Artykuły i Reportaże

Podsumowanie miesiąca – Czerwiec 2017

Podsumowanie miesiąca czerwca, który był najważniejszy dla rozwoju bloga.

Podsumowanie miesiąca na Diceland

Miesiąc czerwcowy był dla mnie i dla bloga najważniejszy, ponieważ tak naprawdę strona w tej formie istnieje od 29 maja. Wcześniejsza jej wersja wystartowała 11 maja i znacząco się różniła od tego, co teraz widzicie. Znajdowała się ona na darmowym hostingu wordpressa przez co była bardzo ograniczona i nie pozwalała na wiele. Również w tamtym okresie wielokrotnie zmieniało się logo i sam layout strony, a ostatecznie postawiłem na minimalistyczny wygląd. Nie ukrywam, że była to ciężka praca, tym bardziej, że nie znam się ani na grafice, uczyłem się dopiero wordpressa, nie miałem pojęcia jak stworzyć layout strony, a samo zarządzanie serwerem też było dla mnie nowością. Od samego początku uczyłem się również formatu recenzji i sądzę, że jeszcze dużo nauki przede mną. Chciałbym przede wszystkim, aby teksty i artykuły były bardziej ciekawe.

Tak prezentowały się poprzednie loga strony Diceland. Osobiście uważam, że każde kolejne było znacząco lepsze od poprzedniego.

Chciałem podziękować z całego serca:

  • wszystkim, którzy komentowali moje posty na fb,
  • wszystkim, którzy polubili naszego fanpage,
  • wszystkim, którzy opiniowali bloga – zarówno pozytywnie jak i negatywnie,
  • wszystkim, którzy mnie wspierali,
  • wydawnictwom, które zainteresowały się blogiem,
  • i wszystkim, którzy przeczytali choć jeden mój wpis na blogu.

Jakie artykuły pojawiły się w tym miesiącu na blogu:

Aż 9 recenzji, takich gier jak:

Myślę, że w kolejnym miesiącu troszkę zwolnimy, ale wciąż postaram się umieszczać około 1 do 2 recenzji tygodniowo. Rozmawiam także z kolejną osobą, która pisała by dla Was recenzje gier, dzięki czemu mogłoby się ich pojawiać znacznie więcej i częściej. Zobaczymy jak rozwinie się ta sytuacja, będę informował Was na bieżąco.


Czerwcowe planszowe nowinki

Powstała seria planszowych nowinek, w których staram się informować Was o ciekawych rzeczach na rynku gier planszowych, a także zapowiedziach gier. Pojawiło się aż 10 artykułów z serii planszowych nowinek. Seria planszowe nowinki będzie pojawiała się regularnie 2 razy w tygodniu. Pierwsza dawka świeżych informacji w środku tygodnia (najczęściej środa, godzina 19:00), a druga w weekend (najczęściej w sobotę o godzinie 9:00). Zachęcam do regularnych odwiedzin.


Pionek

W dniach 3 i 4 czerwca odbył się festiwal gier planszowych „Pionek” organizowany wspólnie przez PortalGames i 2Pionki. Udało mi się tam być przez jeden dzień i przygotowałem dla Was specjalną relację i wrażenia z pobytu:

Minirelacja z Pionka


Inne ciekawe artykuły

Na blogu pojawiły się bardzo ciekawe artykuły oraz nowa seria, która będzie regularnie pojawiała się raz w miesiącu – Notowanie BGG, gdzie będę analizował dla Was jak zmienia się topka na BGG. Pojawił się artykuł o najbardziej wyczekiwanych przeze mnie grach planszowych. Postanowiłem przedstawić Wam moje ulubione gry dla dwóch graczy, a także napisałem dość obszerną historię gier planszowych, gdyż nigdzie w polskim internecie nie mogłem znaleźć takiego dokładnego artykułu na ten temat. Myślę, że wyszło ciekawie.


Garść statystyk

Wpisów na blogu: 27

Recenzji: 9

Odsłon bloga: 12 210

Źródło odwiedzin bloga: Facebook

Najczęściej czytany artykuł: Top 10 gier

Najchętniej czytana recenzja: Eurobiznes :0

Najczęstsze odwiedziny z zagranicy: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy

Miasto: Warszawa, Katowice, Kraków

Unikalnych użytkowników: 4130

Średni czas na stronie: 2:01 minuty

Przeglądarka: Chrome

System: Windows

Płeć: Mężczyźni 75,9%, Kobiety 24,1%

Wiek: 25-34 (52,47%)

Telefon: Huawei ALE-L21 P8 Lite

Czytelnicy, którzy polubili bloga na Facebooku: 407


Gra miesiąca


Jeszcze raz dziękuje wszystkim bez wyjątku, mam nadzieję, że odwiedzicie Diceland jeszcze nie raz.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *