Recenzje

Recenzja #811 Między Półkami

Każdy miłośnik planszówek oraz książek wie jak trudno ustawić wszystko na półce tak, aby nie wywołać lawiny… Czemu by więc trochę nie poćwiczyć tej trudnej sztuki układania? Między Półkami to oryginalna trójwymiarowa łamigłówka, w której efekty naszej pracy sprawdzimy za pomocą prawdziwej poziomicy!


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Między Półkami: Rebel

Liczba graczy: 1

Czas gry: ok. 10 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plLubicie przestrzenne łamigłówki? Ja uwielbiam, a moja kolekcja stale się powiększa! Mam już sporo układanek Smart Games i Think Fun, a od jakiegoś czasu również od Wydawnictwa Rebel (na przykład Jajko Kolumba) i od Muduko (Ptaki i Hotel). Tym razem na naszym stole wylądowała bardzo kolorowa gra Między Półkami, która jest mi szczególnie bliska ze względu na tematykę. Jesteście ciekawi, jak przebiega rozgrywka i czy układanka nam się spodobała? Zapraszamy do recenzji!

Co znajdziemy Między Półkami?

Co tu dużo mówić, Między Półkami to prześliczna układanka! Te malutkie książeczki od razu zrobiły u nas furorę, a dzieci chciały mi je podkraść do swojego domku dla lalek… Ładnie prezentuje się również kotek, chociaż obawiam się, że po pewnym czasie może się mu nieco pozdzierać farba na pyszczku. Najciekawszym elementem gry jest jednak malutka poziomica! Działa zupełnie jak ta normalna, a dzieci są nią zachwycone. Do przechwytywania układanki służy specjalny insert, który ma nadrukowane literki, w razie jakbyśmy mieli problem z upakowaniem do niego wszystkich 12 drewnianych książeczek, dwóch półek, poziomicy i kotka.

W pudełku z grą znajdziemy również 40 kart zadań o różnym stopniu trudności. Karty są wygodne w użytkowaniu i porządnie wykonane. Na odwrocie każdej karty umieszczono przykładowe rozwiązanie łamigłówki. Co ciekawe nie mamy tutaj jednej właściwej odpowiedzi. Jeśli ułożymy podane książki i kotka poprawnie, a poziomica wskaże nam, że mamy rację to nawet jeśli nasza półka będzie wyglądała inaczej niż na obrazku, to udało nam się poprawnie rozwiązać zadanie!

Recenzja

Między Półkami to gra z bardzo prostymi zasadami, w którą można grać natychmiast po otwarciu pudełka. Nie mamy tutaj długiego czytania instrukcji czy przygotowywania potrzebnych elementów. Możemy układać łamigłówki po kolei, możemy również losować sobie zadania o różnym stopniu trudności. Pierwsze zagadki nie wykorzystują wszystkich książek i stopniowo wprowadzają kolejne, tak, aby gracze mogli stopniowo zmierzyć się z coraz bardziej skomplikowanymi zadaniami.

No i najważniejsze: poziom trudności zagadek. Przez większość z nich przeszłam raczej bezboleśnie i nie miałam większych problemów z ich rozwiązaniem. Co prawda nie zawsze moje odpowiedzi zgadzały się z tymi zaproponowanymi na odwrocie karty, ale poziomica wskazywała mi poprawne ułożenie. Zagadki rozwiązywały również moje córki w wieku 8 i 10 lat. Nieco większe wyzwanie stanowiły dla nich zadania mniej więcej od 20 w górę. Dziewczyny są jednak ograne, więc myślę, że dla dzieci, dla których będą to pierwsze łamigłówki Między Półkami będzie idealne. Gra sprawdzi się również dla osób starszych. Dla starych wyjadaczy gra może okazać się niestety zbyt prosta.

Podsumowując, Między Półkami pomaga dzieciom ćwiczyć wiele umiejętności, takich jak wyobraźnia przestrzenna, planowanie czy logiczne myślenie. Gra z pewnością spodoba się również fanom książek, kto wie, może nawet wciągną się także w planszówki? To śliczna, mądra i ciekawa gra dla początkujących oraz dla młodszych wielbicieli łamigłówek! Polecamy!

Mocne Strony:

  • piękne wykonanie,
  • ćwiczy logiczne myślenie, planowanie, koncentrację oraz wyobraźnię przestrzenną,
  • nieskomplikowane zasady,
  • ciekawy temat-idealna dla miłośników książek,
  • sprawdzi się dla dzieci oraz dla osób starszych, łamigłówki nie są zbyt skomplikowane.

Słabe Strony:

  • nieco zbyt mało trudniejszych łamigłówek.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *