Recenzje

Recenzja #745 Ptaki i Hotel – jednoosobowe gry logiczne

Rozwiąż kilkadziesiąt zagadek i zostań prawdziwym mistrzem łamigłówek! Hotel oraz Ptaki to nowe gry jednoosobowe od Wydawnictwa Muduko. W każdej z nich znajdziecie urocze elementy oraz sporą dawkę logicznego myślenia! Gotowi do zabawy?


Informacje o grze

Autor gier Ptaki, Hotel: Yoann Levet

Wydawnictwo: Muduko

Liczba graczy: 1

Wiek: 7+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Muduko. Wydawnictwo Muduko nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plBardzo lubię niewielkie gry jednoosobowe, które idealnie sprawdzają się w podróży, czy jak ma się chwilę wolnego czasu i chciałoby się zająć czymś głowę. Moje dzieci chętnie zabierają takie gry do szkoły muzycznej, czy do poczekalni u lekarza, a każdą kolejną grę ogrywa po kolei cała rodzina. Tym razem w nasze ręce trafiły nowości od wydawnictwa Muduko. Ptaki oraz Hotel prezentują się niezwykle ciekawie, a jak wygląda rozgrywka i czy spełniła nasze oczekiwania? Zapraszamy do recenzji!

Przegląd elementów

Hotel oraz Ptaki zajmują niewielkie, poręczne opakowania. W każdym z nich znajdziemy zestaw 60 kart oraz kolorowe pionki, które będziemy odpowiednio ustawiać, wykorzystując pudełeczka! Gry graficznie prezentują się bardzo ładnie, a warto wspomnieć, że każdą z nich zilustrował inny twórca.

W każdej grze znajdziemy aż 60 zagadek o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsze wymagają ustawienia tylko 3 elementów, a najtrudniejsze 6. Nie są to bardzo trudne zagadki i myślę, że dzieci spokojnie sobie z nimi poradzą, szczególnie jeśli będą stopniowo zwiększać poziom skomplikowania łamigłówek.

W każdym opakowaniu znajdziecie również krótką instrukcję, która wyjaśni zasady gry i przedstawi znaczenie symboli umieszczonych na kartach zagadek.

Zarys Rozgrywki

Zasady gry są bardzo proste i polegają na właściwym ustawieniu elementów. W grze Ptaki umieszczamy pionki na… drucie, czyli na boku opakowania. Niektóre ptaszki się przyjaźnią, inne nie lubią swojego towarzystwa. Kiedy uda się już nam ustawić wszystkie pionki, możemy od razu sprawdzić właściwe rozwiązanie na rewersie karty.

W grze Hotel będziemy wykorzystywać nie boki, ale wnętrze opakowania. Naszym zadaniem jest odpowiednie umieszczenie sympatycznych potworków na piętrach tytułowego Hotelu. I tutaj podobnie jak w Ptakach, niektórzy goście chcą zajmować te same piętra, a inni chcą się znaleźć, jak najdalej od siebie.

Recenzja

Ptaki oraz Hotel spodobały nam się od pierwszych rozgrywek! To bardzo sympatyczne i niezbyt trudne gry logiczne, idealne na początek przygody z łamigłówkami tego typu! Gry świetnie wpływają na koncentrację i wyciszenie, warto podsunąć je dzieciakom, aby mogły pokombinować. Ja sama również chętnie rozwiązywałam łamigłówki, chociaż pierwsze zadania wydawały mi się aż nazbyt proste. Myślę jednak, że mogą się one dobrze sprawdzić przy różnych zajęciach z dziećmi.

Hotel oraz Ptaki mogą być ciekawą alternatywą dla droższych gier tego typu, czyli Smart Games. Posiadają sporo zagadek do rozwiązania oraz są bardziej ekologiczne. Nam bardzo przypadły do gustu i mam nadzieję, że wydawnictwo Muduko wyda kolejne takie perełki dla jednego gracza!


Podsumowanie

Podsumowując Ptaki oraz Hotel to bardzo sympatyczne gry-łamigłówki. Są ładnie zilustrowane i niezbyt trudne, dzięki czemu poradzą sobie z nimi już 6,7-latki. To fantastyczne gry, które idealnie sprawdzą się jako upominki szkolne, czy jako gry podróżne. Mądre, niezbyt duże i niedrogie. Polecamy!

Mocne Strony:

  • ciekawe łamigłówki o zwiększającym się poziomie trudności,
  • ładnie zilustrowane,
  • ćwiczą koncetrację.
  • świetne jako gry podróżne,
  • każda gra zawiera aż 60 zagadek.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *