombinowania. Wciąż spójny z całością.
Najlepsza gra dwuosobowa: Tuareg – jedna z najlepszych małych, a jednocześnie dużych gier dwuosobowych. Klasyka, która w końcu została wydana po polsku.
Najlepsza gra edukacyjna: Kaleidos – za to, że bawiliśmy się przy nim przednio. Radość z odkrywania nowych elementów na fantastycznych ilustracja jest niepowtarzalna.
Najlepsza gra z klimatem: Brzdęk: Nie drażnij Smoka! – za każdym razem gdy atakuje smok i musimy ciągnąć kosteczki z woreczka można poczuć chwilę grozy.
Najlepiej zilustrowana gra planszowa: Inis – być może te ilustracje nie przemówią do każdego. Jednak według mnie są tak oryginalne, że zasługują na wyróżnienie.
Najlepsza gra dla dzieci: Ślimaki to mięczaki – świetna gra dla dzieci z bardzo ciekawą i wciągającą mechaniką.
Najlepsza gra polskiego autora: Lords of Hellas – zdecydowanie ten tytuł. Każda rozgrywka wymaga uważnego obserwowania naszych rywali, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do zwycięstwa, któregoś z przeciwników.
Najlepsza gra imprezowa: Decrypto – taki rodzaj imprezówek mi najbardziej odpowiada. W tym roku Decrypto zdetronizowało Tajniaków.
Najlepsza gra jednoosobowa: Projekt Gaja – tryb solo w tej grze jest naprawdę dopracowany.
Najlepsza gra crowdfundingowa: Strażnicy Xobos – za to, że autor gry słuchał graczy i tak powinna wyglądać każda kampania.
Najlepsze wydawnictwo: Fox Games – najwięcej pozytywnych zaskoczeń wydawniczych i świetny kontakt.
Najlepszy sklep: Mepel – lokalny sklep (nie mogło być inaczej).
Najlepszy lokal planszówkowy: Ludiversum (lokalna knajpka, więc tak samo jak uprzednio).
Najlepsza inicjatywa planszówkowa: Polski Mat Handel – wielki szacunek za organizację tego typu wymiany gier planszowych.
Najlepszy blog/serwis (oprócz naszego ;)): Board Games Addiction – ludzie, którzy prowadzą ten serwis są niezwykle oddani swojej pasji. Niezwykle życzliwe osoby. Mnóstwo ciekawych artykułów i recenzji.
Najlepszy podcast: Dobry, zły i ostatni – tej trójki słucha mi się najlepiej.
Najlepszy vlog: Kraina Gier Planszowych – lubię oglądać filmy w takiej postaci.

To moje głosy, a Wy jak głosowaliście? 

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *