Recenzje

Recenzja #757 Dixit: MNK

Dixit: MNK to kolejny dodatek do niesamowicie popularnej gry Dixit, która jest z jedną z najczęściej kupowanych gier planszowych! Tym razem przeniesiemy się do świata dzieł sztuki, gdyż dodatek powstał przy współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie. Gotowi sprawdzić, co z tego wyszło?


Informacje o grze

Autor gry Dixit: MNK: Jean-Louis Roubira

Wydawnictwo: Rebel

Liczba graczy: 3-6

Czas gry: 30 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Rebel. Wydawnictwo Rebel nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plZnacie Dixit? Jeśli nie to zacznijcie zabawę od podstawowej wersji gry. Jeśli natomiast szukacie ciekawego dodatku rozszerzającego rozgrywkę, a nie samodzielnej gry to trafiliście doskonale! Dixit: MNK to kolejny już dodatek, z którego karty można wykorzystać w podstawce. Sprawdzi się idealnie do odświeżenia rozgrywki i wprowadzi nowe niesamowite karty z ilustracjami. Ale sprawdźcie sami…

Co znajdziemy w pudełku?

Oczywiście karty! Ale nie byle jakie karty, a karty niesamowicie działające na wyobraźnię! Wszystkie ilustracje, które zostały użyte w tym dodatku, pochodzą z dzieł sztuki, które możemy podziać na własne oczu w Muzeum Narodowym w Krakowie. To zarówno dzieła polskich, jak i zagranicznych twórców, które Muzeum ma w swojej kolekcji.

W zgrabnym opakowaniu (które również jest przepięknie ilustrowane zarówno z zewnątrz, jak i w środku) znajdziemy aż 84 karty. Wszystkie są oczywiście identycznych wymiarów i mają takie same rewersy jak karty z podstawowej wersji gry. Dzięki temu można bez problemu je połączyć i cieszyć się wzbogaconą rozgrywką.

Recenzja

Myślę, że Dixit to gra, w którą każdy powinien, chociaż przynajmniej raz w życiu zagrać. To gra niesamowicie wpływająca na wyobraźnię, prosta, lecz wspaniała w tej swojej prostocie, gdyż porusza naszą duszę. Dzięki niej możemy lepiej poznać współgraczy i siebie, gdyż te same karty mogą w zależności od konkretnego gracza przynieść różne skojarzenia.

Dixit: MNK to wspaniały dodatek, gdyż dodatkowo łączy zabawę z edukacją. Obrazy, które wykorzystano do zilustrowania gry, zdecydowanie warto poznać i „wprowadzić na salony”. O istnieniu większości z nich nie miałam nawet pojęcia! Na szczęście w pudełku znajdziemy krótki przewodnik, a każda karta jest dokładnie opisana, dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej na jej temat. Cieszę się, że grając w rodzinną grę, mogę pokazać dzieciom wspaniałe dzieła sztuki, które staną się już dla nich znane i rozpoznawalne.

Nowymi kartami gra się bardzo przyjemnie i idealnie sprawdzają się przy wymyślaniu skojarzeń. Cieszę się, że mam ten dodatek w swojej kolekcji, myślę, że to Must Have dla fanów gry! Dodatkowo polecam zrobić sobie wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie, my się tam wkrótce wybieramy. Ciekawa jestem, jakie wrażenie zrobią na nas obrazy „na żywo”.


Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *