Recenzje

Recenzja #581 Sekret wilczej gromady. Moja opowieść

Sekret wilczej gromady. Moja opowieść to ślicznie zilustrowana karcianka, na którą warto zwrócić uwagę. Stwórzcie najlepiej punktujący układ kart i dajcie się ponieść wyobraźni! Co ważne w grę można spokojnie grać, nie oglądając wcześniej filmu… Chyba że tak jak u nas, rozgrywka zachęci Was do rodzinnego seansu!


Informacje o grze

Autor gry Sekret Wilczej Gromady. Moja opowieść: Maja Milavec

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 2 (z dwoma egzemplarzami gry 2-4)

Czas gry: ok 30 minut

Wiek: 8+Przegląd elementów

Sekret wilczej gromady. Moja opowieść to gra karciana, która zajmuje dość małe, zgrabne pudełko. W środku znajdziemy aż 110 kart, z których prawie połowę wykorzystamy w zaawansowanym trybie rozgrywki. To, co wyróżnia tę pozycję to niesamowite ilustracje! Na mnie zrobiły wrażenie już od chwili ujrzenia pudełka i choć nie znałam bajki, z której pochodzą od razu przypadły mi do gustu.

Karty są dobrej jakości, po kilkunastu rozgrywkach wyglądały dalej na nowe. Symbole według których będziemy układać karty, są czytelne i łatwe do rozpoznania. Do gry dołączono również czytelną instrukcję, która w jasny sposób przedstawia zasady gry. Podczas pierwszych rozgrywek warto mieć przy sobie jednak karty pomocy, które wspomogą nas w tworzeniu układów symboli.

Karty, których będziemy używać w trybie zaawansowanym, mocno wpływają na rozgrywkę i wprowadzają nowe możliwości. Z młodszymi graczami lub podczas pierwszych gier warto zagrać w tryb podstawowy, aby później móc w pełni cieszyć się trudniejszym wariantem gry.


Zarys Rozgrywki

Celem gry jest stworzenie układu z 25 kart (kwadrat 5×5), który da nam na koniec zabawy jak największą liczbę punktów. Podczas rozgrywki gracze dobierają na zmianę karty z rynku i dokładają je do swojego obszaru gry. Podczas każdej tury gracz stanie przed wyborem, czy zdecydować się na kartę opowieści, czy na kartę punktacji. Należy dobierać karty rozważnie, gdyż podczas rozgrywki nie można ich przekładać, a nawet jedna błędnie ustawiona karta może zaważyć o zwycięstwie lub klęsce.

Tryb zaawansowany daje nam dużo więcej możliwości, gdyż wprowadza do gry nowe karty z dodatkowymi zasadami! Jest ich naprawdę sporo, więc każda rozgrywka może wyglądać inaczej i wymagać nieco innej strategii. Pod koniec gry można spróbować stworzyć swoją własną opowieść na podstawie wyłożonych kart.


Recenzja

Sekret wilczej gromady. Moja opowieść to gra, która bardzo przypadła do gustu moim córkom. Myślę, że wpływ na to mogły mieć sympatyczne grafiki wilków i dziewczynek i możliwość tworzenia własnych opowieści na podstawie wyłożonych kart. Dziewczynom tak spodobały się ilustracje w grze, że postanowiły obejrzeć film.

Co ciekawe Sekret wilczej gromady. Moja opowieść to gra 2-osobowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dzięki dwóm egzemplarzom rozszerzyć skład graczy! Tak też stało się u nas i możemy teraz cieszyć się rozgrywkami (prawie) całą rodziną.

Jeśli chodzi o mechanikę to Sekret wilczej gromady. Moja opowieść przypomina mi bardzo Point Salad. Myślę, że ma jednak nad nią tą przewagę, że rozgrywka wymaga więcej kombinowania i logicznego myślenia. O wiele przyjemniej układa się też sympatyczne wilki zamiast warzyw… Rozgrywka w Sekret wydaje mi się jednak nieco dłuższa i zdecydowanie wymaga sporo miejsca na stole.

Gra ma przystępne zasady, które można bardzo szybko wytłumaczyć. Na początku problemem mogą być jedynie układy symboli i niektóre karty punktacji. Na szczęście do dyspozycji graczy są karty pomocy, które w razie potrzeby mogą rozwiać wątpliwości.


Podsumowanie

Sekret wilczej gromady. Moja opowieść to interesująca gra karciana, która wyróżnia się pięknymi grafikami. Obrazki są naprawdę cudowne i oddziałujące na wyobraźnię! Gra ma proste zasady, a dzięki trybowi zaawansowanemu, który dodaje sporo nowych opcji do rozgrywki, ta szybko się nie znudzi! Polecam zarówno do rozgrywek z dziećmi, jak i dla nieco starszych graczy, którzy lubią pokombinować, relaksując się równocześnie przy klimatycznych ilustracjach.


Mocne Strony:

  • śliczne ilustracje,
  • proste zasady gry,
  • ciekawe karty trybu zaawansowanego dające sporo możliwości rozwoju gry,
  • relaksująca rozgrywka,
  • rozwija wyobraźnię i logiczne myślenie.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo FoxGames Bardzo dziękujemy!

foxgames

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *