Recenzje

Recenzja #826 Smart Games: Park Safari Jr

Park Safari Jr to nowa gra-zabawka logiczna ze znanej i cenionej serii Smart Games. Tym razem wcielimy się w fotografa, którego zadaniem będzie przygotowanie odpowiednich zdjęć zwierząt i scenografii. Nie będzie to jednak takie proste, gdyż na naszej drodze staną różne przeszkody.


Informacje o grze Park Safari Jr

Autor gry Park Safari JrRaf Peeters

Wydawnictwo: Iuvi Games

Liczba graczy: 1

Wiek: 3+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Iuvi Games. Wydawnictwo Iuvi Games nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Recenzja

Park Safari Jr to pierwsza nasza gra z serii Smart Games. Bardzo żałujemy, że tak późno poznajemy ten typ gier logicznych, ale nic straconego, bo wybór dla dzieci w każdym wieku jest przeogromny. Zresztą już zainteresowaliśmy się Czerwonym Kapturkiem. Wracając jednak do tematu. Park Safari Jr to gra logiczna przeznaczona dla pojedynczego gracza. W średniej wielkości pudełku zamknięto plastikowy wybieg dla zwierząt z charakterystycznymi elementami, które możemy znaleźć na prawdziwym safari. Plansza została skonstruowana w taki sposób, aby można było tam umieścić 4 zwierzątka i żeby mogły się one poruszać po określonych ścieżkach.

Cała zagadka polega na tym, że każde zwierzątko ma inny kształt podstawy, którą można umieścić tylko w jednym określonym dla niej miejscu. Co więcej, zwierzęta różnią się kształtem i tak też dwie żyrafy nie będą mogły przejść przez drzewa, czy też tęczę. Słoń jest szeroki, więc nie przejdzie przez skały ani trawy. Z kolei lew nie może przejść przez środek planszy, gdzie znajduje się jezioro, ponieważ nie może wykonać skrętu.

Duże walory edukacyjne, uczy cierpliwości.

Zadaniem gracza jest włożenie odpowiednich zwierzątek do odpowiednich otworów i znalezienie drogi do miejsca, w którym będzie możliwy kadr widoczny na kartach. Mamy w sumie 60 zagadek o rosnącym poziomie trudności. Dodatkowo możemy sobie całość skomplikować ustawiając wszystkie zwierzątka na planszy, bo będą się wtedy wzajemnie blokowały. Park Safari Jr to nie tylko bardzo ciekawy temat i fantastyczne wykonanie, ale również gwarancja zabawy pełnej emocji i logicznego myślenia. To tytuł, który rozwija wyobraźnie, wspomniane przed chwilą logiczne myślenie, uczy kształtów i kolorów. Jeśli chodzi o naszą córkę Weronikę, która ma 4 latka, to z pewnością potrenuje ona cierpliwość i radzenie sobie ze złością, kiedy jej coś nie wychodzi. Jedyne uwagi jakie mam do tej ciekawej zabawki, to fakt, że czasami zwierzątka nie przesuwają się tak płynnie jak chciałoby tego dziecko, ale to być może jedynie nasz problem.

Zobaczcie sami, jak ciekawa jest to gra:

Fotografować każdy może…

Park Safari Jr z serii Smart Games to bardzo ciekawy produkt edukacyjny, który ma szansę spodobać się każdemu dziecku. Przecież nasze pociechy lubią się fotografować i pozować do zdjęć, a taki jest właśnie temat przewodni tego tytułu. I spokojnie, 60 przygotowanych zadań starczy na naprawdę długo. Do tego zwierzątka są solidnie wykonane i dlatego mogą posłużyć do innych zabaw. Idealna gra dla prezent, która będzie bawić nie tylko 3 latków, ale również nieco starsze dzieci. Zresztą rodzice i dziadkowie, też mogą spróbować swoich sił. Polecamy!


Mocne Strony:

  • mocne walory edukacyjne,
  • uczy kształtów, kierunków,
  • trenuje cierpliwość,
  • fantastycznie wykonana,
  • aż 4 poziomy skomplikowania, które możemy sobie jeszcze bardziej utrudnić.

Słabe Strony:

  • momentami dzieci mają problem z przesuwaniem figurek zwierząt.

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *