Recenzja #577 Kalinka i Chojrak, Kotki i Smoki – nowe komiksy paragrafowe dla dzieci!

Chyba każdy rodzic marzy o tym widoku… zaczytany kilkulatek z nosem w książce zamiast w telefonie. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek! Spróbuj podsunąć dziecku komiksy paragrafowe, a zobaczysz, co się stanie. Oto Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki!


Informacje o grze

Wydawnictwo komiksów Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki: FoxGames

Liczba graczy: 1

Wiek: 6+Dzięki Wydawnictwu FoxGames komiksy paragrafowe odkryłam już jakiś czas temu. Od razu zachwyciłam się tą wówczas nową dla mnie formą zabawy – połączeniem książki z grą. Ha, nawet mój mąż, który niezbyt lubi grać się wciągnął! Pomyślałam, że nasze córki również mogłyby spróbować i szybko zaopatrzyłam się w Rycerzy, później w Hokus i Pokus, a już całkiem niedawno w Łowczynię Potworów. Wszystkie okazały się u nas hitem, a dziewczyny wracają do nich z chęcią co jakiś czas.

Z komiksami mieliśmy jednak jeden mały problem… zbyt małą czcionkę dla początkujących czytelników. Młodsza córka niestety musiała liczyć na siostrę. Aż tu nagle… pojawiły się DWA nowe komiksy i to specjalnie przystosowane dla młodszych dzieci! Chcecie sprawdzić, dlaczego Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki są takie wyjątkowe? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją!


Recenzja

Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki to przepięknie wydane książki, które zdecydowanie warto mieć w swojej kolekcji! Zadbano w nich o każdy najmniejszy szczegół. Zarówno format, wielkość liter, jak i świetne kolorowe zakładki, które ułatwiają poruszanie się po kadrach i ułatwiają czytanie początkującym czytelnikom. Kalinka i Chojrak to pierwsza książka, którą moja (prawie) 7-latka przeczytała sama od początku do końca! A to o czymś świadczy, gdyż w domu mamy naprawdę potężny księgozbiór.

Książki są przepięknie zilustrowane i bogate w szczegóły. Kalinka i Chojrak jest odrobinę bardziej cukierkowa, ale w niczym to nie przeszkadza i serdecznie polecam ją również chłopcom! Przygoda jest wciągająca, a Kalinka wcale nie zachowuje się jak typowa księżniczka! To bohaterka z krwi i kości, która wzięła sprawy w swoje ręce i samodzielnie (no, może z pomocą kotka Chojraka) ucieka z wieży. Z kolei Kotki i Smoki to opowieść o odważnym Mo, który rusza na poszukiwania smoka Cukrasa… Czy uda mu się pokonać bestię? Sprawdźcie sami, mnie i dziewczynom zakończenie bardzo przypadło do gustu!

Oba komiksy są doskonałe i oba serdecznie polecam. Nie są to komiksy do przejścia „na raz”, obie córki co chwila do nich wracają, szukając nowych ścieżek i przedmiotów dla swoich bohaterów. Rozwiązują zagadki w kadrach, wyszukują poukrywane owoce… Nie są to książki bez morału i z nieprzemyślaną fabułą. Są mądre, uczą współpracy, odwagi i szlachetności. BARDZO POLECAM!


Czy komiksy sprawdzą się dla starszych dzieci?

Tak! Nawet 10-latki będą się przy nich świetnie bawić. Nie są to infantylne historyjki, a bohaterowie są wyraziści i budzący sympatię.

Podsumowanie

Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki to fantastyczne komiksy paragrafowe. Nie przegapcie ich, bo będziecie żałować! Wartościowe historie, zapierające dech w piersiach grafiki, piękne wykonanie. Idealne, jeśli chcecie zachęcić dzieci do czytania.


Mocne Strony:

  • piękne wykonanie,
  • większy format i litery od poprzednich komiksów dla dzieci,
  • kolorowe zakładki ułatwiające poruszanie po książce,
  • wartościowa fabuła,
  • zachęcają do czytania,
  • pozwalają zagłębić się w świat.

Słabe Strony:

  • Brak, bierzcie póki są!

Przydatne linki:

Kotki i Smoki najtaniej kupisz tutaj

Kalinkę i Chojraka najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo FoxGames. Bardzo dziękujemy!

foxgames

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *