Recenzje

Recenzja #579 Śpiochy

Pewnie zastanawialiście się nie raz w jaką grę planszową zagrać przed snem. Z pomocą przychodzi po raz kolejny wydawnictwo Granna, dzięki któremu możemy teraz zagrać nie tylko w Potwory do Szafy, ale także Śpiochy – bardzo przyjemną i tematyczną grę o zasypaniu.


Informacje o grze Śpiochy

Autor gry Śpiochy: Piotr Dachtera

Wydawnictwo: Granna

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 10 minut

Wiek: 3-6Recenzja gry Śpiochy

Śpiochy od wydawnictwa Granna to urocza gra zamknięta w niewielkim pudełku z całkiem bogatą zawartością. Dla najmłodszych graczy przygotowano specjalne tekturowe łóżeczko, które przed rozgrywką wraz z pomocą mamy lub taty należy złożyć. Pozostałą część pudełka stanowią bardzo grube tekturowe zwierzątka, które szykują się do snu lub już zasnęły. Mamy myszkę, misia, króliczka i słonika w różnych kolorach pościeli i różnymi ich wzorami. Do tego na obrazkach pojawiają się dodatkowe elementy, takie jak książeczki z różnymi okładkami i zabawki, którymi ostatnio bawiły się zwierzątka. Wszystko po to, aby jak najłatwiej zapamiętać obrazek, bo Śpiochy to nic innego jak gra pamięciowa z ciekawą mechaniką i tematem.

Zadaniem maluszków jest zapamiętywanie określonej liczby odkrytych zwierzątek. Gdy maluszek jest już gotowy, to zamyka oczka, a prowadzący grę wybiera jedno ze zwierzątek i odkłada zakryte do łóżeczka, następnie może pomieszać pozostałe zwierzątka. Maluszek musi teraz odgadnąć, które ze zwierzątek poszło spać. To wszystko! Śpiochy to gra, która pozwala modyfikować rozgrywkę i dostosowywać ją do potrzeb i umiejętności najmłodszych. Możemy np. dokładać kolejne zwierzątka, aby podnosić poziom trudności, zadawać dodatkowe pytania o np. o kolor, czy też wzór kołderki, a nawet bawić się we wspólne odgadywanie. Są też warianty na wyciszenie, czy bardziej rywalizacyjne z większą dawką emocji. Dla każdego coś dobrego.

Myślę, że każdy rodzic powinien wejść w posiadanie śpiochów. To świetne narzędzie do zabawy, ale też nauki i rozwoju maluszka. Ćwiczy on nie tylko pamięć, ale też spostrzegawczość, cierpliwość czy przestrzeganie podstawowych zasad. Otrzymujemy niewielki tytuł, którego zawartość jest wykonana perfekcyjnie i z pewnością spodoba się najmłodszym graczom. Polecamy!


Mocne Strony:

  • ćwiczy pamięć, koncentrację, spostrzegawczość,
  • różne warianty rozgrywki,
  • świetne wykonanie,
  • kolorowe ilustracje,
  • zajmuje nie wiele miejsca na stole.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Granna. Bardzo dziękujemy!

granna

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 10 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *