Recenzje

Recenzja #933 Spy Guy: Junior – Zwierzaki

Pomóżcie schwytać złoczyńcę, zanim ten złapie wszystkie zwierzaki świata i zamknie je w swoim prywatnym ogrodzie zoologicznym! Spy Guy: Junior – Zwierzaki to kolejna edycja wspaniałej gry dla dzieci, w której gracze wspólnymi siłami starają się wypatrzeć na ponadmetrowej planszy wszystkie szczegóły! Czy uda Wam się dogonić złodzieja?

Wydawnictwo gry Spy Guy: Junior – Zwierzaki: Trefl

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Trefl. Nie miało to wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl


Mieliście okazję zagrać w grę Spy Guy? To jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza gra polegająca na wyszukiwaniu elementów na planszy pod presją czasu. Jest to gra kooperacyjna, więc wszyscy gracze bawią się wspólnie i starają się dogonić złodzieja, który w błyskawicznym tempie zbliża się do mety. Rozgrywka wcale nie jest taka prosta, gdyż obrazki są dobrze poukrywane i niejednokrotnie trzeba porządnie wytężyć wzrok i jednocześnie wykazać się sporym refleksem! My bardzo lubimy wracać do tej gry, gdyż wystarczy rozłożyć (ogromną!) planszę i od razu można przystąpić do rozgrywki! Gra Spy Guy otrzymała już kilka wersji, a od teraz cieszy również najmłodszych graczy (i najstarszych!), w której mamy nieco większe obrazki do odszukania, a przede wszystkim – urocze zwierzaki!

Spy Guy: Junior – Zwierzaki to gra zajmująca dość duże, wypełnione po brzegi opakowanie. Bardzo podoba m się oprawa kolorystyczna gry, która jest wyjątkowo jasna i wesoła. Tym razem również otrzymujemy planszę, składającą się z kilku mniejszych elementów do samodzielnego złożenia. Gotowa plansza prezentuje się fantastycznie i tworzy prawdziwą krainę pełną ślicznych zwierzaków! Gra jest bardzo ładnie wykonana, elementy są dobrze spasowane i nie odstają od stołu. Również karty są dobrej jakości i bez problemu wytrzymują intensywne rozgrywki najmłodszych. W opakowaniu znajdziemy również klepsydrę oraz dobrze napisaną, krótką instrukcję. Oprócz zasad gry umieszczono w niej obrazki i opisy wszystkich zwierzaków, które możemy spotkać podczas rozgrywki, gra pełni więc również funkcję edukacyjną.

W porównaniu do poprzednich wersji gry zasady rozgrywki nie uległy zmianie. Nadal wcielamy się w detektywa Spy Guya (znanego z Rodziny Treflików) i próbujemy pokonać złego Doktora Moritza. Na początku rozgrywki ustawiamy figurki w odpowiednich miejscach w zależności od liczby graczy i jesteśmy gotowi by rozpocząć zabawę! W zależności od tego ile ukrytych obrazków uda nam się znaleźć w danej rundzie, o tyle pół możemy przestawić naszego bohatera. Doktor Moritz porusza się o liczbę kroków wskazaną na karcie, którą dobraliśmy. Muszę przyznać, że porusza się on dość szybko, musimy więc uważnie przypatrywać się planszy i wykazać się nie lada spostrzegawczością, żeby go wyprzedzić. W tej wersji gry jest to co prawda nieco łatwiejsze, ale i tak dość wymagające, szczególnie dla najmłodszych.


Spy Guy: Junior – Zwierzaki to gra, którą szczególnie pokochała moja najmłodsza, 4-letnia córka. Poprzednie wersje gry były dla niej jeszcze nieco zbyt trudne i niekiedy miała problem z odszukaniem wszystkim obrazków na czas. W tej wersji gry obrazki są nieco większe, a plansza jest niesamowicie kolorowa i pełna sympatycznych zwierzaków. Nawet moje starsze córki chętnie zasiadają do zabawy z młodszą siostrą i wspólnie z nią wyszukują wszystkie szczegóły. Plansza jest długa, więc nadal stanowi dla dzieci spore wyzwanie, podczas którego muszą wykazać się sporą spostrzegawczością i refleksem. Gra świetnie ćwiczy koncentrację, a dzieciaki są mocno zmotywowane, żeby uratować wszystkie zwierzaki.

Co więcej, muszę przyznać, że Spy Guy: Junior – Zwierzaki przypadło do gustu także moim rodzicom, którzy w tę wersję grają z wnukami o wiele chętniej! Plansza jest bardziej czytelna i starsze osoby mogą na niej cokolwiek dostrzec. Dodatkowo jest to rozgrywka kooperacyjna, co dziadkowie zwykle przyjmują z ogromną ulgą. Myślę, że to idealna gra rodzinna, do pogrania z rodzeństwem, czy właśnie ze starszymi członkami rodziny, która doskonale łączy pokolenia i zapewnia świetną zabawę!


Podsumowując, gra Spy Guy: Junior Zwierzaki to jedna z naszych ulubionych gier dla dzieci. Zarówno ta wersja gry, jak i poprzednie sprawiają nam zawsze dużo radości i zapewniają udaną zabawę. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami i emocjonującą rozgrywką polegającą na wyszukiwaniu obrazków pod presją czasu. Rozgrywka ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Dodatkowo gra jest bardzo ładnie wykonana i świetnie sprawdza się jako prezent, co niejednokrotnie udało mi się już sprawdzić. Polecamy!


  • bardzo ładne wykonanie,
  • emocjonująca rozgrywka,
  • śliczna, długa plansza pełna szczegółów i zwierzaków,
  • proste zasady gry,
  • ćwiczy spostrzegawczość i refleks,
  • łączy pokolenia.
  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Więcej o grze na Planszeo

Jeśli doceniasz naszą pracę i zaangażowanie albo po prostu podoba Ci się nasz portal i to, co robimy, to możesz nas wesprzeć niewielką kwotą – za co bardzo dziękujemy!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *