Recenzja #583 Szukaj i znajdź Safari oraz Szukaj i znajdź Farma

j

Wytęż wzrok i odnajdź poukrywane na planszy zwierzaki! Wykaż się spostrzegawczością i refleksem, a w nagrodę zdobywaj przeurocze figurki zwierząt. A po skończonej zabawie… można zawsze się nimi pobawić całą rodziną! Oto Szukaj i znajdź w dwóch wersjach: Safari oraz Farma. Którą wybierzecie?


Informacje o grach

Wydawnictwo gier Szukaj i znajdź Safari i Szukaj i Znajdź Farma: Tactic

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 4+Przegląd elementów

Szukaj i znajdź Safari oraz Szukaj i znajdź Farma to dwie ślicznie wydane gry, które spodobały mi się od pierwszego wejrzenia. Duże wrażenie zrobiły na mnie przede wszystkim zwierzaki, które zastępują tutaj punkty zwycięstwa. Nie mają one co prawda większego znaczenia w grze, ale o wiele przyjemniej ustawia się na swojej planszy takiego zwierzaka, niż na przykład zwykły żeton. Dodatkowo zwierzami można się dowolnie bawić, czy to na planszy, czy z zupełnie innych okolicznościach – wszystko zależy od wyobraźni.

Zwierzaki prezentują się bardzo dobrze i idealnie mieszczą się w przeznaczonym dla nich pudełku. Spokojnie można rozpoznać poszczególne gatunki. I w jednej i w drugiej wersji znajdziemy duże puzzle, które przed rozgrywką należy ułożyć dowolnie w planszę. To świetne rozwiązanie, gdyż za każdym razem powstaje nam inny układ zwierzaków, nie ma więc obawy, że gracze zapamiętają, gdzie ukrył się który zwierzak. Co więcej, puzzle są dwustronne, możemy dzięki temu zadecydować o trudności gry. Strona podstawowa sprawdzi się dla najmłodszych graczy, a strona zaawansowana będzie stanowiła wyzwanie nawet dla dorosłych!

Kolejnym elementem, który znajdziemy w pudełku, są karty zwierzaków. Są raczej cienkie, ale dobrze prezentują poszczególne gatunki. Ślicznie prezentują się natomiast plansze graczy – wybiegi dla uzbieranych figurek.W wersji Safari mamy również śliczne składane domki, gdzie nasze zwierzątka mogą się schować!


Zarys Rozgrywki

Szukaj i Znajdź Safari oraz Szukaj i Znajdź Farma to wyszukiwanki, czyli gry, w których liczy się spostrzegawczość. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie na planszy zwierzaków z DWÓCH kart. Zwierzaki należy wskazać równocześnie, a znalezienie ich w gąszczu roślin i innych gatunków wcale nie jest takie proste. Dodatkowo na niektórych kartach mamy symbole, dzięki czemu za znalezienie danych zwierząt otrzymamy specjalne nagrody (w wersji Safari aparat fotograficzny, w Farmie – traktor). Dzięki tym specjalnym żetonom możemy szybciej wygrać rozgrywkę.


Recenzja

Szukaj i znajdź Safari oraz Szukaj i znajdź Farma bardzo mnie zaskoczyły! Kiedy zobaczyłam oznaczenie wiekowe na pudełku (4+) pomyślałam, że to bardzo proste gry dla małych dzieci. Kiedy obejrzałam jednak dwustronne puzzle, które można układać w najprzeróżniejsze plansze, zrozumiałam, że każda rozgrywka będzie ciekawa i niepowtarzalna i to nie tylko dla maluchów! Moje dziewczyny 9 i 7 lat bardzo wciągnęły się w zabawę, a największą satysfakcję sprawiło im oczywiście ogrywanie… mnie. Mój refleks niestety nie jest już doskonały, więc to dziewczyny najczęściej znajdowały zwierzaki, jako pierwsze.

Młodsze dzieci również świetnie bawiły się grą, a najbardziej zauroczone były zwierzaczkami! Myślę, że dla 4 latków najlepiej sprawdza się spokojne szukanie zwierzątek bez rywalizacji. Za to satysfakcja z odnalezionych gatunków i postawienia figurki na swoim „wybiegu” była ogromna! Zwierzaki służyły również w zabawie po skończonych rozgrywkach.

Gra ma bardzo proste zasady i możemy je modyfikować w zależności od graczy. Im są starsi, tym zabawa jest bardziej dynamiczna! Rozgrywka przypomina mi nieco Spy Guy (recenzja tutaj), z tym że w Szukaj i Znajdź mamy większe nastawienie na rywalizację. Pojedyncza zabawa zajmowała nam około 15 minut, ale nigdy nie kończyło się na jednej partii.

Jeśli zastanawiacie się, którą wersję gry wybrać spróbujcie podążyć za preferencjami Waszych dzieci. Moje starszaki były zafascynowane safari, najmłodsza córka pokochała natomiast zwierzęta gospodarskie… i ich urocze domki, które świetnie służyły do zabawy.


Podsumowanie

Szukaj i znajdź Safari oraz Szukaj i znajdź Farma to fantastyczne gry rodzinne, które uczą poprzez zabawę. Wypatrywanie zwierzaków jest świetnym treningiem spostrzegawczości i koncentracji. Podczas zabawy dzieci poznają nowe gatunki zwierząt, a dzięki rozmowie mogą się więcej o nich dowiedzieć. Gra świetnie sprawdza się zarówno jako planszówka, jak i zabawka. Bardzo polecam!!


Mocne Strony:

  • 2w1 – gra planszowa i zabawka,
  • słodkie figurki zwierzątek,
  • plansza z puzzli, która zmienia się z każdą rozgrywką,
  • ćwiczy spostrzegawczość i refleks.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę Safari najtaniej kupisz tutaj

Grę Farma najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Tactic. Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *