Recenzje

Recenzja #923 Mali Hokus i Pokus, Kotki & Smoki, Mali rycerze

Już są! Najnowsze komiksy z uwielbianej przez dzieci serii gier książkowych. Wybierz swojego bohatera i wyrusz na wspaniałą przygodę. Podejmuj decyzje, rozmawiaj z napotykanymi postaciami, rozwiązuj łamigłówki i przede wszystkim świetnie się baw podczas czytania!

Wydawnictwo komiksów: FoxGames

Liczba graczy: 1

Wiek: 6+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Nie miało to wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Zdjęcia do recenzji gry zostały wykonane na macie od Playmaty.pl

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl


Nasza domowa biblioteczka z komiksami paragrafowymi cały czas się powiększa, a my jesteśmy zachwycone, że nasza ulubiona seria komiksów dla najmłodszych jest kontynuowana i pojawiają się w niej kolejne wspaniałe pozycje! Pomimo iż te komiksy przeznaczone są raczej dla młodszych czytelników, u nas każdy komiks jest czytany po kolei przez każdego członka rodziny. Nasza najmłodsza czytelniczka co prawda wymaga jeszcze lektora w postaci mamy lub taty, ale świetnie sobie radzi w kierowaniu swoją postacią, w rozwiązywaniu łamigłówek i w wyszukiwaniu najprzeróżniejszych przedmiotów. Zapraszamy dzisiaj do recenzji komiksów: Mali Rycerze: Dyplom, Kotki & Smoki: Przebudzenie wulkanu oraz Mali Hokus i Pokus: Burza i grzyby.

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym w ogóle są komiksy paragrafowe. To książki, których nie czytamy tak, jak zwykłych komiksów strona po stronie, ale „skaczemy” po różnych kadrach i sami wybieramy, jak potoczy się fabuła. Podczas czytania możemy natrafić na najprzeróżniejsze zadania do wykonania (a właściwe rozwiązania pokierują nas do kolejnych kadrów), możemy również wyszukiwać poukrywane przedmioty, które następnie możemy zaznaczać w odpowiednich miejscach w książce lub na wydrukowanej karcie.

Mali Hokus i Pokus: Burza i grzyby

Komiksy paragrafowe to idealne książki dla dzieci, zarówno tych, które kochają czytać, jak i tych, które trzeba do tego zachęcać… Poszczególne kadry nie mają zbyt wiele tekstu, a czcionka jest wyjątkowo czytelna. Oczywiście książki można czytać również wspólnie z dzieckiem i razem przeżywać przygody bohaterów. Komiksy te nie tylko sprawiają, że dziecku podoba się czytanie, ale przy okazji wspierają naukę logicznego myślenia oraz rozwijają spostrzegawczość. Bardzo podoba mi się w nich również fabuła, w której nie ma nic strasznego, jest natomiast wiele zabawnych sytuacji, które sprawiają, że dziecko (i rodzic) mogą wybuchnąć śmiechem.

Mali Rycerze: Dyplom

Warto również wspomnieć, że to bardzo ładnie wydane książki, które wykonano z dużą starannością. Są dość cienkie (każda to około 80 stron), ale dzięki temu nie są ciężkie i świetnie sprawdzą się jako książki, które można ze sobą wszędzie zabrać, na przykład na przerwę do szkoły, poczekalni, czy też do samolotu. Zastanawiacie się, który komiks wybrać? Poniżej przedstawimy Wam pokrótce opis każdej przygody.

Kotki & Smoki: Przebudzenie wulkanu

Mali Rycerze: Dyplom to komiks paragrafowy, w którym wcielimy się w młodych łowców przygód, którzy pragną zostać rycerzami! Każde z dzieci ma swoją mocną stronę: Sara potrafi otwierać każdy zamek, a Natan jest świetnym pływakiem. Dzieci mają za zadanie znaleźć trzy elementy rycerskiego ekwipunku. Nie będzie to wcale takie łatwe, a po drodze czeka ich mnóstwo przygód! Podczas rozgrywki warto szukać ukrytych przedmiotów, które następnie odblokują specjalne misje do wykonania! Fabuła komiksu jest wspaniała, a wersja dla młodszych dzieci podoba mi się zdecydowanie bardziej niż pierwowzór dla starszaków.

Zwróćcie uwagę na kolorowe zakładki, które pomagają dzieciom w wyszukiwaniu kadrów…

Mali Hokus i Pokus: Burza i grzyby to komiks, w którym możemy wcielić się w jednego z dwójki bohaterów. Hokus i Pokus to uczniowie wyjątkowej szkoły, w której dzieci uczą się, jak zostać mistrzami magicznych zwierzątek- bajkonów! Te urocze stworzenia to na Ślimaklej, Kameleochwytacz i Wrzeszczoperz. Każde z nich ma inne umiejętności, które można wykorzystać podczas przygody. Hokusa i Pokus możecie znać z innego komiksu, gdzie przeżywają odrobinę trudniejsze przygody. Podczas rozgrywki możecie zdecydować, czy chcecie grać jako Pokus, której zadaniem będzie zbadanie sprawy znikających grzybów w Królestwie Tysiąca i Jednej Nocy, czy jako Hokus, który poszukuje Dorotki w Krainie Chmur. Oprócz tego podczas zabawy będziemy szukać różnych przedmiotów, a także zdobywać przyjaciół! W grze spotkamy mnóstwo postaci znanych z różnych bajek, na przykład Aladyna.

Kotki & Smoki: Przebudzenie wulkanu to już kolejny komiks z przygodami uroczego i niezwykle odważnego kociaka Mo. Tym razem nasz bohater wyrusza na niebezpieczną wyprawę do wnętrza wulkanu. Tam czeka go spotkanie z tajemniczym Smokiem Lawy, który pragnie zniszczyć całą wyspę. Zadaniem Mo jest dotarcie do smoka i powstrzymanie jego niecnych zamiarów. Po drodze Mo czeka mnóstwo przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji… Mo musi zdobywać pożywienie (polegające na wyszukiwaniu jego smakołyków w kadrze), znaleźć różne sekretne przejścia, może nawet walczyć i spać! Dodatkowo ma do wykonania dwie misje: odnalezienie magicznych kwiatów oraz odnalezienie zaginionych kociaków.

Nowe komiksy dla najmłodszych od wydawnictwa FoxGames, czyli Mali Rycerze: Dyplom, Kotki & Smoki: Przebudzenie wulkanu oraz Mali Hokus i Pokus: Burza i grzyby to idealne książki dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grami paragrafowymi. Komiksy są niezwykle sympatyczne, a bohaterowie przeżywają wspaniałe przygody, które z pewnością wciągną młodych czytelników. Dzieci mogą same dokonywać wyborów, a podczas czytania mogą natknąć się na różnorodne łamigłówki i ukryte skarby, których znalezienie daje sporo satysfakcji. Bardzo polecamy!


  • zachęcają dzieci do czytania książek,
  • ciekawa, wciągająca fabuła,
  • ćwiczą spostrzegawczość,
  • można czytać je wielokrotnie i zawsze znaleźć coś nowego,
  • ćwiczą logiczne myślenie (łamigłówki!),
  • idealne dla młodszych czytelników,
  • uczą empatii, pokazują jak rozwiązywać problemy.
  • brak.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa

Więcej o grze na Planszeo

Jeśli doceniasz naszą pracę i zaangażowanie albo po prostu podoba Ci się nasz portal i to, co robimy, to możesz nas wesprzeć niewielką kwotą – za co bardzo dziękujemy!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *