Recenzje

Recenzja #735 Co w puszczy piszczy?

Czy umiesz przekazać wiadomość za pomocą odgłosów zwierząt? W grze Co w puszczy piszczy? zadaniem graczy jest odtworzenie układu bawiących się zwierzaków i wyprzedzenie innych drużyn. Piszczcie, szczekajcie i chrumkajcie prosto po zwycięstwo!


Informacje o grze

Autor gry Co w puszczy piszczy?: Yeon-Min Jung, Gary Kim

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 2-6

Czas gry: 10 minut

Wiek: 10+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa FoxGames. Wydawnictwo FoxGames nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plCo w puszczy piszczy? to kolorowa gra stworzona przez koreańskich autorów. Jej angielski tytuł Team Team (drużyna drużyna) idealnie oddaje ducha rozgrywki. W grę zagramy bowiem jedynie w parzystym składzie, we dwie, cztery, bądź też w sześć osób. Zapraszamy do recenzji gry i zapoznania się z naszymi wrażeniami z rozgrywki.

Przegląd elementów

Co w puszczy piszczy to ciekawie prezentująca się pozycja, która na pewno przyciągnie dzieci oraz fanów słodko zilustrowanych gier o zwierzątkach (w tym mnie). Pudełko z grą jest wypchane po brzegi i zawiera całkiem sporo kolorowych elementów. Warto zwrócić uwagę, iż nie jest to standardowe, otwierane od góry pudełko, lecz wysuwana szufladka. Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie i chętnie zobaczę je w kolejnych grach.

W opakowaniu z grą znajdziemy 27 kolorowych kart celów, 12 kart dźwięków, 15 kafelków zwierząt (3 komplety), kafelek liścia, podstawkę oraz krótką instrukcję, która dobrze wyjaśnia zasady gry. Wszystkie elementy są starannie wykonane i ładnie prezentują się na stole. Kafelki wydrukowano na grubej tekturze, dzięki czemu szybko nie ulegną zniszczeniu podczas intensywnego przesuwania.

Zarys Rozgrywki

Jak sprawdzić Co w puszczy piszczy? Najpierw potrzebujemy jedną, dwie, bądź trzy dwuosobowe drużyny. Gracze z każdej z nich siadają naprzeciwko siebie. Od teraz mogą porozumiewać się jedynie za pomocą wylosowanego odgłosu któregoś ze zwierzaków.

Gracze z jednej strony stołu umieszczają w podstawce kartę celu. Siedzący po drugiej stronie wskazują natomiast dwa kafelki ze swojego zestawu i czekają na wskazówki od swojego partnera. Wydanie pojedynczego odgłosu oznacza konieczność wyboru innych kafelków, powtórzenie dźwięku to komenda do zamiany zwierzaków miejscami, a trzykrotne „piszczenie” wskazuje na ukończenie układu. W tym momencie należy jak najszybciej „zaklepać” kolorowy listek.

Recenzja

Co w puszczy piszczy? to bardzo sympatyczna gra rodzinna, która pomoże dzieciom nauczyć się współpracy. Tutaj nie wygrywa się samemu, lecz razem ze swoim kolegą, czy koleżanką, tudzież rodzicem… Gra ma bardzo proste zasady, które mieszczą się dosłownie na jednej kartce. Można wytłumaczyć je w parę chwil i cieszyć się wesołą rozgrywką! Przy grze jest bowiem dużo śmiechu, szczególnie podczas wydawania odgłosów zwierząt… Nam do gustu najbardziej przypadło „chrum” oraz „pi”.

Regrywalność jest dość spora, a karty celów występują w trzech rodzajach (zwierzęta, kolory, kształty). Gra ćwiczy logiczne myślenie, gdyż często wystarczy jeden, bądź dwa ruchy, aby uzyskać wskazany układ. Trzeba jednak to zauważyć, a nasz współgracz musi wskazać właściwe karty. Dodatkowo w grze liczy się również szybkość i refleks, co jest szczególnie odczuwalne podczas zabawy we dwie i trzy drużyny… Wtedy jest również nieco trudniej (oraz zabawniej), gdyż słyszymy i swoje komendy i komendy innych graczy. Gra sprawia przyjemność również, kiedy gramy we dwie osoby.

Podsumowanie

Podsumowując Co w puszczy piszczy? bardzo przypadło nam do gustu. Gra świetnie sprawdza się przy rodzinnych rozgrywkach, a dzieci chętnie po nią sięgają. Jest ładnie wykonana, zwierzątka budzą sympatię, a rozgrywka nie jest skomplikowana. Polecamy!

Mocne Strony:

  • staranne wykonanie,
  • ciekawie otwierane pudełko,
  • proste zasady rozgrywki,
  • uczy współpracy,
  • możliwość gry we dwie osoby,
  • zabawna rozgrywka.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *