Topki

Top 10 książeczek dla dzieci (roczniaków i dwulatków) – Edycja 2021

Top 10 książeczek dla dzieci (roczniaków i dwulatków)- Twoje dziecko musi mieć te książeczki w swojej biblioteczce – Edycja 2021

Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB


Top 10 książeczek dla dzieci (roczniaków i dwulatków)

Top 10 książeczek dla dzieci (roczniaków i dwulatków) to nietypowy artykuł jak na naszego bloga zajmującego się głównie grami planszowymi. Nie mniej jednak postanowiłem przedstawić moim czytelnikom książeczki, które sprawdziły się u nas. Nasza córka ma już prawie 24 miesiące i to właśnie na podstawie jej wyborów podjęliśmy ostateczną decyzję. Nasza biblioteczka przekroczyła ostatnio 50 pozycji, a więc było z czego wybierać. Dodatkowo, jeśli któraś z książeczek Was zainteresuje, to przygotowaliśmy dla Was linki do serwisu Ceneo, gdzie znajdziecie najtańsze oferty książeczek. Zapraszamy!


Seria Pucio (twarda oprawa)

Pucio to sympatyczny chłopiec, który uczy się mówić. Ta seria książeczek autorstwa Marty Galewskiej-Kustra została fantastycznie zilustrowana i dlatego też to był nasz pierwszy wybór, jeśli chodzi o książeczki dla naszej córki. Najwięcej czasu, już jako roczniak, spędziła przy Pucio Zabawy Gestem i Dźwiękiem. To właśnie dzięki tej książeczce szybko nauczyła się robić Puk Puk i Bam Bam. Znajduje się tam również element zabawy w „a kuku”. Tę książeczkę polecamy najbardziej, jeśli chodzi o roczne dziecko. Gdy nasza córka nieco podrosła, zaczęła się interesować większymi książeczkami z tej serii, czyli Pucio Uczy się Mówić oraz Pucio Mówi Pierwsze Słowa. Gdyby tak opisać je trzema słowa, to byłoby to: elementarz dla najmłodszych. To fantastyczna pomoc w nauce pierwszych słówek dotyczących codziennych czynności. Dwie ostatnie książeczki Dobranoc i Dzień Dobry sprawdzą się doskonale dla dwulatka. Możemy je czytać tuż przed pójściem spać i zaraz po przebudzeniu. Seria Pucio nadal się rozwija i do wyboru mamy również inne tytuły z tej serii.

Sprawdź najniższą cenę:

Pucio Uczy się Mówić

Pucio Mówi Pierwsze Słowa

Pucio Zabawy Gestem i Dźwiękiem

Pucio mówi Dzień Dobry

Pucio mówi Dobranoc


Seria Kicia Kocia i Nunuś (twarda oprawa)

Kolejną bardzo polecaną przez nas serią jest Kicia Kocia i Nunuś. Ta seria książeczek dla najmłodszych autorstwa Anity Głowińskiej składa się z kilku części i przedstawia najważniejsze codzienne czynności takie jak: sprzątanie, kąpiel, czy też usypianie się. Porusza również bardzo ważne tematy dla dziecka jak np. nauka korzystania z nocnika, zadawanie pytań „co robisz?”, odróżnianie tak i nie oraz okazywanie uczuć. Bardzo proste grafiki mają ogromną zaletę, nie przytłaczają dziecka swoją intensywnością, a więc idealnie nadają się dla najmłodszych.

Nawet, teraz gdy piszę ten artykuł, nasza córka zauważyła jedno ze zdjęć i zawołała „Kicia Kicia i Nunu” z wielką radością. Jak widać, polubiły się one bardzo, zresztą przychodzi do nas sama i mówi mamo, tato czytaj kicia kicia. Oczywiście Kicia Kocia to również seria dla nieco starszych już dzieci. Otrzymujemy ogromną kolekcję codziennych przygód samej Kici Koci już w standardowej oprawie z miękkimi kartkami, a także wersję z okienkami.

Sprawdź najniższą cenę:

Kicia Kocia i Nunuś Pora Spać

Kicia Kocia i Nunuś Na Spacerze

Kicia Kocia i Nunuś Sprzątamy

Kicia Kocia i Nunuś Tak Nunusiu!, Nie Nunusiu!

Kicia Kocia i Nunuś Kochamy!

Kicia Kocia i Nunuś Na nocniku

Kicia Kocia i Nunuś Co robisz?

Kicia Kocia i Nunuś W kąpieli


Seria Adaś (twarda oprawa)

Adaś to seria 4 książeczek, po którą nasza córka sięga bardzo chętnie. Opowiada ona o codziennych sytuacjach małego nosorożca Adasia, który poznaje cztery bardzo ważne dla niego słowa: nie!, już!, dlaczego? i więcej!. Każda książeczka w twardej oprawie uczy użycia danego słowa, posiada bardzo ładne ilustracje i zawiera ważny przekaz. Przykładowo w książeczce o słowie „nie!”, Adaś zaczyna rozumieć, że nie w każdej sytuacji nadmierne używanie tego słowa jest dla niego korzystne. To istotne, aby zrozumieć, że słowo „tak”, jest równie ważne w codziennym funkcjonowaniu malucha.

Sprawdź najlepszą ofertę na Nie!

Sprawdź najlepszą ofertę na Dlaczego?

Sprawdź najlepszą ofertę na Więcej!

Sprawdź najlepszą ofertę na Już!


Seria Jadzia Pętelka (miękka oprawa)

Jadzia Pętelka to kolejna przyjaciółka naszej córki. Seria książeczek autorstwa Barbary Supeł o małej dziewczynce i codziennych sytuacjach, które spotykają każdego malucha. Smutki, strachy, szaleństwa i przygody – to wszystko znajdziecie w środku tych książeczek. Bardzo ładne ilustracje i historie, które spodobają się każdemu dziecku. Przykładowo w części Jadzia Pętelka idzie spać, mama szuka najróżniejszych sposobów, aby ułatwić Jadzi zasnąć. Znajduje jej leniwca, wymyśla historyjkę o paluszkach i masuje małe nóżki.

W tej serii posiadamy tylko: Jadzia Pętelka Idzie Spać oraz Jadzia Pętelka Idzie na spacer, ale już planujemy zakup pozostałych, ponieważ tak nam wszystkim się spodobały. Pozostałe części w tej serii to: Jadzia Pętelka nie odda łopatki, Jadzia Pętelka mówi czułe słówka, Jadzia Pętelka robi siku, Jadzia Pętelka zostaje z nianią, Jadzia Pętelka piecze pierniki oraz nowość Jadzia Pętelka bierze kąpiel. Poniżej linki do wszystkich części, aby ułatwić Wam porównanie cen w najlepszych księgarniach.

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka Idzie Spać

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka Idzie na spacer

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka nie odda łopatki

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka mówi czułe słówka

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka robi siku

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka zostaje z nianią

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka piecze pierniki

Sprawdź najlepszą ofertę na Jadzia Pętelka bierze kąpiel


Szym Pansik ma zły humor (miękka oprawa)

Kolejną propozycją jest nietypowy Szym Pansik – urocza małpka, która akurat ma zły humor. Ta bardzo ładnie zilustrowana książeczka, przedstawia dzień z życia małego szympansika. Ten obudził się w złym humorze i nie do końca potrafi sobie z tym poradzić. Inne zwierzątka, w tym przyjaciel Norman sugerują mu, aby się uśmiechnął, by skakał, bawił się z nimi, ale on wcale nie ma na to ochoty. W końcu dochodzi do wniosku, że zły humor to całkiem normalna rzecz i każdemu może przytrafić się gorszy dzień. To lektura, która uczy umiejętności społecznych i radzenia sobie z trudnymi emocjami. Książeczka czytana z odpowiednią intonacją bardzo ciekawiła naszą córkę, a nawet śmiała się podczas lektury do rozpuku. Z tej serii można znaleźć jeszcze: Szym Pansik ma własne zdanie oraz Szym Pansik nie śpi całą noc i już niedługo z pewnością również one trafią do naszej biblioteczki.

Sprawdź najlepszą ofertę na Szympansik ma zły humor

Sprawdź najlepszą ofertę na Szympansik ma własne zdanie

Sprawdź najlepszą ofertę na Szympansik nie śpi całą noc


Wilk, który się zgubił (miękka oprawa)

Wilk, który się zgubił to jedna z kilku ksiązeczek pisanych rymem, opowiadających bardzo ciekawą historię z morałem. Piękne ilustracje zachęcą każdego malucha, by wysłuchał opowieści do samego końca. To piękna opowieść, ze świetnym poczuciem humoru i genialnymi rymami, dlatego też czyta się ją z przyjemnością. Jak sam tytuł wskazuje, młody i dzielny wilczek odłącza się od stada i gubi gdzieś pośród zimowych szczytów. Samotny wilczek próbuje odnaleźć swoją rodzinę, ale nie udałoby mu się to gdyby nie spotkał fantastycznych przyjaciół po drodze. Warto czasami skorzystać z pomocy innych. W tej serii znajdziecie również: Wiewiórki, które nie chciały się dzielić, Wieloryb, który chciał więcej, Mysz, która chciała być lwem oraz Koala, który się trzymał.

Sprawdź najlepszą ofertę na Wilk, który się zgubił

Sprawdź najlepszą ofertę na Wiewiórki, które nie chciały się dzielić

Sprawdź najlepszą ofertę na Wieloryb, który chciał więcej

Sprawdź najlepszą ofertę na Mysz, która chciała być lwem

Sprawdź najlepszą ofertę na Koala, który się trzymał


Ale kupa! Co masz w pieluszce? (miękka oprawa)

Planujesz odpieluszkować swojego malucha? Ta książeczka Ci w tym pomoże. Ale kupa! Co masz w pieluszce? to bardzo ładnie zilustrowana, prosta książeczka opowiadająca o myszce, która napotyka na swojej drodze kilka zwierzątek. Każde z nich posiada w swojej pieluszce jedyną w swoim rodzaju kupkę. Nasz maluch dzięki otwieranym okienkom może zajrzeć do każdej pieluszki. Na koniec okazuje się, że myszka ma pustą pieluszkę, ponieważ skorzystała już z nocnika. Zaciekawione zwierzątka też tak chcą. Żałuję tylko, że otwierane okienka są słabej jakości i trzeba być przy nich bardzo ostrożnym.

Sprawdź najlepszą ofertę Ale kupa! Co masz w pieluszce?


Feluś i Gucio Poznają Emocje (twarda oprawa)

Niesamowita książeczka ze świetnymi ilustracjami o najważniejszych emocjach, z którymi spotyka się każdy maluch. Znajdziemy tu pozytywne emocje takie jak szczęście, ciekawość, radość oraz przyjaźń, a także te mniej przyjemne jak: wstyd, zniecierpliwienie, nuda, smutek i strach. Każda strona to inna emocja, z którą spotykają się nasi sympatyczni bohaterowi Feluś i Gucio. To bardzo ważna książka, dla każdego rodzica i jego pociechy. Mały czytelnik podczas lektury znajdzie się w wielu dobrze znanych mu codziennych sytuacjach i uświadomi sobie, jak działają poszczególne emocje i że wcale nie są czymś złym. Na początku książki znajdziemy również krótki poradnik dla rodziców. W tej serii znajdziemy również Feluś i Gucio idą do przedszkola oraz Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować.

Sprawdź najlepszą ofertę na Feluś i Gucio poznają emocje

Sprawdź najlepszą ofertę na Feluś i Gucio idą do przedszkola

Sprawdź najlepszą ofertę na Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować


Rok w Lesie (twarda oprawa)

Tej książki się nie czyta. Tę książkę się opowiada. Rok w Lesie to fantastyczna propozycja dla maluchów i rodziców. Na każdej stronie znajdziemy jeden miesiąc z leśnego życia i cały ogrom zwierzątek. Obserwujemy ich zachowania na przestrzeni całego roku. Wilki, niedźwiadek, pan leśniczy, lisy, mrówki, żaby, łoś i wiele, wiele innych zwierzątek. Jak się bawią, kiedy śpią, co jedzą? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi podczas „lektury”.

Emilia Dziubak ilustrując tę pozycję, dokonała kawał świetnej roboty. Zarówno rodzic, jak i dziecko oglądają książkę z wielkim zachwytem, szukają poukrywanych zwierzątek i opowiadają sobie, co one robią. Dodatkowo na pierwszych stronach mamy opisane każde zwierzątko, a na końcu książki znajdziemy ciekawą ilustrację do zabawy. Rok w Lesie to unikatowa propozycja, którą warto mieć w swojej kolekcji. My już planujemy zakup kolejnej części, a mianowicie Rok w Krainie Czarów.

Sprawdź najlepszą ofertę na Rok w lesie

Sprawdź najlepszą ofertę na Rok w krainie czarów


Portrety (twarda oprawa)

Portrety to bardzo nietypowa książeczka dla maluszka. Traktuje ona o kocie, który zapragnął zostać malarzem. Jednak czy pędzel to narzędzie, którym kot posługuje się jak prawdziwy artysta? Tytułowe portrety zamawiają u niego najróżniejsze zwierzątka, ale chyba nie do końca są zadowolone z pracy malarza. Książeczka z artystyczną kreską, świetnymi rymami i niezwykłym poczuciem humoru. Brawa dla autorki Doroty Gellner. Nawet dorośli czytając tę książeczkę, śmieją się pod nosem.

Sprawdź najlepszą ofertę Portrety


Bonus: Babo Chce (miękka oprawa)

A na dokładkę książeczka Babo chce, która zrobiła u nas furorę w ostatnich dniach. Mimo że ilustracje i treść nie wydają się dla nas rodziców ciekawe, to dziecko jest zachwycone prostą opowieścią, którą znajdziemy na stronicach tej lektury o wesołej rodzince. Bohaterem tej książeczki jest Babo, który jeszcze nie mówi, ale umiejętnie wskazuje palcem, gdzie chce się udać. Maluchy wyruszają zatem na niebezpieczną wyprawę do lasu, a tam spotykają dziki, po czym uciekają w popłochu z powrotem do domu. Z opisu wydawcy: „Wózek jedzie. Turli-turli, tur-tur-tur. A tam kto? A tam co? Łosie, mrówki, jagody i jeszcze… Chrum-chrum! Czmychu-myk! A po wielkiej przygodzie przyjemnie wrócić do pachnącego ciastem domu.” Warto dać tej pozycji szansę, a być może zaskoczy u Was tak jak i u nas. Z tej serii znajdziemy jeszcze: Binta Tańczy i Lalo gra na Bębnie.

Sprawdź najlepszą ofertę na Babo chce

Sprawdź najlepszą ofertę na Binta tańczy

Sprawdź najlepszą ofertę na Lalo gra na bębnie


Sprawdź także:

Top 20 gier planszowych dla dzieci w duchu pedagogiki Montessori

TOP 20 – najlepsze gry planszowe dla dzieci 2020

Top gier kooperacyjnych dla dzieci

Top 25 – gry planszowe dla dzieci pomocne w nauce matematyki

Do zobaczenia za rok! A wcześniej dajcie znać w komentarzach, jakie książeczki sprawdziły się u Was.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *