Recenzja #582 Huddle Up

Uwaga pingwinki, czas schronić się przed zimnem! Huddle Up to sympatyczna gra dla całej rodziny z serii Smart Games, w której będziemy starać się zebrać nasze figurki pingwinów w jednym miejscu. Gotowi na świetną zabawę? Zapraszamy do recenzji!


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Huddle Up: IUVI

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: około 15 minut

Wiek: 6+Znacie gry z serii Smart Games? To jedne z najbardziej rozpoznawalnych łamigłówek dla dzieci, które zasłużyły na swoją dobrą opinię świetnym wykonaniem i prostymi zasadami. Gry stanowią umysłowe wyzwanie o rosnącym stopniu trudności i potrafią zająć dzieciaki (i nie tylko) na długie godziny. U nas każda gra z tej serii okazywała się prawdziwym hitem, z przyjemnością więc przyjrzeliśmy się bliżej w recenzji grze Huddle Up. Zapraszamy Was do zapoznania się z naszą opinia.


Przegląd elementów

Huddle Up zajmuje dość spore pudełko, w którym znajdziemy bogatą zawartość ślicznie wykonanych elementów. Wszystko wykonano z największą starannością. Duża, składana plansza z grubego kartonu bardzo dobrze prezentuje się na stole i z przyjemnością układa się na niej figurki. To, co skradło moje serce to właśnie przesympatyczne pingwinki! W pudełku znajdziemy 4 rodziny, każda jest w innym kolorze i w jej skład wchodzą zarówno dorosłe, jak i młode osobnik. Wszystkie figurki „ubrane są” w gumowe ubranka, dzięki czemu podczas zabawy można je pewniej chwycić i nie wyślizgują się z palców.

W rozgrywce będziemy wykorzystywać również lodowe gry, które można w dowolny sposób ułożyć na planszy. Przydadzą się w zaawansowanym trybie rozgrywki, a w podstawowym zapewnią nam odpowiedni, zimowy klimat.

Do gry załączono również krótką instrukcję. Co ciekawe w pudełku mamy instrukcje w innych językach, a sama gra jest niezależna językowo, można więc spokojnie zagrać w nią w międzynarodowym gronie.


Zarys Rozgrywki

Huddle Up ma bardzo proste zasady gry, które można wytłumaczyć dosłownie w minutę. Każdy z graczy wybiera swój ulubionych kolor pingwinów, a następnie przekazuje swoje figurki graczowi obok. Wszyscy na zmianę ustawiają po jednym pingwinku na planszy, starając się , aby przeciwnicy mieli utrudnione zadanie w doprowadzeniu do siebie rodzinki zwierzaków.

Zadaniem graczy jest umiejętne poruszanie się figurkami po planszy. Do dyspozycji mamy zwykłe pola, kry lodowe, a nawet przeręble, dzięki którym nasze pingwinki mogą przepłynąć pod lodem i szybciej dostać się w upatrzone miejsce. Aby wygrać rozgrywkę, należy zebrać całą rodzinkę w jednym miejscu. W trybie zaawansowanym gry dodatkowo należy ustawić wszystkie pingwinki na jednej wysokości – maluchy muszą stanąć więc na krach lodowych, aby dorównać wzrostem dorosłym osobnikom.


Recenzja

Huddle Up przypadło nam do gustu od pierwszej rozgrywki! To, co spodobało nam się najbardziej w tej łamigłówce i co wyróżnia ją od innych to możliwość gry nawet w 4 osoby! To świetne rozwiązanie dla dzieci, które chcą zagrać z rodzicami, rodzeństwem, czy z przyjaciółmi. Pojedyncza rozgrywka jest dość szybka, w zależności od liczby graczy zajmowała nam 10-20 minut, ale szczerze powiem, że nigdy nie kończyło się na jednej partii. Co więcej, po skończonej grze dziewczyny lubiły pobawić się jeszcze pingwinkami.

Gra skaluje się dobrze w każdym gronie, jednak przy 4 graczach na planszy robi się już nieco zamieszania i doprowadzenie pingwinka do rodziny staje się już nieco bardziej wymagające, szczególnie jeśli pola obok są blokowane przez innych graczy. W trybie zaawansowanym gra w 4 osoby to prawdziwe wyzwanie!

Podoba mi się, że Huddle Up pomimo prostych zasad daje bardzo satysfakcjonującą rozgrywkę, które niejako dostosowuje się do poziomu zaawansowania graczy. Tylko od nich zależy, jaki poziom negatywnej interakcji wprowadzą do gry i czy specjalnie będą sobie blokować pola, czy może jednak skupią się tylko na swoich figurkach. To gra zarówna dla dzieci, jak i dla dorosłych, która idealnie sprawdzi się jako filler przed trudniejszymi rozgrywkami.


Podsumowanie

Huddle Up to fantastyczna gra rodzinna, którą serdecznie Wam polecam! Tak jak pozostałe gry-łamigłówki z serii Smart Games jest świetnie wykonana i zapewnia doskonałą zabawę! Zasady gry są banalnie proste, ale sama rozgrywka wymaga logicznego myślenia i pozwala rozruszać szare komórki! Z podstawowymi zasadami zagracie z młodszymi dziećmi, a poziom expert sprawi frajdę nawet dorosłym graczom. Sprawdźcie sami!


Mocne Strony:

  • świetne wykonanie,
  • proste zasady gry,
  • ćwiczy logiczne myślenie,
  • dwa poziomy trudności,
  • możliwość zabawy nawet dla 4 osób,
  • świetna łamigłówka rodzinna.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo IUVI. Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *