Recenzja #714 Fikaj i Hycaj – Moja pierwsza skacząca gra

Zastanawiasz się, jak sprawić by Twoje dziecko pokochało planszówki? Zagrajcie razem w Fikaj i Hycaj! W tej uroczej grze dla najmłodszych graczy pomożecie wrócić małym żabkom do stęsknionych rodziców. Która żabka okaże się najszybsza i najbardziej skoczna?


Informacje o grze

Wydawnictwo gry Fikaj i Hycaj Moja pierwsza skaczącaa gra: Tactic

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 15 minut

Wiek: 3+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Tactic. Wydawnictwo Tactic nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.plPrzegląd elementów

Fikaj i Hycaj to pięknie wykonana gra planszowa dla najmłodszych graczy. Wszystkie elementy gry są porządnie wykonane i solidne. Co ważne, w grze nie znajdziemy ani grama plastiku! Oprawa graficzna jest niezwykle przyjemna dla oka i bardzo atrakcyjna dla dzieci.

Gra jest bezpieczna i wygodna w użytkowaniu dla młodszy graczy. Wykonane z drewna figurki żabek są dość spore i idealnie mieszczą się w dłoni dziecka. Przesuwanie ich po planszy również nie powinno sprawiać kłopotów, gdyż pola znajdują się od siebie w dość sporej odległości. Do gry załączono również krótką, lecz dobrze napisaną instrukcję.

Zarys Rozgrywki

Fikaj i Hycaj to gra przeznaczona dla najmłodszych graczy, zasady więc nie są zbyt skomplikowane. Gracze wybierają żabki i ustawiają je na polu startowym. Na dużej planszy umieszczają losowo liliowe listki, pod którymi będą się kryły różne niespodzianki… Gracze po kolei rzucają kostką i w zależności od tego, co wypadnie, wykonują swoją akcję. Na kostce nie mamy cyfr, ale obrazki: siedzącej żabki (odpoczynek), skaczącej żabki (przeskoczenie na kolejny wolny listek) oraz lilii wodnej (umożliwia odkrycie żetonu, na którym stoimy). Grę wygra gracz, który jako pierwszy doprowadzi swoją żabkę do rodziców.

Recenzja

Fikaj i Hycaj to bardzo sympatyczna gra dla maluchów. Moja córka była zachwycona figurkami żabek, ale najbardziej spodobało jej się zaglądanie pod listki… Szczególnie wyczekiwana była oczywiście skacząca super-żabka, która pozwalała przeskoczyć dwa kolejne listki. Gra jest bardzo prosta, idealna na pierwszą planszówkę!

Należy pamiętać, że to gra dla maluszków, więc ogromną rolę odgrywa w niej losowość. Nie mamy tutaj praktycznie żadnej decyzyjności, ale „płyniemy” po planszy zgodnie z obrazkami wskazanymi przez kość. Fikaj i Hycaj uczy dzieci „obsługi gry”, czekania na swoją kolej i właściwego wykonywania akcji. Umożliwia również przeżywanie pierwszych zwycięstw oraz porażek…

Podsumowując, Fikaj i Hycaj oraz gra Mój własny Kameleon, której recenzja niedawno ukazała się na naszym blogu to idealne gry na początek przygody z planszówkami. Wydawnictwo Tactic pochodzące z Finlandii ma sporo interesujących pozycji dla dzieci w każdym wieku i myślę, że warto zwrócić na nie uwagę. Polecamy!

Mocne Strony:

  • idealna, jako pierwsza gra planszowa,
  • proste zasady rozgrywki,
  • porządne wykonanie,
  • ćwiczy koncentrację i cierpliwość.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *