Recenzje

Recenzja #699 Muzykanci z Bremy

Dzielne zwierzaki sprzeciwiły się woli złych hultajów i postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Dźwigając na swoich barkach ciężar kolejnych zwierzątek, postanowiły zbudować wieżę, która przestraszy zbirów. Kto z Was zbuduje idealną „zwieżę”?


Informacje o grze Muzykanci z Bremy

Autor gry Muzykanci z Bremy: Przemysław Fornal, Michał Gołąb Gołębiowski

Wydawnictwo: Granna

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Granna. Wydawnictwo Granna nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plRecenzja

Muzykanci z Bremy to kolejna po Złotej Rybce, baśniowa gra od wydawnictwa Granna. Kolejny raz jestem zauroczony oprawą graficzną, która od pierwszych chwil przyciąga uwagę widza. Odpowiada za nią, nie kto inny, jak sam Maciej Szymanowicz, którego ilustracji jestem fanem. Muzykanci z Bremy to pudełko wypełnione tekturowymi elementami, takimi jak: zwierzaki i zbiry. Wszystkie grafiki są urocze i przyciągają uwagę nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Kto zbuduje idealną „zwieżę”?

Muzykanci z Bremy to według informacji z opakowania, gra, w którą powinni poradzić sobie już pięciolatkowie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nieco zmodyfikować zasady i bawić się już z młodszymi dziećmi. Moja czteroletnia córka świetnie dawała sobie radę i cieszyła się budując kolejne zwierzakowe, wieże. Wszystko po to, aby przegonić zbirów z zajętego przez nich domku.

Cała gra opiera się na umiejętności szacowania. Otóż podczas rozgrywki w losowy sposób wybieramy dwóch zbirów, których umieszczamy obok siebie w domku. Myk polega na tym, że są oni różnych rozmiarów, a naszym zadaniem jest ułożenie wieży z różnych zwierzątek w taki sposób, aby wieża była wyższa od zbirów, a jednocześnie nie za wysoka. Gracz, którego wieża będzie wyższa i najbardziej zbliżona do wysokości dwóch zbirów wygrywa. Zwierzaki będziemy wybierać na zasadzie koła z Patchworka, a każde z nich ma inną umiejętność/cechę (z których w rozgrywce z naszą córką nie korzystaliśmy, aby ułatwić jej zabawę). Sprawia to, że wybór odpowiedniego zwierzaka jest interesujący i decyzje często nie należą do najłatwiejszych. Przykładowo kot nie może być razem z psem w jednej wieży, a osiołek nie lubi stać na jej szczycie.

Ciekawa gra edukacyjna

Muzykanci z Bremy to bardzo ciekawa gra edukacyjna, z bardzo prostymi zasadami i uroczą kreską. Rozgrywka oparta na starej baśni braci Grimm (których fanem nie jestem), podana w przyjemnej formie. Lekka niezobowiązująca rozgrywka, ucząca szacunku do zwierzątek, rozwijająca umiejętność szacowania, rozwijająca wyobraźnię i zachęcająca do rozmów z dzieckiem. To bardzo dobry tytuł, który warto posiadać w kolekcji gier, jeśli posiadamy dzieci w tym wieku.


Mocne Strony:

  • edukacyjny charakter,
  • świetne wykonanie,
  • urocza kreska,
  • proste, intuicyjne zasady,
  • uczy szacunku do zwierząt,
  • zachęca do rozmów z dzieckiem.

Słabe Strony:

  • nie jestem fanem baśni braci Grimm.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *