Recenzje

Recenzja #555 Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa!

Już maluchy mogą grać w planszówki! Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa! to idealna propozycja nawet dla 2-latków! Ciekawe warianty gry to nauka i zabawa w jednym, a dzięki zwiększającemu się poziomowi trudności gra rośnie razem z dzieckiem. Tym razem najmłodsi poznają zwierzęta oraz ich odgłosy, a także poćwiczą refleks i spostrzegawczość.


Informacje o grze

Autor gry Pierwsza Gra Miau!Hau!Kwa!: Łukasz Woźniak

Wydawnictwo: Egmont

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut

Wiek: 2+Przegląd elementów

Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa! zajmuje średniej wielkości kwadratowe pudełko. Okładka jest estetyczna, z minimalistyczną grafiką pingwina. Bardzo podoba mi się takie eleganckie wydanie, po którym od razu widać tematykę gry. Tym razem (Miau! Hau! Kwa! jest kolejną pozycją z serii Pierwsza Gra) najmłodsi będą poznawać dźwięki, jakie wydają zwierzęta, a także będą przyporządkowywać je do właściwych obrazków.

Żetony ze zwierzakami są bardzo porządnie, wręcz pancernie wykonane. Nawet małe, niezbyt ostrożne rączki sobie z nimi poradzą i ich nie uszkodzą. Grafiki na żetonach są czytelne, bez zbędnych ozdobników, dzięki czemu dzieci nie będą miały wątpliwości, o jakie zwierzęta chodzi.

Figurka pingwina jest duża, drewniana i świetnie prezentuje się na stole. Dodatkowo łatwo ją złapać i co najważniejsze dzięki swoim rozmiarom jest stabilna i nie tak łatwo ją przewrócić w ferworze zabawy.

Instrukcja jest szczegółowa i przedstawia różne warianty gry. W najłatwiejszy mogą zagrać już 2-latki, trudniejsze spodobają się również starszym dzieciom.


Recenzja

Pierwsza gra Miau! Hau! Kwa! idealnie nadaje się na pierwszą grę planszową dla dziecka. Jest pięknie wykonana, ma proste zasady, które można modyfikować, posiada bezpieczne dla najmłodszych elementy i… jest o zwierzętach, a jak wiadomo to ulubiony temat wielu maluchów.

Rozgrywka sprawiła nam wiele przyjemności, a po zabawie z 2,5-latką, która padła zmęczona zabawą zagrałam z 6 i 8-latką i również bawiłyśmy się świetnie. Wydawanie odgłosów zwierząt było niekiedy bardzo zabawne, dziewczynom szczególnie spodobało się naśladowanie hieny. Zaawansowane warianty gry wymagają umiejętności szybkiego przeliczania małych liczb i świetnie trenują spostrzegawczość i koncentrację.

Gra ma bardzo proste zasady i dzięki niej można uczyć dziecko wielu przydatnych umiejętności, przykładowo czekania na swoją kolej. Bardzo się cieszę, że Miau! Hau! Kwa! pojawiła się w naszej kolekcji i będą polecać ją rodzicom pytającym o pierwsze gry.

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób przekazywania wiedzy. Warto grać z dziećmi w gry planszowe, dzięki czemu rozwijamy ich umiejętności, a co najważniejsze spędzamy wspólnie czas.

Sprawdźcie również inną świetną grę dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont: Ratuj Króliczki


Mocne Strony:

  • staranne wykonanie,
  • ciekawe warianty gry,
  • ćwiczy percepcję słuchową,
  • trenuje spostrzegawczość,
  • proste zasady gry.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Egmont. Bardzo dziękujemy!

egmontpolska

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *