Recenzje

Recenzja #719 Szukaj i znajdź: Dinozaury

Chyba każde dziecko przechodzi etap fascynacji dinozaurami… Szukaj i znajdź: Dinozaury to ciekawa wyszukiwanka, która zadowoli każdego fana tych prehistorycznych gadów! Gotowi na świetną, rodzinną zabawę?


Informacje o grze Szukaj i Znajdź: Dinozaury

Wydawnictwo gry Szukaj i Znajdź: Dinozaury: Tactic

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Tactic. Wydawnictwo Tactic nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPrzegląd elementów

Szukaj i Znajdź: Dinozaury to już kolejna gra z serii wyszukiwanek z figurkami od wydawnictwa Tactic. Poprzednie gry: Szukaj i Znajdź: Farma oraz Szukaj i Znajdź: Safari przyjęły się u nas bardzo dobrze i często wracają na stół, byłam więc bardzo ciekawa czy dziewczynom spodobają się również dinozaury. Opakowanie z grą robi wrażenie, bardzo podoba mi się dobór kolorów na okładce i idealnie pasujące do niego figurki, które można podejrzeć przez przezroczyste wieczko. Małe dinozaury prezentują się bardzo ładnie, są stabilne i idealne do zabawy.

Oprócz figurek w opakowaniu znajdziemy również 12 dwustronnych, dużych puzzli, z których będziemy układać planszę do gry. Możemy zdecydować się na łatwiejszą bądź trudniejszą wersję. Dinozaury, które będziemy starali się odszukać, wskażą nam fantastycznie zilustrowane karty.

Do gry dołączono również krótki informator o różnych gatunkach dinozaurów oraz krótką, lecz czytelną instrukcję. Pomyślano nawet o wnętrzu pudełka, z grafiką przedstawiająca skamieniałości!

Zarys Rozgrywki

Zasady rozgrywki są bardzo proste. Wykładamy na stół dwie karty i staramy się znaleźć na planszy wskazane przez nie dinozaury. Gracz, który jako pierwszy dotknie dwa właściwe obrazki, dostaje w nagrodę figurkę, którą umieszcza na swojej planszetce gracza. Niektóre karty mają dodatkowo nadrukowane jaja, jeśli znajdą się one na obu kartach, osoba która wygra tą rundę, dostanie dodatkowo żeton wykluwającego się dinozaura. Wystarczy zdobyć dwa takie żetony żeby wygrać rozgrywkę! Ale trafić na jajo wcale nie jest łatwo… Wygrać można również za posiadanie odpowiedniej liczby figurek.

łatwiejsza strona planszy

Recenzja

Szukaj i Znajdź: Dinozaury to pięknie wykonana gra, która z pewnością ucieszy każdego fana tych prehistorycznych jaszczurów. Plansza zdecydowanie robi wrażenie, a przecież za każdym razem może wyglądać inaczej! To zdecydowanie najtrudniejsza do wyszukiwania wersja gry, dinozaury są tutaj wyjątkowo realistyczne, świetnie się kamuflują na planszy, niektóre są do siebie podobne i wcale nie tak łatwo je odszukać.

Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna, ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość. Podoba mi się, że można wybrać, czy chcemy grać w łatwiejszy, czy trudniejszy wariant gry, dzięki temu gra sprawdzi się nawet dla młodszych dzieci.

Ciekawy jest również aspekt edukacyjny, każdego dinozaura znajdziemy w specjalnej książeczce! Zamieszczono tam ciekawostki i najważniejsze informacje, my podczas gry chętnie zaglądałyśmy do tego informatora.

Gra bardzo dobrze sprawdzi się również jako zabawka, u nas zwykle po skończonej rozgrywce, następowała długa zabawa dinozaurami!

Podsumowanie

Szukaj i Znajdź: Dinozaury to obowiązkowa pozycja dla każdego małego fana dinozaurów! To również bardzo ciekawa wyszukiwanka, dzięki której można się sporo nauczyć! Gra jest pięknie wykonana i dzięki modularnej planszy regrywalna. Według mnie to aktualnie najciekawsza i najładniejsza gra o dinozaurach na naszym rynku, polecam!

Mocne Strony:

  • dwa warianty rozgrywki,
  • śliczne figurki dinozaurów,
  • staranne wykonanie,
  • ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość,
  • dodatkowe informacje o dinozaurach,
  • modularna plansza.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *