Recenzje

Recenzja #546 Parki

W rodzinnej grze Parki wcielisz się w turystów wędrujących po szlakach, których głównym celem jest odwiedzenie jak największej liczby amerykańskich parków narodowych. Piękne ilustracje i bardzo ciekawa i relaksująca mechanika. Jesteś gotów by wyruszyć na wyprawę?


Informacje o grze Parki

Autor gry Parki: Henry Audubon

Wydawnictwo: Albi Polska

Liczba graczy: 1-5

Czas gry: 40+

Wiek: 10+Recenzja gry Parki

Parki to wizualne arcydzieło. Gra od samego początku zachwyca nie tylko swoim fantastycznym wykonaniem, ale przede wszystkim ilustracjami pojawiającymi się na kartach parków. Każda z nich jest inna i unikatowa, a gdybym posiadał je w większym formacie, to z pewnością zdobiłyby ściany mojego pokoju. Warto również dodać, że wypraska do gry została skonstruowana w taki sposób, że wszystkie elementy mają swoje miejsce w pudełku.

Rozgrywka w parkach polega przede wszystkim na mechanice poruszania swoimi turystami po szlaku, który z rundy na rundę staje się coraz dłuższy. Celem graczy jest zbieranie najróżniejszych zasobów, które pozwolą nam na zakup kolejnych kart parków, a tym samym zdobycie cennych punktów. W trakcie rozgrywki będziemy mogli wejść w posiadanie manierek i różnego rodzaju ekwipunku. Wszystko po to, aby ułatwić zbieranie cennych zasobów. Gracze podczas podróży będą starali się również robić zdjęcia i realizować cele, które punktują na koniec gry.

Parki to bardzo relaksująca gra planszowa, która ma szanse spodobać się każdemu. Sprytna mechanika poruszania się turystami po szlaku jest naprawdę angażująca i stanowi serce tej gry. Cała reszta polega na jak najbardziej efektywnym zbieraniu zasobów i zamianie ich w karty parków. Tytuł ten w bardzo ciekawy sposób łączy tematykę z mechaniką i faktycznie podczas rozgrywki (jeśli tylko popuścimy odrobinę fantazji) możemy poczuć się jak prawdziwi turyści na szlaku. Niski próg wejścia, niezła regrywalność, bardzo dobre skalowanie i krótki czas oczekiwania na swoją kolej to kolejne zalety tej gry. Gra jest po prostu przyjemna, a po rozgrywce nie mamy uczucia zmęczenia, jak w przypadku bardziej zaawansowanych tytułów.

Parki to tytuł godny polecenia, a chyba najlepszą rekomendacją dla tego tytułu jest fakt, że zamówiłem już do niego dodatek i nie mogę się doczekać kolejnych rozgrywek. Jeśli lubicie lekkie, ale wciąż angażujące gry rodzinne, w których pierwsze skrzypce gra estetyka i wykonanie, to jest to tytuł dla Was. Polecam!


Mocne Strony:

  • niezła regrywalność,
  • świetne wykonanie,
  • idealnie dopasowana wypraska,
  • brak większych przestojów,
  • ciekawa mechanika poruszania się turystami,
  • piękne ilustracje.

Słabe Strony:

  • cena.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Albi Polska. Bardzo dziękujemy!

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *