Notowanie BGG #47 – Marzec

47 notowanie rankingu Board Game Geek – marcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #47: Marzec 2021

(zakres analizy: 5 luty 2021 – 3 marca 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5528,553-0,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4638,464-0,001
3Brass: Birmingham8,3768,3680,008
4Terraformacja Marsa8,2858,286-0,001
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2508,2470,003
6+2Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2058,1650,040
7-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1868,189-0,003
8-1Projekt Gaja8,1698,1680,001
9Star Wars: Rebelia8,1678,1650,002
10Zimna Wojna8,1328,134-0,002
11Great Western Trail8,1248,1200,004
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1038,0990,004
13Spirit Island8,1028,0950,007
14Scythe8,0838,0820,001
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
16Terra Mystica7,9887,991-0,003
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9807,9790,001
18Concordia7,9637,9620,001
19Brass: Lancashire7,9607,9600,000
20Na Skrzydłach7,9447,9400,004
21Uczta dla Odyna7,9327,9320,000
22Arkham Horror: Gra Karciana7,9277,9270,000
23Viticulture Essential Edition7,9117,9100,001
24Nemesis7,8977,8930,004
25Orléans7,8927,8910,001
26Mage Knight7,8827,884-0,002
27+1Root7,8707,8640,006
28-1Puerto Rico7,8707,8660,004
29+1Food Chain Magnate7,8487,849-0,001
30-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8487,850-0,002
31Agricola7,8317,833-0,002
32+2Blood Rage7,8207,8200,000
33Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8177,822-0,005
34-2The 7th Continent7,8177,824-0,007
35+1Everdell7,8157,8040,011
36-1Pandemic Legacy: Sezon 27,8157,818-0,003
37+1Maracaibo7,7717,7620,009
38-1Kingdom Death: Monster7,7637,771-0,008
39Wysokie Napięcie7,7557,756-0,001
40Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7537,754-0,001
41+1Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7517,7420,009
42-1Mechs vs. Minions7,7427,745-0,003
43+2Podwodne Miasta7,7397,7280,011
44-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7377,738-0,001
45-1Klany Kaledonii7,7347,735-0,001
46+1Anachrony7,7267,7180,008
47-1Le Havre7,7177,719-0,002
48+1Too Many Bones7,7157,7130,002
49-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7117,717-0,006
50Azul7,7107,712-0,002
51+1Marvel Champions: The Card Game7,7087,6920,016
52-1Eclipse7,7057,707-0,002
53+4Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,6797,6600,019
54-1Android: Netrunner7,6737,675-0,002
55-1Robinson Crusoe7,6707,673-0,003
56-1The Voyages of Marco Polo7,6687,672-0,004
57-1The Gallerist7,6617,6610,000
58+3Barrage7,6607,6450,015
59-1Race for the Galaxy7,6607,6560,004
60-1Pola Arle7,6547,6540,000
61-17 Cudów Świata7,6517,652-0,001
62Teotihuacan: Miasto Bogów7,6487,6450,003
63Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6387,6380,000
64+3Szarlatani z Pasikurowic7,6357,6270,008
65+6On Mars7,6347,6200,014
66Crokinole7,6347,6280,006
67-2Pięć Klanów7,6337,6330,000
68-4Dominant Species7,6337,634-0,001
69Lisboa7,6307,6250,005
70-2Aeon's End7,6297,6260,003
71-1Lords of Waterdeep7,6247,6240,000
72+2Paladyni Zachodniego Królestwa7,6187,6090,009
73-1Keyflower7,6157,618-0,003
74-1Agricola (nowa edycja)7,6137,6120,001
75+5Pax Pamir (Druga Edycja)7,6107,5810,029
76Tainted Grail: The Fall of Avalon7,6057,5920,013
77-2Caylus7,6017,604-0,003
78Architekci Zachodniego Królestwa7,5877,5850,002
79-2El Grande7,5877,590-0,003
80-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5797,582-0,003
81Battlestar Galactica7,5747,576-0,002
82Eldritch Horror7,5737,574-0,001
83Troyes7,5707,571-0,001
84+2Rising Sun7,5697,570-0,001
85-1Dominion: Intryga7,5687,570-0,002
86-1Mombasa7,5667,570-0,004
87+1Grand Austria Hotel7,5557,5460,009
88+3Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5517,5420,009
89-2Patchwork7,5497,5490,000
90-1Najeźdźcy z Północy7,5457,5440,001
91-1Rosyjskie Koleje7,5437,544-0,001
92Tygrys i Eufrat7,5317,533-0,002
93Tajniacy7,5307,533-0,003
94Roll for the Galaxy7,5267,528-0,002
95Trajan7,5217,522-0,001
96+1Lorenzo il Magnifico7,5157,5110,004
97-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5157,517-0,002
98Dominion7,5117,5110,000
99Pandemic7,5067,508-0,002
100Pandemic Iberia7,4987,499-0,001

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,040
Pax Pamir (Druga Edycja)0,029
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,019
Marvel Champions: The Card Game0,016
Barrage0,015
On Mars0,014
Tainted Grail: The Fall of Avalon0,013
Kingdom Death: Monster-0,008
The 7th Continent-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,006
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

3 lutego 2021


10 lutego 2021


17 lutego 2021


24 lutego 2021


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply