Planszowy Express

Planszowy Express #52

Planszowy Express 52

30 grudnia 2017 roku

Witamy w kolejnym Planszowym Expressie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was najświeższe wiadomości ze świata gier planszowych.

Jak zawsze zapowiedzi i premiery: North American Railways, Century: Cuda Wschodu, The Walking Dead: All Out War, Runebound: Nierozerwalne Więzi, najpopularniejsze gry ostatniego tygodnia i inne.


Zajrzyjcie koniecznie do naszych recenzji:

Recenzja #75 Through the Ages – wersja mobilna

Mało jest osób które przynajmniej nie słyszały o Cywilizacji: Poprzez Wieki. Jest to gra, która nie bez powodu zajmuje ostatnie miejsce na podium rankingu Board Game Geek. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach wydawca pokusił się o zrobienie kroku naprzód i przeniesienia swojego hitu do świata cyfrowego. Zdradzę, że zrobił to naprawdę dobrze.

Recenzja #76 Jungle Speed

„Jungle Speed” to pozycja, którą kojarzy większość graczy. Niepozorne czerwone pudełko skrywa w sobie talię kart, instrukcję oraz totem, o który łamać się będzie nie jeden paznokieć, a wielu z was nieraz będzie krzyczeć ze złości, że przeciwnik był szybszy o włos.

Recenzja #77 Gorączka Podziemnej Mocy

Gorączka Podziemnej Mocy to gra o heroicznym klepaniu potworów w mrocznych podziemiach. Dobble i Jungle Speed na dwie dłonie, a raczej na dwóch bohaterów, których reprezentować będzie Twoja lewa i prawa ręka.

Recenzja #78 Sztuka Wojny

Akcja gry Sztuka Wojny rozgrywa się w 506 roku p.n.e. Gracze wcielą się w generałów jednej z dwóch armii walczących w Chinach. Po jednej stronie barykady znajduje się genialny taktyk Sun Tzu z Wu, a po drugiej nieustraszony król Shao z Chu.


North American Railways (wyd. Baldar)

W 2018 roku Baldar płynie za ocean! North American Railways to ekonomiczna gra dla 3 do 5 graczy. Waszym zadaniem jest budowa linii kolejowych w Stanach Zjednoczonych w  XIX wieku. Wcielicie się w rolę dyrektorów pięciu różnych firm i będziecie się starali zdobyć większość udziałów. Zwycięzcą zostanie ten, który przez całą grę zgromadził największą ilość gotówki. Autorem gry jest Peer Sylvester. Jak twierdzi sam Baldar, jest to wyjątkowa gra w ich katalogu, bo większość nakładu jest przeznaczona na rynek Amerykański.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację, że już w styczniu otrzymamy od Baldara oficjalny katalog gier, gdzie prócz Króla Złodziei, NAR i Okey Dokey zmieści się coś jeszcze.

Premiera w 2018 roku.


Century: Cuda Wschodu (wyd. Cube Factory of Ideas)

Cube Factory of Ideas zapowiedziało kolejną grę z serii Century. Tym razem będą do Cuda Wschodu i zawitają do nas 13 czerwca. Zobaczcie co wydawnictwo pisze o grze:

„… gra znów pozwoli nam zamienić się w kupców handlujących przyprawami, tym razem jednak okręty poniosą nas na wyspy indonezyjskie. Zupełnie nowa mechanika gry! Będzie trochę trudniej, będzie trochę więcej interakcji, będzie trochę więcej planowania. Jednak dla tych którzy kochają Korzenny Szlak będzie nadal instrukcja na jednej kartce, rozpoznacie swoje ulubione mechanizmy, będzie przepięknie zilustrowane i wydane. A dla tych, którzy w swojej kolekcji będą mieli obie gry z serii – specjalne zasady dla gry łączonej z obu części”.

Premiera 13 czerwca 2018 roku


The Walking Dead: All Out War (wyd. Czacha Games)

The Walking Dead: All Out War to taktyczna gra typu „head-to-head” rozgrywająca się na terenach pokrytej walkami stanu Georgia. Jest to figurkowa gra survivalowa oparta na postaciach z bestsellerowej serii komiksów The Walking Dead. Twoja grupa będzie walczyć przeciwko innym grupom o zapasy. W tej grze wszyscy i wszystko próbuje przyczynić się do waszej śmierci.

W grze wcielimy się w grupę ocalałych, składającą się z popularnych postaci z serii The Walking Dead, takich jak Rick, Shane, Michonne i wielu innych. Każdy z ocalałych jest reprezentowany przez szczegółowo wykonaną figurkę, którą można pomalować w wybranym przez siebie zestawie kolorów. Każda z nich jest wyposażona w kartę postaci, która podkreśla jej statystyki i unikalne umiejętności, a także może zostać wzbogacona o karty broni i wyposażenia.

Oficjalna treść od wydawnictwa:

„Nadchodzą Święta, a wraz z nimi prezenty. Dla nas taki prezent to spełnienie marzeń, gdyż jesteśmy wielkimi fanami tego universum, a w Polsce nie wydano do tej pory żadnej gry z tej serii. Dlatego tym bardziej się radujemy, że wydamy polską wersję wspaniałej gry figurkowej THE WALKING DEAD: ALL OUT WAR wraz ze wszystkimi dodatkami. Zaczynamy już w połowie stycznia z podstawką i kilkoma mniejszymi dodatkami, a w połowie i pod koniec przyszłego roku planujemy wydać kolejne 4 większe dodatki oraz dodatkowe postaci występujące w grze.”

Akcja gry wyruszy 13 stycznia na platformie wspieram.to


Runebound: Nierozerwalne Więzi (wyd. Galakta)

rb06_box

Twe życie upłynęło na przemierzaniu krain Terrinoth, gdzie stawiałeś czoła niezliczonym niebezpieczeństwom i wystawiałeś na próbę swoje umiejętności podczas walk z przerażającymi potworami. Nigdy nie wiadomo, co może się kryć za horyzontem – niebosiężne łańcuchy gór, legowisko złowieszczej bestii czy niezwyciężone mury jednego z Wolnych Miast. Zawsze podczas wszystkich podróży towarzyszyło ci poczucie rywalizacji z innymi śmiałkami, które popychało cię dalej i motywowało do bardziej zaciętej walki.

Nierozerwalne więzi umożliwiają znaczącą zmianę natury gry – bardziej niż na rywalizacji pomiędzy bohaterami skupiają się na wspólnej podróży po królestwie Terrinoth i zespołowym rozwiązywaniu zadań. Z nowym systemem kontroli potworów, dwoma nowymi bohaterami, pięcioma scenariuszami i garścią nowych zasobów i umiejętności, Nierozerwalne więzi rozszerzają granice Terrinoth, prowadząc graczy w niespotykane dotąd przygody!

rb06_sample

Premiera dodatku w I kwartale 2018 roku


Gry, które w tym tygodniu zyskały największą popularność

  1. Projekt Gaja skok z 319 na 221 miejsce, obecnie 178.
  2. Charterstone skok z 1104 na 777 miejsce, obecnie 623.
  3. Dinosaur Island skok z 2368 na 1738 miejsce, obecnie 1514.
  4. Azul – skok z 301 na 234 miejsce, obecnie 199.
  5. Dice Throne – skok z 3465 na 2751 miejsce, obecnie 2611.

Szybkie informacje:

  • Gra o Tron: Gra karciana LCG – Przychylność Starych Bogów – premiera w I kwartale 2018 roku (wyd. Galakta).
  • Gra o Tron: Gra karciana LCG – Królewski wiec – premiera w I kwartale 2018 roku (wyd. Galakta).

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnego Planszowego Expressu już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *