Recenzje

Recenzja #713 Nogi Stonogi

Nogi Stonogi to malutka, szybka i niepozorna gra dla najmłodszych o nogach stonogi jak wskazuje tytuł. Kto zaryzykuje i zdobędzie odpowiednie buty na kościach, tego stonoga będzie najdłuższa.


Informacje o grze Nogi Stonogi

Autor gry Nogi Stonogi: Klaus Kreowski

Wydawnictwo: Egmont

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 10 minut

Wiek: 4+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Egmont. Wydawnictwo Egmont nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Recenzja Nogi Stonogi

Nogi Stonogi to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 4 lat. Zamknięta została w niewielkim pudełku z sympatyczną okładką i zawiera kilka elementów niezbędnych do rozgrywki. Instrukcja jest krótka i szczegółowo wprowadza w niezwykle proste zasady gry. Całe wykonanie uważam za świetne, zwłaszcza że gra kosztuje niewiele.

Zadaniem najmłodszych graczy będzie stworzenie najdłuższej stonogi. Aby tego dokonać, trzeba będzie wyrzucić na kościach odpowiednie kolory bucików. Musimy się spieszyć, bo przeciwnicy czekają aby podebrać najbardziej wartościowe czteronożne elementy, które dołączą do swojej stonogi. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy na wszystkich kościach wypadną buciki jednakowego koloru. Musimy jednak pamiętać, że każdy element jest niepowtarzalny. Oczywiście istnieje opcja przerzutu wybranych przez nas kości w razie niepowodzenia. Łącznie możemy rzucać kośćmi aż 3 razy, więc zawsze coś tam nam wypadnie. Mimo wszystko wciąż najbardziej zależeć będzie nam na elementach czteroczęściowych, które są najbardziej wartościowe.

Czy warto podejmować ryzyko?

Możemy podejmować ryzyko lub sumiennie kolekcjonować krótsze elementy. Nie ma tutaj jednej skutecznej drogi do osiągnięcia zwycięstwa. Taka mechanika pozwala na rozgrywkę rodziców z maluszkami bez konieczności podkładania. Oczywiście losowość odgrywa tutaj kluczową rolę, ale istotne stają się również decyzje, które kości przerzucić. Dla najmłodszych odbiorców nie są to tak proste decyzje, jak dla nas dorosłych, dlatego też warto ich stopniowo oswajać z takimi mechanikami w prostych, ale wciąż satysfakcjonujących tytułach. Dzieci cieszą się z układania stonóg i bardzo emocjonalnie podchodzą do wyników na kościach.

Urocza oprawa, emocjonująca rozgrywka

Nogi Stonogi to świetna, niezwykle urokliwa gra, w których pojawiają się pierwsze decyzje do podjęcia. Gra oswaja dzieci z mechaniką przerzutu kości i podejmowaniem ryzyka oraz jego opłacalności. Do tego wszystkiego ciekawa, humorystyczna warstwa wizualna i każdy maluch zauroczony. Bardzo proste zasady sprawiają, że dziecko szybko uczy się zasad i gra ze zrozumieniem w zasadzie już od pierwszej partii. Oczywiście wciąż należy pomagać i tłumaczyć dziecku niuanse i korzyści płynące z przerzutu kości, ale czerpie on pełną satysfakcję z rozgrywki. Bardzo polecam, tym bardziej że w instrukcji znajdziemy również warianty nieco bardziej złośliwe dla starszych dzieci, gdzie będziemy mogli sobie podbierać buty oraz wariant solo, którego nie mieliśmy okazji testować. Nogi Stonogi to świetna gra i obowiązkowa pozycja w kolekcji najmłodszych graczy.


Mocne Strony:

  • niezwykle kompaktowe pudełko,
  • proste zasady,
  • emocjonująca rozgrywka,
  • brak konieczności podkładania się,
  • uczy podejmowania decyzji związanych z ryzykiem,
  • humorystyczna oprawa wizualna.

Słabe Strony:

  • brak.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *