Recenzje

Recenzja #744 Kociaki Łobuziaki

Kociaki Łobuziaki to gra z wyjątkowymi elementami i bardzo ciekawą mechaniką. Ulubiona zabawka kotów, czyli wełniana włóczka, pełni tutaj główną rolę. Wyznaczaj kierunki biegu kota i zdobywaj punkty za przedmioty.


Informacje o grze Kociaki Łobuziaki

Autor gry Kociaki Łobuziaki: Jeffrey D. Allers

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od księgarni TaniaKsiazka.pl. Księgarnia nie miała wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.


Recenzja gry Kociaki Łobuziaki

Kociaki Łobuziaki to dość duże, płaskie pudełko, wypełnione bardzo nietypowymi i różnorodnymi elementami. To, co zwróciło moją największą uwagę, to oczywiście sznureczki w 4 kolorach. Są one wykonane z bardzo przyjemnego w dotyku materiału, który z pewnością przetrwa wiele emocjonujących rozgrywek. Oprócz tego, sporo tekturowych znaczników, specjalne plansze graczy z wycięciami na ich bokach oraz dobrze napisana instrukcja.

Kociaki Łobuziaki to bardzo ciekawie zaprojektowana gra familijna. Celem graczy jest zdobycie jak najwięcej zabawek, którymi zainteresowany jest nasz kociak. Aby je zdobyć, musimy za pomocą włóczki wyznaczać trasę po przekątnych naszego pokoju wypełnionego kocimi atrakcjami. Gracze po kolei zagrywają karty z meblami i w ten sposób wyznaczają kolejne trasy dla kotów wszystkich graczy. Gdy sznureczek przetnie pole z zabawką, wtedy zgarniamy tę oto właśnie. Planszetki graczy posiadają wycięcia, które pozwolą nam zahaczać sznureczek, by następnie kierować go do kolejnego miejsca na planszy. W ten oto sprytny sposób w naszym pokoju powstanie plątanina ze sznurka, a my zgarniemy upragnione zabawki dla naszego pupila. Im szybciej zdobędziemy określoną zabawkę, tym więcej punktów uzyskamy, bo punkty za nie będą stopniowo się zmniejszać.

Gry planszowe w bardzo dobrych cenach kupisz w internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl

Włóczki, koty i zabawki!

Kociaki Łobuziaki to nietypowa gra familijna, której temat przewodni świetnie łączy się z mechaniką gry. To bardzo dobry tytuł przeznaczony już dla dzieci w wieku 5 lat, ale nieco młodsi gracze z pomocą rodziców również sobie poradzą. Nawet rodzice, rodzeństwo i dziadkowie będą czerpać radość z gry podczas spotkań rodzinnych. Jeśli szukasz dla swojego malucha planszówki, która posiada ciekawy pomysł, świetnie wykonane elementy lub jest o kotach, to jest to pozycja obowiązkowa. Gra uczy zręczności i umiejętności planowania, a do tego świetnie wygląda, bo ilustracje Macieja Szymanowicza cieszą oczy. Ograniczona losowość, niski próg wejścia, dynamiczna rozgrywka, w której nikt się nie nudzi, bo w trakcie tury gracza, wszyscy plątają sznurki. Do tego brak negatywnej interakcji i otrzymujemy fantastyczny tytuł familijny. Bezapelacyjnie polecam!


Mocne Strony:

  • nietypowe elementy,
  • ciekawa mechanika gry,
  • świetne wykonanie,
  • ładne ilustracje,
  • gra dla całej rodziny,
  • uczy zręczności i planowania.

Słabe Strony:

  • operowanie grą wymaga obecności starszych dzieci lub rodziców.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *