Recenzja #566 Jajko Kolumba

Jeśli lubicie ciekawe i ładnie wyglądające łamigłówki, koniecznie sprawdźcie Jajko Kolumba! Ta świetnie prezentująca się i niewielka gra logiczna z pewnością spodoba się dzieciakom (i dorosłym również!) lubiącym umysłowe wyzwania.


Informacje o grze

Autor gry Jajko Kolumba: Timo Jokitalo, Vesa Timonen

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 1

Wiek: 6-99Dlaczego taki temat i nazwa łamigłówki? Jajkiem Kolumba nazywamy łatwe rozwiązanie pozornie trudnego problemu, ale nie tylko… Wszystko zaczęło się od legendy związanej z Krzysztofem Kolumbem, który obserwując ludzi, którzy bezskutecznie próbowali postawić pionowo jajko na stole… nadtłukł lekko skorupkę i zrobił to za nich. W nowej grze od Wydawnictwa Rebel będziemy zarówno ustawić jajka w pionie, jak i rozwiązywać problemy… Czy pozornie trudne? To już każdy musi ocenić sam, ja tymczasem zapraszam do zapoznania się z naszymi wrażeniami z gry.


Przegląd elementów

Jajko Kolumba to łamigłówka mieszcząca się w zgrabnym, kwadratowym pudełeczku. Świetnie nadaje się w teren, gdyż jest niewielka oraz mieści w swoim wnętrzu wszystkie elementy niezbędne do gry. W papierowym opakowaniu znajduje się właściwa gra i po jej rozpakowaniu, już nie wracała u nas do kartonu – zajmowała wtedy zdecydowanie mniej miejsca.

Wykonanie gry jest doskonałe, pudełeczko idealnie się zamyka, karty są dość grube i błyszczące. Najładniej prezentują się jednak jajka, które wykonano z gładkiego, kolorowego plastiku.

Do gry załączono również króciutką instrukcję, która w jasny sposób przedstawia zasady gry.


Zarys Rozgrywki

Jajko Kolumba to łamigłówka, w której po kolei będziemy rozwiązywać zadania. W grze najdziemy ich 40, a wraz z każdym kolejnym stopień trudności będzie wzrastał. Pierwsze zadanie jest praktycznie formalnością i dzięki niemu szybko nauczymy się zasad gry. Ostatnie zadania to już wyższy level, a ich rozwiązanie może zająć naprawdę sporo czasu.


Recenzja

Jajko Kolumba bardzo nam się spodobało i wszyscy chętnie zasiadaliśmy do kolejnych rozgrywek. Poziom trudności początkowych łamigłówek nie jest zbyt wysoki, ale dzięki temu dzieciaki mogły nabrać pewności siebie i chętniej zabrać się za trudniejsze zagadki. Do rozwiązania mamy 40 zadań, niby nie dużo, ale należy pamiętać, że to gra głównie dla dzieci, a im rozgryzienie wszystkich może zająć naprawdę sporo czasu.

Jajko Kolumba przypomina mi połączenie Smart Games z sudoku. Rozgrywka jest ciekawa, a ustawianie jajeczek bardzo przyjemne. Gra jest śliczna i przyciąga wzrok, jest też świetnie wykonana, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po przejściu wszystkich zadań puścić ją dalej w świat.

Jajko Kolumba ma proste zasady, ćwiczy koncentrację i logiczne myślenie i świetnie sprawdzi się jako upominek na przykład na zakończenie roku szkolnego. To również fajna gra, którą można podarować dziadkom, niezbyt skomplikowana, a dająca sporo satysfakcji… I oczywiście z zabawną nazwą, która może się dorosłym kojarzyć… no wiadomo jak. Polecam!


Podsumowanie

Jajko Kolumba to śliczna, niewielka układanka, która świetnie sprawdzi się jako prezent przed wakacjami. Niewielkie rozmiary i od razu gotowa „plansza” sprawiają, że jest to idealna gra podróżna. Jeśli lubicie łamigłówki i logiczne myślenie koniecznie sprawdźcie!


Mocne Strony:

  • niewielkie rozmiary,
  • śliczne wykonanie,
  • ciekawe łamigłówki,
  • ćwiczy koncentrację i logiczne myślenie,
  • świetnie nadaje się na wycieczki.

Słabe Strony:

  • przydałoby się więcej kart z zadaniami.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel. Bardzo dziękujemy!

Rebel logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *