Recenzje

Recenzja #707 Zielobór

Niegdyś Zielobór był pięknym miastem, gdzie wszyscy byli szczęśliwi, a magiczne stworzenia żyły w zgodzie z mieszkańcami… Później wszędzie pojawiły się śmieci, a niektórzy byli zmuszeni szukać nowego miejsca do życia… Ale, czy jeszcze jest gdzie? Zielobór, czyli książka dla dzieci o ratowaniu świata.


Informacje o grze Zielobór

Autor gry Zielobór: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel

Wydawnictwo: Muduko

Liczba graczy: 1

Wiek: 7-10


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Muduko. Wydawnictwo Muduko nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plO czym jest Zielobór?

To historia o tym, że każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i nawet jedna osoba może coś zmienić! W grze wcielicie się w… jeża Jagodę. Dziewczynka mieszka wraz z rodzicami i widzi, że dookoła niej nie dzieje się najlepiej… Dorośli zachowują się niczym zombie i niczym się nie przejmują, miasto znika pod smogiem i śmieciami, a magiczne stworzenia nie mają gdzie się podziać i opuszczają Zielobór. Pewnego dnia Jagoda spotyka dziwnego stworka – Złośnika Grzybołaka i poruszona jego historią postanawia mu pomóc. Wraz ze swoim przyjacielem wiewiórem Waldemarem ruszają na odsiecz, a po drodze czeka ich mnóstwo przygód…

Recenzja

Zielobór to dość obszerna gra książkowa, przeznaczona dla dzieci 7-10 lat, które są dopiero na początku swojej przygody z czytaniem… Myślę, że zainteresuje je wciągająca akcja i ciekawe łamigłówki, które będą napotykać na swojej drodze. To głównie zadania na spostrzegawczość, logiczne myślenie, oraz proste obliczenia matematyczne, które pokierują do kolejnych paragrafów…

Zielobór to dość mroczna książka, w której spotkamy sporo nieszczęśliwych istot. Dzieci na własne oczy będą mogły się przekonać, jakby wyglądał świat pełen śmieci… Niektóre przygody są dosyć straszne, na przykład spotkania z dziwnymi stworami, czy uciekanie z różnych, mniej sympatycznych miejsc. Jeśli Wasze dzieci lubią książki z dreszczykiem, to będą zachwycone, ale nieco bardziej wrażliwe dzieci niech lepiej poczytają Zielobór wraz z rodzicami… Książka jest nieco „sucha”, napisana w 2-osobie. Ty robisz, Wy musicie, według mnie nieco pozbawiona emocji. Zakończenie również nie musi okazać się zbyt szczęśliwe… Mojej 9-latce się podobało, ale 7-latce musiałam nieco rzeczy wytłumaczyć. Myślę, że to książka, o której warto porozmawiać z dzieckiem.

Podsumowanie

Zielobór to książka, która pokazuje co się może stać, jeśli nie będziemy dbać o naszą planetę. Ma mądry przekaz i ciekawą formułę, która może zainteresować dzieci. Myślę, że to dobry sposób, aby przekonać niektóre dzieci do czytania!


Mocne Strony:

  • ciekawa formuła książki,
  • ważny temat,
  • magiczne stworzenia w potrzebie,
  • rozwija czytelnictwo,
  • ciekawe łamigłówki.

Słabe Strony:

  • nieco mroczna.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *