Recenzja #526 Magia Bożego Narodzenia

Wprowadź najmłodszych w świąteczny nastrój! Magia Bożego Narodzenia to familijna gra planszowa, dzięki której dowiecie się więcej o narodzinach Jezusa i spędzicie czas w rodzinnym gronie, świetnie się razem bawiąc!


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Magia Bożego Narodzenia: Familium.pl

Czas gry: 30-60 minut

Wiek: 5+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Familium.pl. Wydawnictwo Familium.pl nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plDo tej pory nie mieliśmy w kolekcji gry o Bożym Narodzeniu… Niestety na rynku gier planszowych nie ma zbyt wielu gier o świętach, a szkoda, bo to bardzo wdzięczny temat i co roku przeszukuję Internet z nadzieją, że w TYM roku coś się jednak ukazało. Jakie było moje szczęście, gdy okazało się, że TAK, jest! Oto Magia Bożego Narodzenia, czyli rodzinna gra o świątecznej wędrówce! Zapraszamy do naszej recenzji.


Przegląd elementów

Jeśli zastanawiacie się, czy Magia Bożego Narodzenia dobrze sprawi się jako prezent, to odpowiedź brzmi TAK. Gra jest bardzo ładnie wydana, zajmuje duże, ślicznie zilustrowane pudełko z grafiką, która od razu wprowadzi świąteczny klimat. W środku opakowania znajdziemy dużą, porządnie wykonaną planszę. Myślę, że mogłaby być ona nieco mniejsza, ale z drugiej strony możliwe, że pomoże wyobrazić sobie dzieciom, jak długą drogę mieli do pokonania Maryja z Józefem…

W opakowaniu znajdziemy dwie dość duże, ładnie zilustrowane figurki. Większa będzie służyła nam jako pionek, który będzie poruszał się po planszy, a mniejsza będzie czekała na nas w stajence.

Do gry dołączono również duże, dobrej jakości karty, które są przede wszystkim czytelne. Na każdej karcie znajdziemy ciekawostkę O Bożym Narodzeniu oraz zadanie, które będą musieli wykonać gracze. Anielskie karty są nieco bardziej wymagające od zwykłych kart, które zostały podzielone na 4 kategorie (karty z kadzidłem, mirrą, złotem oraz jagniątkiem).


Zarys Rozgrywki

Na czym polega rozgrywka? Gracze dzielą się na drużyny (oczywiście możliwe są również drużyny jednoosobowe) i wspólnie starają się doprowadzić do stajenki Maryję oraz Józefa. Po drodze zbierają żetony z prezentami dla Jezusa i wykonują najprzeróżniejsze zadania. Zwykle są to kalambury (gracze sami wymyślają hasła związane z tematem), opisy, bądź rysunki.


Recenzja

Magia Bożego Narodzenia to bardzo przyjemna gra rodzinna, dzięki której możecie wspólne przygotować się do Świąt. Rozgrywka jest bardzo prosta, ale jednocześnie mocno angażująca graczy. Łączy w sobie zabawę w kalambury, rysunkowe zgadywanki, a także rozwija wiedzę ogólną (opisz wybrane miasto, narysuj dowolną rybę, przedstaw coś, co lata). Podoba mi się delikatne wprowadzenie dzieci w historię Bożego Narodzenia, przedstawienie ciekawostek i zainteresowanie dzieci biblijną historią bez nachalnego moralizatorstwa.

Podczas zabawy czuć klimat Świąt Bożego Narodzenia, już sobie wyobrażam wspólne rozgrywki przy świecach, czy świątecznych dekoracjach… Co więcej, gra jest mocno regrywalna, gdyż to sami gracze wymyślają hasła i przecież za każdym razem mogą wymyślić coś nowego! Gra nie ma określonej liczby graczy, ale myślę, że można w nią spokojnie zagrać całą rodziną, a im więcej osób tym lepsza zabawa! Może wspólna rozgrywka przy wigilijnej kolacji…?

Jedyne co mi się nie podoba w grze to dość dziwne zakończenie rozgrywki. Mianowicie wygrywa gracz bądź drużyna… która przyniosła najcenniejsze prezenty dla Jezusa. My graliśmy jednak, że prezenty dostarczyliśmy wspólne i nie było żadnych przegranych ani wygranych. Słyszałam również, że niektórym nie podoba się „Magia” w tytule gry i woleliby zobaczyć tam „Cud”. Myślę, że autorzy użyli słowa „magiczny”, jako synonim słowa „wspaniały” i chodziło im o podkreślenie wyjątkowości Bożego Narodzenia.


Podsumowanie

Magia Bożego Narodzenia to bardzo ładnie wydana gra rodzinna, która świetnie wprowadzi najmłodszych w świąteczny klimat. Rozgrywka jest bardzo prosta i liniowa, ale dzięki samodzielnemu wymyślaniu haseł przez graczy bardzo regrywalna. Podoba mi się oprawa graficzna gry oraz ciekawostki na kartach. To aktualnie najlepsza gra o Bożym Narodzeniu, jaką uda Wam się znaleźć.


Mocne Strony:

  • ładne wykonanie gry,
  • ciekawostki o Bożym Narodzeniu na kartach,
  • różnorodne zadania do wykonania,
  • wprowadza świąteczny klimat,
  • możliwość gry w większym gronie.

Słabe Strony:

  • zakończenie gry.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *