Recenzje

Recenzja #409 Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych

Mrrał! Uwaga na Eksplodujące Kotki! Futrzaki dorosły i pokazują nam humor przeznaczony tylko dla starszych graczy… Jesteście ciekawi tej wersji jednej z najpopularniejszych imprezowych karcianek?


Informacje o grze Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych

Autor gry Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych: Matthew Inman, Elan Lee, Shane Small

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 15 minut

Wiek: 18+Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych to specjalna wersja gry, która swego czasu szturmem zdobyła Kickstarter i przy okazji rzesze fanów. Autorzy Kotków nie spoczęli na laurach i zaprezentowali światu nowe odsłony swojego dzieła. Dzisiaj weźmiemy na warsztat grę przeznaczoną tylko dla dorosłych graczy. Jesteście ciekawi, jakie wybuchy znajdziecie w tej wersji? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.


Przegląd elementów

Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych zajmują niewielkie, poręczne i eleganckie pudełko. Dzięki temu gra może pojechać z nami wszędzie bez problemu, zmieści się zarówno do plecaka, jak i do damskiej torebki. Po otwarciu wieczka naszym oczom ukaże się instrukcja, która… proponuje, żeby jej nie czytać i obejrzeć filmik instruktażowy. Jeśli jednak ktoś woli przeczytać o zasadach gry, w instrukcji znajdzie dokładny opis rozgrywki. Co więcej, opisana jest w bardzo zabawny sposób, więc jeśli ktoś zechce się z nią zapoznać, na pewno nie pożałuje… Oprócz instrukcji w pudełku znajdziemy zestaw 56 kart z oryginalnymi grafikami. Karty posiadają białą ramkę, dzięki czemu nie powinny być widoczne przetarcia, które mogą powstać w czasie intensywnego użytkowania gry.


Zarys Rozgrywki

Zasady gry są identyczne jak w zwykłej wersji Eksplodujących Kotków. Naszym celem jest pozostanie przy życiu, podczas gry pozostali gracze eksplodują. Gracze na zmianę wykonują swoje akcje oraz dociągają karty ze wspólnej talii, starając się jak najdłużej pozostać w grze. Aby przetrwać, będziemy potrzebowali całego arsenału kart, który umożliwi nam na przykład podglądanie talii, pomijanie dociągania kart, czy rozbrojenie eksplodującego kotka.


Recenzja gry Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych

Eksplodujące Kotki: Edycja tylko dla dorosłych zaciekawiła mnie od pierwszej chwili, kiedy tylko ujrzałam eleganckie, czarne pudełko z ocenzurowanym kotkiem przywodzącym na myśl 50 twarzy Greya... Byłam bardzo ciekawa grafik i poziomu żartów. Spodziewałam się czegoś w stylu Odjechanych jednorożców bez cenzury, gdzie żarty w większości związane są z seksualnością.

Oczywiście w Eksplodujących kotkach dla dorosłych również znajdziemy sporo tego typu żartów, jednak większość z nich jest łagodniejsza, dziwniejsza?, bardziej neutralna. Żarty są śmieszne, niektóre absurdalne, ale jeśli Wasze dzieci się dorwą do tej gry, to nie powinny przeżyć szoku i natychmiastowego uświadomienia. Szparagowe kupy, pierdzące trąbki, czy jazda na prosiakach – wszystkie grafiki tworzą niesamowicie zabawną mieszankę, którą można serwować sobie podczas gry.

Oczywiście każda karta ma swoje działanie i zwykle nie jest ono powiązane z grafiką, spokojnie możemy więc zagrać w grę, nie skupiając się na ilustracjach. Eksplodujące Kotki to gra z dość sporą dawką losowości, nigdy nie wiemy, co kryje talia i w którym momencie na trafimy na wybuchowego kociaka. Na szczęście z pomocą przyjdą nam niektóre karty, możemy więc tę losowość nieco zniwelować.

W grę mogą zagrać już nawet dwie osoby, ale najlepsza zabawa (jak w to w grach imprezowych) jest przy większej liczbie graczy. Pojedyncza partia jest dość krótka, trwa około 10-15 minut.

Negatywna interakcja jest tutaj duża, możemy losować karty od innych graczy, atakować i wpłynąć na ich ruch. Próg wejścia jest niski, gra ma banalne zasady i nawet niedoświadczony gracz sobie świetnie poradzi z ich zrozumieniem.


Podsumowanie

Podsumowując Eksplodujące Kotki: Edycja dla dorosłych to świetna gra imprezowa. Proste zasady, które da się wytłumaczyć w kilka minut, możliwość kombinowania, zabawne grafiki i krótki czas rozgrywki czynią z niej karciankę wprost idealną na towarzyskie spotkania. Jeśli gracie tylko w gronie dorosłych to ta wersja na pewno się u was doskonale sprawdzi! Polecamy!


Mocne strony:

  • świetne wykonanie,
  • niewielkie rozmiary opakowania,
  • zabawne grafiki na kartach,
  • możliwość połączenia z podstawową wersją gry (zwiększenie liczby graczy),
  • proste zasady.

Słabe strony:

  • dość duża losowość.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel. Bardzo dziękujemy!

rebel logo

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *