Recenzje

Recenzja #708 Bocian Lucek i Kotki & Smoki: Smocze kwiaty

Już są! Dwa nowe, fantastyczne komiksy dla najmłodszych. Przeżyj wspaniałe przygody, podróżuj, poznawaj nowych przyjaciół oraz wykonuj specjalne zadania! Przed Wami pracowity listonosz Bocian Lucek i dzielny kociak Mo, który wyruszy na poszukiwanie smoczych kwiatów. Gotowi na przygodę?


Informacje o grze

Wydawnictwo komiksów Bocian Lucek i Kotki & Smoki: Smocze Kwiaty: FoxGames

Liczba graczy: 1

Liczba stron: 48

Oprawa: twarda


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Wydawnictwo FoxGames nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plTo już kolejne komiksy paragrafowe dla najmłodszych, które trafiły do naszej kolekcji. Poprzednie dwie książki fantastycznie się u nas sprawdziły, dlatego z niecierpliwością czekałyśmy na kolejne! Żałuję, że kiedy ja byłam dzieckiem, nie było podobnych publikacji! Komiksy są przepięknie wykonane i zilustrowane, ciekawe dla najmłodszych (i dla nieco starszych również) oraz mądre. Przedstawiają ważne w życiu wartości. Przede wszystkim jednak zachęcają dzieci do czytania i do przygody z książką! Zerknijcie teraz do obu książek…

Bocian Lucek

Bocian Lucek jest listonoszem, który uwielbia swoją pracę. Wcielimy się w jego pomocników i będziemy poruszać się po książce, przemieszczając się po różnych kadrach w poszukiwaniu osób, którym mamy dostarczyć pocztę. Po drodze będziemy otrzymywali również dodatkowe zlecenia, oznaczane jako „pilne”. Dodatkowym zadaniem będzie również pomoc przyjaciołom w odnalezieniu zaginionych przedmiotów. To prawdziwe wyzwanie!

Bocian Lucek to pięknie zilustrowany komiks, w ciepłych, pastelowych barwach, pełen zieleni i wiosennego klimatu. Bardzo przypadł do gustu zarówno mnie, jak i moim córkom. Dostarczenie wszystkich listów to niezłe wyzwanie i przejście całej książki zajmuje naprawdę sporo czasu. Dziewczyny wciąż jednak znajdują w niej coś nowego! Aktualnie to mój ulubiony tom z całej serii.

Komiks świetnie rozwija spostrzegawczość i koncentrację. Nawet moja 7-latka, która niezbyt lubi czytać wciągnęła się w historię, z czego ogromnie się cieszę!

Kotki & Smoki Smocze kwiaty

To już kolejna książka o przygodach dzielnego kotka Mo, który na swej drodze spotyka… smoki. Tym razem Mo wybierze się w podróż w wysokie, mroźne góry, aby odnaleźć bardzo rzadkie smocze kwiaty. Po drodze czeka go mnóstwo przygód i łamigłówek, spotka też wiele różnych stworzeń. Grając z Mo, możemy wybrać łatwiejszy lub trudniejszy wariant rozgrywki, co świetnie sprawdzi się szczególnie dla młodszych dzieci.

Kotki & Smoki Smocze kwiaty to również przepięknie zilustrowany komiks, pełen szczegółów i klimatycznych ilustracji. Tym razem będziemy poruszać się po zimowej krainie, więc mróz i śnieg będzie nam cały czas towarzyszył. Dziewczyny bardzo ucieszyły się, że mogą poczytać o dalszych przygodach Mo i poznać nowego (lodowego) smoka. Książka również bardzo im się spodobała, stwierdziły, że są w niej bardzo ciekawe łamigłówki i zadania.

Podsumowanie

Bardzo się cieszę, że seria jest kontynuowana, bo te komiksy to prawdziwe perełki dla młodszych czytelników. Nawet moja starsza córka, która przeczytała już większość komiksów paragrafowych, chętnie do nich wraca. Wydawałoby się, że to jednorazowa rozgrywka, ale dziewczyny wyciągają je co jakiś czas i przechodzą od nowa, przy okazji zawsze znajdując w nich coś nowego. Polecam, jeśli chcecie sprawić dzieciakom fajne, wartościowe książki!

Mocne Strony:

  • ciekawe przygody,
  • piękne ilustracje,
  • rozwijają kreatywność,
  • zachęcają do czytania książek,
  • ćwiczą koncentrację,
  • wartościowa treść.

Słabe Strony:

  • brak!

Przydatne linki:

Komiks Bocian Lucek najtaniej kupisz tutaj

Kotki & Smoki: Smocze Kwiaty najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *