Recenzje

Recenzja #795 Bułka, Kotek, Pizza

Zagraj z dzieckiem w wesołą grę pełną uroczych ilustracji! Bułka, Kotek, Pizza to gra dla najmłodszych dzieci, w której będą mogły potrenować koncentrację i refleks.


Informacje o grze

Autor gry Bułka, Kotek, Pizza: Dave Campbell (II), Thierry Denoual

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 5 minut

Wiek: 4+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plZnacie grę Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza? Jeśli nie, to koniecznie to nadróbcie! To niezwykle zabawna gra imprezowa, w powtarzanie tych kilku słów niczym mantry, a także odpowiednie reagowanie na pojawiające się w grze obrazki. Bułka, Kotek, Pizza to gra przeznaczona dla nieco młodszych graczy, którzy nie nadążają za tempem standardowej rozgrywki, a również chcieliby spróbować swoich sił w tej grze pełnej uroczych ilustracji.

Bułka, kotek czy pizza?

Gra zajmuje małe pudełeczko, które idealnie sprawdzi się w podróży. Co więcej, pudełko wyposażone jest w magnetyczne zamknięcie, dzięki czemu karty są bezpiecznie zamknięte wewnątrz opakowania. Jeśli chodzi o ilustracje, są one naprawdę urocze! Oprócz tytułowych bohaterów mamy również jeden obrazek, który będzie wymagał refleksu i „zaklepania”, czyli cuksa. W końcu kto nie chciałby jako pierwszy dorwać się do cukierka? Warto zwrócić uwagę na ładnie wykonane karty, nieco grubsze i mniejsze niż w poprzedniej odsłonie gry. Z pewnością są wygodniejsze w obsłudze dla najmłodszych.

W pudełku z grą znajdziemy również krótką instrukcję dobrze objaśniającą zasady rozgrywki. Te są naprawdę proste… Na początku zabawy rozdajemy każdemu graczowi po 10 kart. Nie powtarzamy już słów w kółko, ale sami decydujemy, czy powiemy „bułka”, „kotek”, czy „pizza”. Następnie odkrywamy kartę i dokładamy ją do wspólnego stosu. Jeśli udało nam się zgadnąć, w nagrodę możemy wyłożyć kolejną kartę. Jeśli w którymś momencie gry, któryś z graczy dobierze „cuksa” trzeba jak najszybciej go zaklepać. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich 10 kart.

Recenzja

Bułka, Kotek, Pizza to urocza gra dla najmłodszych dzieci, która charakteryzuje się bardzo prostą rozgrywką. Pozbycie się 10 kart jest bardzo szybkie i cała zabawa trwa raptem parę minut. To dobra gra, jeśli chcemy zająć czymś dziecko na przykład w poczekalni u lekarza, czy przed wyjściem z domu, kiedy nie mamy czasu na zagranie w coś dłuższego. Maluchom bardzo podobają się ilustracje i są ciekawe, czy uda im się odgadnąć, jaka karta pojawi się na stole jako kolejna.

Dla starszych graczy, szczególnie tych, którzy znają Bułę, Pizzę, Kot, Ser, Kozę ta wersja gry może wydać się zbyt prosta i nudna, tym bardziej że straciła to, co było w rozgrywce najważniejsze – czyli rytmicznie powtarzane słów i dodatkowe obrazki zwierzaków, które wymagały pokazywania określonych gestów. Moja 4-latka, która zna już „starszą” wersję nie mogła się na początku odnaleźć i nie rozumiała, po co ma wybrać któreś z tych trzech słów, zamiast mówić wszystkie po kolei. Po kilku rozgrywkach załapała jednak nowe zasady i teraz jest dumna, że ma swoją własną wersję gry.

Niewątpliwą zaletą gry jest krótki czas rozgrywki i regrywalność. Nigdy nie wiadomo, jakie karty uda nam się tym razem trafić, każdy ma więc równe szanse na zwycięstwo. Jedyną kartą, przy której trzeba się trochę „podkładać” jest cuks, gdyż maluchy nie mają szans z dorosłymi w jego zaklepaniu.

Podsumowanie

Bułka, Kotek, Pizza to przyjazna gra dla najmłodszych dzieci, sprawdzi się dla maluchów w wieku 4-5 lat. 6-latki już świetnie poradzą sobie w Bułę, Pizzę, Kot, Ser, Kozę, która jednak jest nieco bardziej emocjonująca. Podsumowując, gra sprawdzi się, jeśli szukacie czegoś, żeby wprowadzić dziecko w świat gier karcianych i chcecie miło spędzić czas przy ładnie ilustrowanych kartach.

Mocne Strony:

  • porządnie wykonane karty,
  • urocze ilustracje,
  • bardzo prosta rozgrywka,
  • ćwiczy refleks i koncentrację u najmłodszych,
  • szybki czas gry,
  • wygodne pudełko.

Słabe Strony:

  • brak emocji znanych z „dorosłej wersji”,
  • dla starszych nieco nudna.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *